Амігурумі — японське в’язання, ґрунтується на створенні маленьких звіряток і чоловічків. Для багатьох це творчість стала основним джерелом доходу. Технік багато, що відкриває це мистецтво для новачків, які раніше навіть не пробували в’язати. Нижче будуть представлені опис в’язання амігурумі, схеми та рекомендації для початківців.
Поради для новачків
Список рекомендацій не великий, його вивчення допоможе уникнути поширених помилок і неправильних здогадок. Досвідчені рукодільниці поділилися нюансами:
- Зручніше працювати гачком, який тонше ниточки пряжі.
- Розмір готового виробу залежить від товщини матеріалу.
- Деталі необхідно робити окремо, після чого акуратно і симетрично пришити їх до основи.
- Іграшка повинна бути щільно набита матеріалом. З часом нитки розслабляться, тваринка може втратити форму.
- Вважати петлі — точність позитивно позначиться на зовнішньому вигляді.
Це лише невелика частина тих порад, які можуть знадобитися в перших кроках. Додатково рекомендується вивчити фото в’язаних амігурумі, вчитися на більш знайомих і простих персонажах.
Як в’язати прості іграшки
Починати завжди потрібно з простих виробів невеликого розміру. Коротку інструкцію про 3-х прикладах можна знайти нижче.
Милий єдиноріг
Казковий і міфічний персонаж, який завжди можна носити з собою як брелок. Забарвлення майстер підбирає самостійно, тут рамок немає. Класичний варіант — використання білих і рожевих ниток. Зростання виробу становить від 6 до 8 див. Розмір, як відомо, залежить від товщини пряжі. Що потрібно:
- нитки акрил (дитячі) — 50 р;
- гачок — індивідуально, відштовхуючись від товщини нитки;
- синтепон.
Важливо! Вата для наповнення не підходить, вона збивається, що негативно позначиться на естетиці вироби вже через кілька днів.
Детальну схему в’язання з набором петель можна знайти у вільному доступі. Зрозумівши просту основу в’язання, можна братися за більш складні персонажі. Для очей і дрібних деталей використовують прості стібки з ниток (прошивання звичайної голкою).
Сонні совята
Принцип ідентичний минулого варіанту. Тут все ускладнюється наявністю додаткових деталей, які потрібно буде пришити окремо. Щоб іграшка дивилася цікаво — очі будуть виконані в кілька етапів.
Спочатку провязывается 2 кола діаметром 0,5 см, далі вшивається намистинки. Пряжа — дитяча пехорка, від 80 гр. В якості основи колірної — використовується два співзвучних відтінки (синій-фіолетовий, зелений-жовтий і т. д). Схема в’язання амігурумі також є у відкритому доступі, з докладним набором рядів.
Міні-півники своїми руками
Така іграшка може стати милим подарунком на символічне свято. На створення піде не більше години. Ідеально підійде пряжа «крихітка». Бажано брати нитки тонше, тоді невелика іграшка буде виглядати дуже мило і красиво.
Використовується самий маленький гачок — 1,4. На основу відводиться всього 18 рядів. Дзьоб, крила і гребінець провязываются окремо. В’язання гачком амігурумі допоможе відновити моторику рук після травми.
Амігурумі кексик
Другий рівень складності, так як тут іграшка буде мати певну емоцію і виглядати максимально природно. В’язання іграшок амігурумі простий і цікавий процес. Що потрібно:
- пряжа акрил (дитячі) — від 50 м;
- гачок — 2,5;
- синтепон.
- нитки чорні;
- голка.
Додатково для «посипання» використовують дрібний бісер. Всього 14 повітряних петель і основа буде готова. Роботу необхідно виконувати строго по інструкції, яка знаходиться у вільному доступі. Сумний або веселий кексик — кожен вирішує сам, емоція вишивається простими нитками та голкою.
Нешкідливий зомбі
Відмінний подарунок на хэллуин колегам по роботі або друзям. В’яжеться дуже просто, якщо є мінімальний досвід в наборі повітряних петель. Нитки вибираються яскраві. Можна зробити класичну зелену іграшку, а можна використовувати більш специфічні кольори — рожеві, блакитні і т. д. Для стандарту знадобитися пряжа рожевий і чорний. Емоція вишивається червоними звичайними нитками та голкою.
Складність полягає в невеликому розмірі вироби. До 6 см в’язати також важко, як і на 15-20. Ряди повинні бути рівними, необхідно дотримуватися перехід стовпчиків з накидом і без. Інструкція доступна в мережі. Додатково можна подивитися відео в’язання амігурумі.
Лялька Anni гачком
Гідна заміна заводських іграшкам, які виробляються в Китаї і коштують великих грошей. Зробити можна за кілька вихідних днів, подібна ручна робота оцінюється в 1500 рублів. Висота виробу — 25 див. Набір для роботи стандартний: пряжа (бажано дитячий), наповнювач, звичайні нитки, голка і гачок 2,4-5.
Голова, кінцівки — в’язати необхідно окремо, далі пришивається все окремо нитками. Руки і ноги набиваються наповнювачем за бажанням. В обох випадках іграшка буде виглядати чудово. Всього 25 щільних рядів підстави і робота буде закінчена. Робиться строго по інструкції, дотримуючись порядок стовпчиків.
Милий порося
В’язання порося амігурумі за технологією схоже на півників. Використовувати необхідно кілька відтінків рожевого, зорово іграшка вийде більш об’ємна і цікава. Додаткові частини — ніжки і вуха, які провязываются окремо, після чого пришиваються нитками. До речі, нитки потрібно використовувати колір основи. Тоді шов буде менш помітний. Інструкція і схема знаходиться у вільному доступі.
Скільки можна заробляти на іграшках
Амігурумі це відмінна бізнес ідея, яка може приносити додатковий дохід. Попит на цей товар є навіть у невеликому місті. Головна відмінність від інших варіантів — можна створити будь-якого персонажа. Часто батьки замовляють дітям амігурумі схожих на них, казкових персонажів, улюблених героєм мультиків. Середня вартість готової іграшки до 30 см варіюється від 1000 до 1500 рублів. Невеликі вироби для брелків можуть коштувати по 100-150. Витрати:
- Бажано відразу придбати якісний набір гачків — можна замовити з Китаю.
- Наповнювач — 250 рублів за 1 кг поролону. Витрата мінімальний.
- Пряжа — вибирається дитяча, гіпоалергенна. Вона трохи дорожче звичайної, економити на ній не варто.
Якщо почати в’язання амігурумі для початківців, натачивая досвід на невеликих і простих виробах, можна швидко набратися досвіду. Технологія маленьких і великих іграшок однакова.
Фото амігурумі