Благоустрій садової ділянкика своїми руками – цікаві ідеї дизайну (140 фото)

Огляд готових рішень дизайну і благоустрою садової ділянки своїми руками. Кращі дизайнерські рішення, схеми, планування, зонування. Секрети досвідчених садівників з багаторічним досвідом.

В результаті грамотного планування садовий ділянка може перетворитися в оазис комфорту і приносити насолоду.

Часом на дачній ділянці доводиться виконувати земляні роботи, в результаті залишається вийнятий грунт. Проявляючи фантазію в пориві творчого натхнення можна перетворити її в ексклюзивну декоративну гірку.

Можна викласти гранітні камені гіркою у формі піраміди, на гранях якої розташувати яскраві ексклюзивні рослини. Якщо гірку поєднати з штучним ставком, то половина жителів дачного селища буде стояти в черзі, щоб подивитися на рукотворну композицію.

Зонування ділянки

Для найбільш раціонального використання присадибної території слід на паперовому носії накреслити план ділянки в зручному масштабі. Використання спеціальних програм, фантазії і творче уяви допоможе на моніторі відтворити будь-яку картину. На плані ділянки можна наносити житловий будинок, господарські будівлі, водойма, альтанку, гараж, баню, звивисті доріжки.

Розділяючи всю площу ділянки на функціональні зони слід враховувати особливість рельєфу місцевості для дренажу зливових вод, облаштування доріжок. Схему прокладання електричного кабелю в землі потрібно виконати заздалегідь і суворо дотримуватися розмірів на кресленнях при винесення в натуру.

Оформлення вертикальної садової клумби

При облагороджуванні невеликих дачних ділянок влаштовують вертикальні садові клумби. Вертикально кучеряві по арці ампельні рослини візуально збільшують композицію. Прекрасно зарекомендували себе сорти звисає петунії, вербена, бальзаміни, троянди.

Відмінним варіантом для вирощування овочів на господарському дворі стане вертикальне розташування на каркасі арки. При мінімальній площі посіву культури створюються комфортні умови для поливу, збору врожаю.

Створення трав’янистого килимка

Зазвичай розміри дачних ділянок не дозволяють приділити належну увагу газону. Пострижений густий трав’яний килимок профільні фахівці називають найкращим фоном, на якому можна розбити клумбу з яскравими кольорами.

На такому газоні виразно буде виглядати садові меблі, скульптури. За таким трав’яному килиму дуже корисно для здоров’я ходити без взуття. Газонну траву слід регулярно поливати, видаляти бур’янисті трави, рівномірно скошувати.

Облагороджування рельєфного ділянки

Не завжди вдається стати володарем рівного присадибної ділянки. Використовуючи передові дизайнерські прийоми декорування цілком доступно облагородити територію з нерівним рельєфом місцевості. По периметру ділянки можна висадити високі чагарники з щільною кроною.

Щоб житловий будинок не опинився в тіні, біля нього висаджують невисокі чагарники або карликові дерева. Для виразності краси рельєфу, високі дерева висаджують у нижній частині схилу, в глибині саду. Таким чином, ділянка гармонійно вписується в природний ландшафт.

Штучний ставок в саду

Особливе місце в саду займає штучний ставок. Він не тільки прикрасить сад, але і стане джерелом м’якого мікроклімату на всій присадибної території. Форму і площу дзеркала води вибирають залежно від розмірів і рельєфу присадибної ділянки.

Звичайно, глибину водойми роблять до півметра, щоб у чистій воді добре проглядалося прикрашене водоростями і різнокольоровими каменями дно. При влаштуванні багатоярусного ставка слід застилати дно ставка міцною поліетиленовою плівкою, щоб не було просочування води. У холодну пору року воду з ставу відкачують, а на дно укладають кілька колод.

Рекомендації професіоналів

Виконуючи бетонну основу для садової доріжки або штучного ставу, слід обов’язково використовувати арматурні сітки. Для приготування бетонної суміші слід використовувати портландцемент марки 500. Покладена бетонна маса підлягає ретельному ущільненню ручними або механічними трамбівками.

Бетонну поверхню садового водоймища необхідно оштукатурити цементним розчином і кілька разів покрити гідроізолюючим складом. Не слід розташовувати біля ставу багато різних рослин. Для прибережної рослинності цілком достатньо японського ірису та очерету.

Використання екзотичних рослин

Правилом хорошого тону при облагороджуванні садової ділянки використання не тільки місцевих рослин, але і екзотичних кущів з асиметричною формою листя, яскравими ягодами. У центрі квіткової клумби виразно буде виглядати ряболисті солітер з величезними м’ясистими листям.

Коротко пострижені молоді дубки, плакучі верби, клени привертають увагу в осінню пору своїм вбранням. Тінисте місце біля штучного ставка прикрасять деякі різновиди папороті, хости, садового барбарису з яскравими китицями квіток у вигляді тонких трубок.

Малі архітектурні форми в саду

На присадибних ділянках завжди користувалися особливою популярністю затишні альтанки. Як правило, їх виготовляють стилізовано з деревини. Часто використовують кругляк хвойних порід деревини, попередньо розпиляний на дві півсфери.

Даючи волю своїй фантазії можна виготовити садову альтанку з застосуванням лози з верби. Зазвичай альтанку розташовують у тій частині саду, звідки відкривається мальовничий вид на всю ділянку. Цілком органічно виглядатиме біля альтанки покритий лишайником і мохом старий пень.

Корисні рослини біля будинку

До найбільш поширеним цілющим рослинам для саду можна віднести обліпиху, ехінацею, шипшина, радіолу рожеву. Вони чудово додадуть особливий колорит в квіткову клумбу і порадують корисними плодами свого часу.

Для таких рослин можна відвести на території саду окреме місце. Стрункий бамбук з нотками сходу або бадан, з величезними листками, внесуть гармонію в атмосферу саду і будуть досить комфортно себе відчувати поруч із штучним водоймищем.

Садові стежки

Для облаштування садових доріжок можна використовувати будь-який підручний матеріал. Не поганий вигляд мають стежки з покриттям з битою керамічної плитки, спилов кругляка, плоского бутового каменю. Доріжки повинні мати невеликий ухил для відводу води.

При створенні доріжки з плоского каменю спочатку готують котлован глибиною 400 мм, засипають піском, створюють ухили і ретельно ущільнюють ручним трамбуванням. Камінь розташовують щільно один до одного таким чином, щоб поверхня доріжки була на три сантиметри вище рівня землі.

Фото благоустрою дачної ділянки