Брошка з бісеру своїми руками – покрокова інструкція з бісероплетіння своїми руками + схеми для початківців (140 фото)

Як сплести гарну брошку з бісеру своїми руками, дізнайтеся з нашого поетапного майстер-класу. Вибір моделі та дизайну, схеми плетіння для початківців.

Класичні діаманти часто порівнюють зі сльозами. Незважаючи на сліпучий блиск, вони холодні і немов неживі. Повна протилежність — прикраси з бісеру.

Від них віє чимось теплим і рідним, навіть домашнім. Напевно, тому багато умільці задаються питанням, як зробити брошку з бісеру своїми руками? Створюються вони досить просто, потрібно лише трохи терпіння.

Матеріали для всіх брошок приблизно однакові: шаблон, шматочок фетру, застібка-шпилька, бісер. Також знадобиться спеціальна тонка голка з маленьким вушком. Інструмент крихкий, тому краще купити відразу кілька голок.

Як пришивати бісер

Вишивати краще в одну нитку, на кінці якої зав’язується вузлик. Намистини прикріплюються в техніці «назад голку»:

 • Голку з ниткою вивести на лицьову сторону.
 • На кінчик інструмента набрати дві бісеріни.
 • Протягнути їх по нитці і прикласти до тканини, щоб побачити, де вони будуть закінчуватися. З часом вийде робити це на око.
 • Поруч з другої бусинкою увіткнути голку, витягнути її навиворіт.
 • Увіткнути голку між бисеринами, протягнути.
 • Пропустити нитку через другу бісерину, щоб вивести її вперед.
 • Набрати ще дві намистини. Продовжувати пришивати їх в цій техніці.

Нитку не треба затягувати занадто сильно. Звичайно, намистини не повинні бовтатися, але і пришивати їх намертво не варто. Тоді точно вийде акуратно зробити брошку з бісеру своїми руками.

Важливий момент: голку завжди краще виводити у внутрішню частину вишивки, де будуть і інші намистини. Після закінчення роботи потрібно обрізати непотрібний фетр по краях. Якщо там буде нитка, можна ненавмисно підрізати її, тоді частина роботи розвалиться.

Осінні брошки

У жовтні, коли золоті листя застеляють все навколо, хочеться створювати воістину осінні прикраси.

Брошки у формі дубових або кленових листочків чудово доповнять шарф, пальто чи, може, фетровий капелюх. І саме час знайти відповідний майстер-клас по створенню брошки з бісеру.

Брошка у формі дубового листа

 1. Вирізаний з паперу шаблон покласти на шматочок фетру і обвести. За кольором тканина повинна бути схожа на листочок.
 2. Жорстку тяганина пришити по контуру заготовки. Робота копітка з-за фігурних країв, але результат того вартий.
 3. Тієї ж канителлю оформити основу і прожилки.
 4. Вільний простір заповнити бісером. Техніка описана вище.
 5. До виворітній стороні вишивки приклеїти другий шматочок фетру, по краю пришити бісер.
 6. Прикріпити до брошці застібку-шпильку.

Брошка-горобина

На фото брошок з бісеру, зроблених своїми руками, можна побачити не тільки прості листочки і пір’ячко, але і справжні твори мистецтва. До них відноситься і брошка-горобина. Процес створення прикраси більш трудомісткий, але і результат виглядає цікавіше.

 1. Виготовлення брошки з бісеру своїми руками починається з шматочка зеленого фетру. На ньому потрібно намалювати гілочок з листям (для впевненості можна скористатися шаблоном).
 2. По контуру пришити зелені і коричневі намистини. Якщо ряди виходять викривленими, їх варто ущільнити. Кінчик вільної частини нитки притиснути до фетру, вивести голку на лицьову сторону. Отриману подвійну нитку пропустити через всі бісеріни (наскільки вистачить голки). Так лінії будуть більш рівними.
 3. Для більшої виразності прикрасити листя парою великих страз. Насправді, можна використовувати все, що душі завгодно, головне, робити це зі смаком.

Важливий момент: великі камені не повинні деформувати контур брошки. В іншому випадку, робота вийде неакуратною.

 1. Заповнити всі проміжки бісером.
 2. Під гілочкою будуть розташовуватися ягоди. Півколом позначити місце, де вони приблизно закінчаться, оформити лінію з допомогою бісеру.
 3. Хаотично пришити червоний і зелений бісер (по три штучки на один стібок). Зробити це потрібно так, щоб залишилося місце для великих червоних намистин.
 4. Ягоди прикріплюються на «ніжки»: у нижнього ряду це чотири зелених бісеріни, у верхніх — три або дві, так вийде гроно. На голку набрати потрібну кількість зелених намистин, за ними — червона і чорна. Через червону і зелені пропустити нитку, щоб їх можна було пришити, чорна буде в ролі стопера. Закріпити ягоду на брошці.
 5. Таким чином заповнити потрібну площу горобиною.
 6. Отриману вишивку вирізати. Зробити це потрібно дуже акуратно, приблизно в двох міліметрах від контуру.
 7. Докласти брошка до шматочку щільного картону, обвести. Вирізати заготовку, краї її повинні бути на два міліметри менше обведеного, щоб картонка закінчувалася там, де починається фетр. Прикріпіть її за допомогою клею.
 8. Тепер докласти заготовку до шматочку шкіри або шкірозамінника. Так само обвести і вирізати.
 9. Для замку прорізати в шкірі дві дірочки. Просмикнути в них шпильку. Спереду будуть тільки застібка і паличка. Приклеїти конструкцію до розшитій частини. Не треба клеїти під самі краю, нехай тканина залишиться.
 10. Дати просохнути брошки, потім зшити фетр з шкірою, щоб вийшов рівний край.

Брошка-грибок

Процес виготовлення, по суті, аналогічний.

 • Зробити заготовку з фетру у формі гриба.
 • До капелюшку пришити кілька великих страз, доповнити композицію стеклярусом або великими намистинами. Ніжку розшити рубкою.
 • До другого шматочку фетру приклеїти застібку, дві частини роботи з’єднати і зшити. Брошка готова.

З допомогою описаної техніки можна зробити безліч брошок з бісеру на фетре своїми руками. Жолуді, дерева, птахи, комахи — все, що душа забажає.