Дачний умивальник своїми руками: інструкція, розміри, креслення, фото, реальні приклади

Докладний опис з покрокової інструкцією, як зробити дачний умивальник своїми руками. Огляд простих і складних конструкцій, а також ви можете подивитися фото готових варіантів.

Дача – це, в першу чергу, місце для розслаблення і повноцінного відпочинку. І цілком природно, що таке проведення часу вимагає наявності максимальних зручностей. Адже навіщо міняти міську квартиру на будинок, який не опалюється і в якому навіть можна банально помити руки?

Але далеко не кожна дача може бути обладнана капітальним водопроводом, адже, по-перше, це дорого, а по-друге – не кожен кооператив володіє технічними можливостями для проведення таких комунікацій. Саме тому в даній статті ми розповімо про те, як зробити умивальник своїми руками – адже саме цей варіант допоможе багатьом дачникам вирішити проблему відсутності постійного водопостачання на ділянці.

Вигода власноруч виготовленого умивальника

Безумовно, що сьогодні на ринку представлена величезна кількість всіляких варіантів дачних умивальників, починаючи від найпростіших і дешевих, а закінчуючи дорогими і довговічними виробами, які, до того ж, ще й мають свій власний унікальний стиль або оформлення. Проте зробити вуличний умивальник своїми руками, має перед усім вищеописаним багато різноманіттям дві основні переваги:

  • створений за власним задумом умивальник буде виконувати ті функції, які необхідні конкретно вам в залежності від особливостей дачного і його технічних можливостей;
  • робота своїми руками заощадить вам досить солідну суму, а також дозволить відволіктися від повсякденної суєти, адже ручна праця – перетворює!

Види дачних умивальників

Перед тим, як зайнятися безпосередньо створенням вуличного умивальника, необхідно визначитися, по-перше, для яких цілей він вам потрібно – звідси розраховується його обсяг і зовнішній вигляд – а по-друге – накидати хоча б приблизні схеми та креслення майбутнього виробу. Отже, нижче наведемо найбільш поширені варіанти дачних вуличних умивальників:

  • умивальник на стійці;
  • умивальник з тумбою під ним;
  • умивальник з підігрівом;
  • підвісний умивальник.

Підвісний умивальник: варіанти та особливості

Почнемо з самого простого виду умивальників, а саме – підвісної. Він представляє з себе посудину-барило з пластику або металу, обсягом від 3 до 6 літрів, який кріпиться на стіну будинку, ганку або ж будь-яку іншу необхідну поверхню. Іноді подібний тип умивальників зустрічається об’ємом до 20 літрів, і в цьому випадку він придатний не тільки для ополіскування рук (як малі обсяги), але і для повноцінного миття посуду за рахунок наявності вентильного крана. До речі, придбати кран для дачного умивальника не складе проблем – він вільно продається в будь-якому господарському магазині за суму, що не перевищує 150 рублів, а його установка в посудину не вимагає спеціальних навичок.

«Кустарний» варіант підвісного умивальника

Але якщо під рукою немає гідної тари, а створення умивальника не вимагає зволікань, то ось покрокова інструкція про те, як зробити такий резервуар з найпростішою пляшки або каністри:

  • взяти пляшку або ж п’ятилітрову каністру і вкрутити в кришку тари самий звичайний цвях з боку капелюшки, щоб остання виявилася всередині;
  • взяти пляшку і прикріпити на шийку регульований дозатор від пляшечки з миючим засобом або інший пляшки, оснащена такою системою.

Мінусом в першому випадку буде досить швидке іржавіння цвяха, а в другому – ризик зриву ковпачка-дозатора під тиском води.

Умивальники на стійці

Трохи більше «мудрований» варіант – це умивальник, де ємність закріплена на ніжці-стійці. Основною перевагою такого варіанту є його мобільність і можливість переміщення з місця на місце.

Іноді такі конструкції мають піддон під ємністю, який найчастіше йде в землю від натискання води, що значно полегшує установку і збільшує площу опори. Проте варто пам’ятати, що такі підставки повинні бути стійкими до вологи або ж якісно заізольовані. Зібрати такий умивальник неважко з підручних матеріалів.

Умивальники з тумбою

Один із самих практичних варіантів умивальників – це умивальник з тумбою. Являє з себе цілісну конструкцію, де сам бак з’єднаний листом або смужкою заліза з тумбою, всередині якої знаходиться відро для зливу води. Такий бак, як і у випадку з підвісними судинами, можливо виготовити самостійно з непотрібних металевих залишків. Тумба під умивальник своїми руками теж збирається елементарно.

В якості раковини може бути використана непотрібна мийка. Якщо лицьові сторони умивальника обшиваються панелями, то необхідно подбати про покриття їх вологостійким лаком. Поряд з таким умивальників найкраще підготувати сушарку для посуду, так як цей варіант сприяє її повноцінному миття.

Умивальник з підігрівом

Дачний умивальник з підігрівом – це практично те ж саме, що і умивальник з тумбою. З тією лише різницею, що в даному варіанті бак умивальника оснащується простою нагрівальним елементом з зовнішнім проводом, який у міру потреби включається в розетку і нагріває воду до необхідної температури. При необхідності, шнур чи бак можна оснастити ручним перемикачем. Однак не варто забувати про правила ізоляції проводів, що контактують з вологою!

Розташування умивальників

Важливо відзначити: всі перераховані вище види умивальників можливо встановлювати не тільки на вулиці, але і в будинку. Це, наприклад, буде більш зручним варіантом в морозний час року, коли постійно виходити на вулицю буде холодно і незатишно. Єдиний нюанс: випадку з умивальниками, не мають тумби, буде потрібно не забути підставити під посудину якусь ємність для зливу води. Банально, але краще зайвий раз перевірити!

Фото дачних умивальників

Всі варіанти умивальників, наведених у статті, є умовними збірками, які не є кінченим і єдиним рішенням. В інтернеті існує безліч ідей для створення зручних, красивих і незвичайних дачних умивальників, які можна взяти на озброєння і створити дуже самобутній «апарат», який стане не просто корисним об’єктом вашої ділянки, але і прикрасить його!