Декор тортів: покрокова інструкція з декорування тортів своїми руками, огляди кращих способів, фото красивих варіантів

Як зробити гарний декор торта своїми руками, поетапний майстер-клас для початківців. Вибір необхідних матеріалів і інструментів, фото креативних ідей.

Торт є одним з важливих страв урочистості. Рідко кого здивуєш оригінальним рецептом, особливими смаковими якостями (у всіх вони різні), але потрібно обов’язково подати красиво оформлене кондитерський виріб. Для прикраси тортів в придумано багато оригінальних ідей, створені різні помадки, фігурки, посипки, мастику. Можна вибрати будь-який матеріал: цукор, шоколад, горіхи, фрукти, желе, вафлі.

Залишиться тільки придумати сюжет згідно з тематикою свята або скористатися запропонованим варіантом, грунтуючись на фото декору тортів. Акуратне класичне оформлення десертів виглядає презентабельно і буде доречно для будь-яких заходів.

Що потрібно для роботи

Плануючи створити декор торта своїми руками, необхідно визначитися з наявністю необхідних продуктів, інструменту, а також правильно оцінити можливості.

Щоб виготовити складні елементи, потрібен певний досвід роботи, знання про матеріал.

Рівень «Новачок»

Для тих, хто вперше зіткнувся з оформленням торта можна запропонувати кілька гарних варіантів. Для роботи знадобиться кондитерський шприц, харчові барвники, лопатка

Декор з крему

В оформленні часто використовують масляний або вершковий крем. Готують збиту масу, при необхідності ділять на кілька частин і додають барвники. В сучасних інформаційних джерелах багато інформації як зробити декор для торта.

  • На виріб за допомогою лопатки рівномірно наносять крем. Можна створити додатково рельєф за допомогою скребка, підручних інструментів або застосувати певну техніку нанесення. На крем викладають свіжі ягоди, нарізані фрукти, зелень, живі квіти в задуману форму – святковий торт готовий. Також для прикрас застосовують горіхи (цільні або подрібнене), шоколадну крихту, посипання різного кольору, а також готові фігурки. Зібрати декор в певну композицію не займе багато часу і сил.
  • Готову торт-основу прикрашають за допомогою кондитерського шприца. Це можуть бути квіти, різні форми, лінії та інше. Використання барвників буде доречно в даному варіанті декору. До готової картині додають дрібні елементи – намистинки, пелюстки, листя, фігурки. З допомогою кондитерського шприца і крему легко зробити лаконічну напис-вітання.

Рівень «Досвідчений»

Для роботи з певними продуктами і елементами потрібні навички, знання поведінки продуктів при з’єднанні.

Декор з глазурі

Щоб додати виробу закінчений вигляд, кондитери часто використовують недорогий і гарний варіант – покриття глазур’ю. Можна придбати готову глазур або підготувати її самому, використовуючи мінімальний набір продуктів.

Після нанесення і охолодження глазурі торт можна оформити різними варіантами, представленими вище. Вивчивши способи нанесення глазурі експериментувати з колірною гамою, створювати, такі популярні сьогодні, патьоки – за бажанням творити.

Декор з мастики

Мастика – їстівний матеріал, з допомогою якого покривають повністю кондитерський виріб. Цей продукт не з бюджетних, але його використання приховає абсолютно всі можливі недоробки в торті-основі. В оригіналі мастика буває білого або кремового кольору, в яку додають необхідні харчові барвники і вимішують до отримання однорідного кольору. Розкочують матеріал тонким шаром, лист акуратно наносять на поверхню, надлишки видаляють гострим ножем.

Мастику використовують для виготовлення різних фігурок: квітів, листя, тварин, людей або речей. Після їх збирають у певну композицію, з написом чи без, доповнену дозволяє фантазія і бюджет. З мастики можна створити елементи, дуже схожі на оригінал, це під силу любителям ліплення.

Рівень «Професіонал»

На даному етапі людина виявляє найвищий рівень майстерності, має навички роботи зі складними продуктами і варіантами оформлення. Такий досвід дозволяє створювати в домашніх умовах чарівні торти і радувати гостей. До складних оформлення можна віднести шоколадний декор, весільні варіанти, а також робота з кондитерським гелем.

Шоколадне оформлення

Декор тортів з шоколаду можна виконувати на різних рівнях підготовки кондитера. Оформлення шоколадною глазур’ю, крихтою, цукерками або готовими фігурками – безпрограшний варіант для свята. Але з шоколаду виготовляють дуже цікаві елементи в домашніх умовах – спіралі, квіти, кулі. Такі деталі зроблять картину більш оригінальною, неповторною і ніжною.

Весільні торти

Для підготовки таких тортів важливо врахувати всі дрібниці, побажання та тематику свята. Для молодят винос торта є особливим моментом. Зі святковим виробом пов’язані певні традиції, тому потрібно дуже чітке й акуратне виконання всіх етапів прикраси.

Можна зробити ніжний декор весільного торта за допомогою простих елементів (крему-основи, живих квітів, готових фігур), можна виготовить додатковий декор самостійно і ефектно розмістити на торті. Головне, щоб виріб гармонійно вписувалося і неодмінно стало окрасою свята.

Гелеве покриття

Сучасний матеріал, який дозволяє довше зберігати зовнішній вигляд виробу в незмінній формі, служить для закріплення додаткових елементів. Декор гель для торта можна придбати в спеціалізованих магазинах або легко виготовити в домашніх умовах.

Його використовують для фіксації та захисту малюнків з цукрової або рисового паперу, їм покривають поверхню виробу, елементи декору, свіжі ягоди або квіти, захищаючи від висихання. Фахівці рекомендують наносити гель широкою кистю з штучного матеріалу. Після застосування гелю торти виглядають більш привабливо і ефектно.

Оформлення торта – дуже цікавий, цікавий процес, в якому можна проявити творчість і втілити самі чарівні ідеї.

Фото декору торта