Декоративні клумби своїми руками – 90 фото кращих ідей і новинок дизайну

Покрокова інструкція, як оформити декоративну клумбу своїми руками. Огляд ексклюзивних ідей і сучасного дизайну. Дивіться фото з описом від садівника.

Різнокольорові від квітів клумби і квітники на ділянці виконують дві ролі:

 • Прикрашають його;
 • Скрашують проблемні місця.

У першому випадку вибирається місце, де будуть висаджені квіти для того, щоб привернути увагу проходять повз людей і прикрасити зону відпочинку. А в другому випадку — для того, щоб приховати нерівності ділянки. Але квітники і клумби відрізняються між собою по застосуванню. Клумба —це те, що робиться спеціально руками людини і відгороджується парканом. Вона повинна мати чітко виражені межі.

А квітник — це висаджені квіти в кашпо або в старих речах, на відкритому грунті або в бочках, в горщиках або інших ємностях. Клумби і квітники пов’язує одне значення, і це цвітіння рослин.

Воно буває регулярне і нерегулярне, і залежить від строку цвітіння квітів. На регулярних ділянках висаджуються квіти, які викидають колір по сезону. Вони можуть бути весняні, літні та осінні. На нерегулярних клумбах рослини підбираються так, що вони цвітуть від весни до осені.

Огорожі для клумби з цегли

Для того, щоб захистити рослини, необхідно продумати з чого зробити декоративний парканчик для клумби. Він робиться з валунів і дикого каменю, з цегли та дерева, пластику та інших квітів. Огорожі з валунів і дикого каменю виконуються в нестандартної манери. Їх можна укласти так, як цього вимагає ділянку. Валуни і дикий камінь захищає простір і вносять неповторний колорит в дизайн клумби. На ділянці між ними висаджуються квіти.

Якщо застосовується цегла для огорожі на грунті і він буде викладений не в один ряд, то зазвичай під нього роблять фундамент. Для цього виривається канавку глибиною 20 сантиметрів і шириною більше на 10 сантиметрів, ніж майбутня огорожа, і її заповнюють щебенем. Його утрамбовують і заливають розчином з цементу і піску. Його готують з розрахунку одна частина цементу і п’ять частин піску, які заливаються водою і перемішуються до утворення рідкого розчину.

Їм покривають щебінь і чекають повного застигання. Після цього починають укладати цеглу кількома шарами, скріплюючи його цементом, щоб утворився бордюр для клумби. Якщо цегла буде викладений в один шар на грунті, то фундамент робити не потрібно. Для нього викопуються невеликі лунки і вставляється цегла бічною частиною в неї по периметру створюваної клумби.

Квіти для клумб

Деякі дизайнери ландшафту використовують для огорож різні види рослин. Так клумба виглядає природно і без втручань інших матеріалів для декору крім квіткових насаджень. В якості огорожі використовується декоративна капуста на клумбі. Вона нагадує суцвіттям білокачанну капусту і має такі ж цупкі аркуші, але її колір істотно відрізняється.

Вона може цвісти рожевим, фіолетовим і білим кольором і чимось нагадує астру. Її садівники висаджують уздовж всього периметра клумби і в середині ділянки садять інші квіти або ж нею повністю прикрашають ділянку або територію вздовж алейок і стежок. Цвіте капуста до самих морозів, тому ця огорожа довго радує око своїм кольором і красою.

Камінь для оформлення клумби

На фото декоративної клумби часто можна бачити як вона обмежує ділянку навколо дерева або фонтану. В цьому допомагає їй декоративний камінь для клумб, який викладається довільно або з чітко окресленим лініях. Камінь— це природний матеріал і він перебуває у гармонійному поєднанні з насадженнями з рослин і квітів.

Огорожі з каменю мають ряд плюсів:

 • вони захищають землю від впливу атмосферних опадів і клумба не руйнується;
 • вносять неповторний колорит в оформлення;
 • острів з кам’яної огорожі гармонійно вписується з архітектурними спорудами;
 • обмежує квіти від розростання;
 • не вимагає відновлення та догляду;
 • легко зробити власними руками;
 • можна створити будь-яку конструкцію.

Клумби, обмежені декоративним каменем, можуть бути як маленьких розмірів, так і розміщуватися на величезних площах. Єдиним мінусом у використанні каменів і валунів є їх вага труднощі при транспортуванні, а також їх вартість, якщо це цінний гірська порода.

Трава, яка використовується для клумб

Дизайнерами по ландшафту часто декоративна трава використовується для клумби, яка вносить незвичайність у оформленні і простоту. Вона відмінно поєднується з різними насадженнями з квітів і дерев.

Декоративна трава ділиться на кілька видов:

 • злаковая;
 • рогозовая;
 • ситниковая;
 • осоковая.

Всього в ландшафтному дизайні використовується майже десять тисяч декоративних трав. Вони цінуються за різних причин, і бувають як багаторічні, так і однорічні, але кожен вид заслуговує уваги. Серед назв декоративних трав можна заплутатися, але кожен різновид живе у відповідних їй кліматичних умовах. Деякі види доводиться вкривати на зиму, щоб вони не вимерзли під сильними морозами.

А деякі вимагають частої стрижки і обприскування, щоб довгий час тримати забарвлення і не сохнути під палючим сонцем. Зважившись на посів декоративної трави, необхідно вивчити інструкцію на упаковці з насінням. У траві, яка використовується для декору ділянок є мінус в тому, що вона швидко розростається і потім від неї важко позбутися. Тому її вторгнення в інші зони обмежують декоративними бордюрами для клумб.

Види трави часто використовується для декорування клумб:

 • Просо декоративне.
 • Ковила.
 • Костриця.
 • Колосняком.
 • міскантус Китайський.
 • Калерія.
 • Лисохвіст.

Вибір рослин для квіткових клумб

Коли ділянка огороджена парканом, можна приступати до вибору декоративних рослин для клумби. Вони можуть висаджуватися симетрично і асиметрично, хаотично і по приналежності до якогось роду. Тут вибір залишається за господарем ділянки.

В симетрії та асиметрії висаджуються декоративні квіткові клумби у відповідності із зростом, кольором рослин, терміном цвітіння, щоб не створювалося лисого простору поки один квітка цвіте, а другий вже відкинув колір.

В хаотичному насадження на ці критерії мало хто звертає уваги, і квіти сідають за бажанням садівників. Якщо клумба оформляється за родами квіткових рослин, то на ній має бути тільки одна квітка в різній колірній палітрі.

Але як би не висаджувалися клумби, вони покликані радувати людей красою і простотою, цвітінням і ароматом як можна довше.

Фото оформлення декоративних клумб