Деревяний паркан своїми руками – покрокова інструкція від А до Я (150 фото)

Огляд готових ідей по зведенню деревяний паркан на дачній або заміському ділянці своїми руками. Багато фото, з докладним описом, а також покрокова інструкція від нашого майстра – як не помилитися при будівництві деревяного паркану своїми руками.

Особистий земельну ділянку будь це дача, сільський будинок або приватний сектор у межах це приємно. З міркувань безпеки, естетики і взагалі зручності, кожна людина огороджує свою частину землі. Хтось зводять величезні кам’яні стіни, хтось будує залізні огорожі, зазвичай для цих варіантів наймають будівельників. Для тих, хто любить все робити своїми руками, а ось з навичками не дуже, є варіант — дерев’яний паркан. Особливих умінь не потрібно, інструменти для цього є майже у кожного, а матеріали для нього коштують дешево, а можливо взагалі залишилися від основної будівлі.

Для початку варто провести ревізію наявного інвентарю, для швидкої і якісної споруди знадобляться:

  • лопата, стовпи треба буде вкопувати(в залежності від грунту може знадобитися лом і земляний бур);
  • інструменти для роботи з деревом(сокира,пила, ножівка, рубанок, наждачка тощо);
  • електродриль або шуроповерт(можна звичайно обійтися, але так буде довго);
  • вимірювальні прилади(рулетка, лінійка, будівельний рівень, висок);
  • молоток, плоскогубці, викрутки та гайкові ключі;
  • різноманітні пензлі для фарбування та покриття лаком.

Провівши ревізію інструменту пора починати підготовку до будівництва. В першу чергу треба розчистити межі ділянки, коротко підстригти траву, прибрати великі каміння і сміття, відразу можна і розмітити місце під майбутній паркан.

Виходячи з наявних матеріалів, ваших умінь і бажаного результату варто визначитися, що будуємо. Дерев’яний паркан своїми руками зможе поставити майже кожен, нижче найпростіші варіанти:

Паркан штахетник

Мабуть, самий популярний вид, швидко зібрати, підійдуть майже будь дошки, можна зробити як глухий щит, а можна з невеликою відстанню між елементами. Не тільки закриває ділянку від очей перехожих, але і може виконувати декоративну функцію, також при бажанні легко комбінується з іншими видами або транспортується на нове місце.

Паркан частокіл

Один з найстаріших видів огорожі, стіна з укопаних впритул один до одного колод, з загостренням нагорі, трудомісткий при зведенні, проте надійний. Зламати його досить складно, а якщо така трата деревини здається не доцільною, можна використовувати бамбук.

Паркан шахматка

Удосконалена версія штахетника, дошки кріпляться по черзі з зовнішньої і внутрішньої сторони в шаховому порядку. Також можна зробити глуху версію або з невеликими проміжками, виглядає складно, але при дотриманні черговості кріплення, зібрати зможе кожен.

Паркан ранчо

Хоча назву і зовнішній вигляд натякають на американські коріння цього паркану, він використовується повсюдно. Відмінний варіант для тимчасової споруди або як елемент декору, а от від сторонніх поглядів він не приховає.

Паркан решітка

Красивий дерев’яний паркан зроблений з однакових пересічних планок може бути елементом декору всередині ділянки, але якщо кріпити елементи впритул, то вийде відмінно за ним сховатися. Виглядає складним у виконанні, але якщо дотримуватися всіх правил, то звести його не складе труднощів. Також часто використовується як основа для в’юнких рослин.

Паркан жалюзі

Назву свою отримав від відомої офісної фіранки. Дошки кріпляться на напрямні під кутом. Основна складність у його будівництві – необхідність використовувати фундамент.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Паркан плетінка

Виготовляється такий паркан з гілок або частин лози, виглядає досить дуже нетривко, але це не так. Є деякі складності у його створенні, безліч дрібних дій, пару помилок можуть призвести до того, що доведеться переробляти частину роботи.

Від вибору паркану, переходимо до вибору матеріалу, і найголовніше тут порода деревини. Найкраще буде використовувати сибірську модрину, від контакту з водою вона стає тільки міцніше, а це дуже добре для вуличної споруди. Поширеним варіантом є сосна, продається майже скрізь і коштує відносно дешево, але не бажано робити з неї опорні стовпи. Дуб, ясен і горіх теж добре себе проявлять. Від використання берези краще утриматися, вона вкрай не довговічна.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Паркан з дерев’яного штахетника

Мабуть, найпростіший в будівництві і невибагливий до матеріалів. Для нього можна використовувати не обрізну дошку, але набагато краще буде використовувати обрізну, вона очищена від кори і не вимагає заздалегідь підбирати місця для елементів кріплення.

В першу чергу треба підготувати дерев’яні стовпи для забору: відібрати підходящі по довжині (пам’ятаєте що приблизно чверть буде в землі), відразу обробити речовинами, що захищають від вологи.

Тепер вкопують їх на чверть, з відстанню в 1,5-2 метри, деякі воліють забетонувати в землі, але краще використовувати спеціальні консолі, на які кріпляться окремо стовпи. Між опорами сильно натягуємо мотузку, це допоможе вирівняти майбутній паркан. Зверху кожного стовпа забиваємо цвях і натягуємо мотузку, щоб контролювати висоту.

Тепер розуміючи якої довжини і в якій кількості потрібні дошки, готуємо, отпиливаем де треба, і обробляємо спеціальним антикорозійним розчином. Захист можна придбати в магазині, а можна зробити самому, рецепти не складні і не є секретом. Настав час кріпити напрямні горизонтальні дошки, вони повинні бути міцні, оптимальна товщина 25-30мм, один від одного вони розташовані на відстані приблизно 30см.

Для кріплення краще використовувати шурупи такої довжини, щоб вони трохи стирчали з іншого боку стовпа. Тепер кріпимо обшивку, в залежності від бажаного результату, дошки можна прикручувати впритул один до одного, або з проміжком. При цих роботах варто використовувати схил, тоді паркан вийде рівний і красивий. Після повної збірки залишається остання важлива справа, фарбування дерев’яного паркану.

Колір і вид фарби можете використовувати будь-які, головне, щоб вони підходили для вулиці і погодних умов.

Якщо комусь здасться цей паркан занадто нудним, то завжди можна спробувати зробити щось більш складне. Але врахуйте, що різні паркани вимагають різних етапів роботи і підготовки, в деяких випадках не обійтися без бетонних стовпів або доведеться працювати не з дошками, а з колодами, що досить непросто фізично. Слідуючи рекомендаціям ви точно зможете виготовити дерев’яний паркан своїми руками, без залучення будівельників.

Фото дерев’яного паркану