Дзеркало з підсвічуванням своїми руками: покрокова інструкція, як зробити своїми руками (100 фото ідей)

Як змайструвати оригінальне дзеркало з підсвічуванням своїми руками. Поетапна інструкція для створення в домашніх умовах. Підбір необхідних матеріалів, огляд варіантів підсвічування.

Давно канули в Лету часи, коли милуватися власною персоною в дзеркалах могли тільки королівські особи, та дуже багаті аристократи. Чого вартий той факт, що середньої величини дзеркало (метр на 65 см) оцінювався у 8 тисяч ліврів, тоді як ціна картини великого Рафаеля того ж розміру становила всього три тисячі.

Сьогодні дзеркала предмет повсякденного користування в кожному звичайному будинку. Правда вони можуть виконувати й іншу функцію – бути оригінальним елементом прикраси інтер’єру.

У сучасному інтер’єрі відмінно себе зарекомендувало бра дубравия.

Оригінальна саморобка

Ми не закликаємо займатися литтям і виготовляти дзеркало кустарним способом, а ось додатково прикрасити куплене виріб цілком можливо і в домашніх умовах.

Дзеркало з підсвічуванням створить привертає увагу акцент в інтер’єрі, візуально розширить приміщення, робить його більш світлим і повітряним.

Різні варіанти підсвічувань

На сайтах майстрів, любителів виготовляти різні оригінальні прикраси зустрічається велика кількість найрізноманітніших способів оформлення дзеркал. На сайтах та блогах викладені численні фотографії, розглядаючи які так і хочеться виготовити щось подібне. Перерахуємо деякі найбільш ефектні варіанти:

 • приховане підсвічування під матове скло, чудово поширює світло навколо дзеркала;
 • підсвічування над дзеркалом;
 • оформлення підсвічування по всьому периметру дзеркала;
 • парні підвіси;
 • подвійне напрям джерела світла (і зверху, і знизу);
 • так звані «краплі світла»;
 • підсвічування за прикладом гримерці вбиральні артистів;
 • освітлення у відповідності зі стилем фен-шуй;
 • палацове освітлення;
 • дзеркало для подружньої пари і т. п.

Всі перераховані варіанти надзвичайно цікаві та елегантні, але для їх оформлення необхідно мати відповідні знання та підготовку.

З чого почати?

Перш за все слід розглянути численні фотографії дзеркал з підсвіченням та вибрати найбільш привабливе для вас варіант. Врахуйте і те, чи зможете придбати всі необхідні матеріали, чи є в будинку необхідні інструменти, і не буде перевищувати ваші можливості майбутня робота?

Як завжди, початківцям майстрам дається традиційний порада – вибирайте самий простий у виконанні вид роботи!

Найпростіший варіант

найлегшим способом зробити дзеркало з підсвічуванням є оформлення світлодіодною стрічкою. Потрібно виконати наступні етапи роботи:

 1. Скотчем закріплюється стрічка по периметру дзеркала.
 2. З дотриманням полярності припаюються дроти.
 3. Надійно кріпиться і заземлюється блок живлення.

Важливо! Потужність блоку живлення розраховується за простою формулою – множиться потужність стрічки (зазвичай від чотирьох до восьми ват) на її довжину.

Розсіяне світло

Можливий варіант виготовлення підсвічування, розташована на звороті. Принцип оформлення конструкції той же, що й описаний у попередньому варіанті. Просто світлодіодну стрічку слід прикріпити зсередини дзеркала. В даному випадку досягається ефект рівного, м’якого світла без утворення тіней.

Яка дівчина не зрадіє дзеркала для макіяжу з підсвічуванням, виготовленому кавалером своїми руками? Елегантне дзеркальце, що стоїть на трюмо, буде кожен раз нагадувати їй про залицяльника, якщо до того ж він забезпечить свій подарунок рядками про царицю і її чарівному дзеркалі, запозиченими у класика.

Світло мій, дзеркальце, скажи…

Сьогодні ринок товарів пропонує широкий асортимент різних дзеркал будь-якої форми і з широким діапазоном цін. Однак, те, що зроблено своїми руками має зовсім іншу ціну – це наочний прояв естетичного смаку та втілення власного задуму в життя.

Виготовити дзеркало своїми руками з підсвічуванням у ванну кімнату не дуже складне завдання. Немає необхідності купувати спеціальні інструменти або якісь дорогі матеріали. Немає потреби в спеціальних професійних навичках. Треба тільки точно визначитися із зовнішнім виглядом та формою вироби.

Для ванної дзеркало вкрай необхідна річ. Адже щодня вранці прекрасній дамі необхідно наводити марафет і бути впевненою, що вона знаходиться у відмінній формі і увагу сильної статі їй буде забезпечено. Ну, а вечорами слід видалити макіяж, нанести нічний крем і підготуватися до повноцінного відпочинку.

Інструменти та деталі

Для роботи знадобиться:

 • дзеркало;
 • кріпильні елементи;
 • стрічка зі світлодіодами;
 • блок живлення і проводи;
 • паяльник;
 • клей;
 • розчин для видалення жиру.

Тільки приготувавши все необхідне, слід приступати до процесу виготовлення оригінальної конструкції.

Хід роботи

 • Крок № 1. Ретельно обробити спеціальним знежирюючим розчином всі місця, на які буде наноситися клей.
 • Крок № 2. Найпростіше виготовити рамку з пластмаси, приклеївши її до дзеркала. Необхідно передбачити місце для петель, з допомогою яких потім конструкція буде кріпитися до стіни.
 • Крок № 3. Закріплюється необхідний відрізок світлодіодної стрічки.
 • Крок № 4. Дочекавшись повного висихання клею, прикріплюємо блок живлення.
 • Крок № 5. Заключним етапом стає надійне закріплення конструкції на стіні.

Важливо! Враховуючи підвищену вологість у ванній, всі роботи необхідно проводити з дотриманням заходів безпеки. Блок живлення краще помістити за межами ванної кімнати.

Розмістити у ванній кімнаті підсвічування для дзеркала треба так, щоб рівномірне освітлення «допомагало» представниці прекрасної статі виконувати необхідні процедури по підтримці краси.

Якщо ви хочете прискорити процес і придбати готове освітлення, рекомендуємо відвідати перевірений магазин торшерів.

Фото саморобного дзеркала з підсвічуванням