Фіолетові штори: фото красивого дизайну і поєднання

Сучасні дизайнерські рішення з оформлення інтерєру з фіолетовим кольором штор. Правила вибору відтінку, ідеї для поєднання і сучасного дизайну.

Всі відтінки фіолетового є найпростішими для створення домашнього гармонійного дизайну. Особливо це стосується фіолетових штор. Але якщо правильно розставити акценти в інтер’єрі кімнати і вибрати підходящий відтінок, то такий спірний елемент, як штори фіолетового кольору стануть безперечною прикрасою будь-якого приміщення.

Особливості кольору

Психологи відзначають, що фіолетовий колір є найбільш загадковою і неоднозначною. Він має безліч відтінків і півтонів. В залежності від насиченості рожева палітра квітів може створювати в кімнаті холодну або теплу атмосферу. Також фіолетовий колір має кілька захоплююче дійство.

Фіолетові штори, особливо їх світлі відтінки, допомагають:

  • активізувати творчі здібності людини;
  • підвищити самооцінку господарю дому;
  • розвивати інтуїцію;
  • дарувати спокій і умиротворення;
  • позитивно впливати на пам’ять.

Крім того, такі штори не тільки прикрашають інтер’єр, але і дарують приміщенню індивідуальність і нотку урочистості.

Де можна повісити штори фіолетового кольору

Дизайнери рекомендують використовувати фіолетові штори в таких кімнатах:

  1. у просторих сонячних віталень або бібліотеках. Вони додадуть цим приміщенням сувору презентабельність і елемент розкоші;
  2. в спальнях або в їдальнях краще використовувати світлі ніжні відтінки бузкового, так як насичені тони візуально зменшують приміщення і роблять його темним.

Оптимальний варіант для штор будь-якого відтінку фіолетового — це стиль Лофт, прованс, модерн або класика.

З чим поєднувати фіолетові гардини

Штори лілових відтінків вдало поєднуються з жовтими аксесуарами, сірими або бежевими предметами інтер’єру, а також зеленими й рожевими речами, наприклад, покривалом, пуфиками або стінами. А ось білий фон приміщення, доповнений фіолетовими шторами, надає кімнаті гармонію і врівноваженість.

Саме білосніжний або кремовий колір м’яко знімають похмурість темних фіолетових штор і прибирають емоційне навантаження, підкреслюючи при цьому всі вигідні контрасти кімнати. Білий колір ідеальний як для світлих, так і темних фіолетових штор. Але для більшої пишності дизайнери рекомендують додати в інтер’єр кілька золотистих або сріблястих штрихів.

З чим не можна використовувати лілові штори

Звичайно, вішати чи ні такі штори в кімнаті, вирішує тільки сам власник будинку. Однак, за загальноприйнятими правилами, їх небажано поєднувати з темними стінами чи предметами меблів — не можна перенасичувати приміщення темними кольорами.

Штори баклажанових або лілових відтінків слід розбавляти світлими аксесуарами. Громіздко і важко оформляти вікна фіолетовими гардинами в маленьких кімнатах з низькими стелями.

Штори для дитячої кімнати

Світлі і ледь помітні відтінки фіолетового, наприклад, ніжний лавандовий або фіалковий, ідеально підходять для дитячих кімнат. Такі штори привносять в приміщення відчуття легкості і легкості. Для хлопчика краще підібрати відтінки, що нагадують блакитний або синій. А от дівчаткам більше сподобаються відтінки штор, які близькі до рожевого.

Фіолетові штори виділяються виразністю і здатністю привертати до себе уваги. Особливо ефектно вони виглядають в кімнатах з неоновим світлом.