Фундамент для лазні – типи фундаментів, майстер-клас по спорудженню своїми руками поетапно + рекомендації від майстрів

Дізнайтеся, як вибрати і зробити фундамент для лазні своїми руками, за допомогою нашої покрокової інструкції. Типи фундаментів, схеми споруди, поради майстрів.

Більшість власників заміських дачних ділянок вважають обов’язковим атрибутом і своєрідним символом якісних розважально-відновлювальних заходів наявність невеликої повноцінної баньки. На спеціалізованих сайтах можна подивитися відео, як зробити фундамент під лазню.

Специфіка фундаментів для лазні

Фундамент під будь-яка споруда призначений для рівномірного розподілу і передачі навантаження від будівлі на грунт. Для самостійного дослідження стану грунту на заміській ділянці досить вручну викопати контрольну яму на передбачувану глибину закладення основи.

Наявність щільних глинистих шарів на глибині понад півметра полегшить виконання фундаментних робіт. Однак, для правильного пристрою фундаменту по лазню слід укладати просторові арматурні каркаси, щоб забезпечити необхідну міцність і довговічність будівлі.

Критерії для вибору типу фундаменту

Для того, щоб зрозуміти і вибрати який фундамент краще під лазню на садовій ділянці, слід проконсультуватися з профільним фахівцем, отримати достовірну інформацію про стан, особливості грунтів. Це є основним критерієм для вибору типу основи.

При слабких, насичених вологою грунтах слід робити вибір в користь стовпчастих фундаментів. Якщо на ділянці щільні суглинки, рівень підземних вод знаходиться глибоко, можна вибирати монолітний фундамент стрічкового типу.

Підготовчі роботи

Всі будівельні процеси при спорудженні будівлі повинна виконуватися відповідно до вимог будівельних норм і правил. Потрібно для початку ознайомитися з ними, проконсультуватися у досвідченого профільного фахівця, щоб отримати очікуваний результат. Так само потрібно замовити в найближчій проектній організації проект на будівництво будівлі лазні. Це дозволить заощадити час і не допустити помилок.

Уважно розібравшись з робочими кресленнями та специфікаціями необхідних матеріалів, можна приступати до першого етапу.

Для початку потрібно визначитися, який фундамент робити під баню, прибрати на передбачуваній ділянці будівництва верхній шар родючого грунту і складувати у відвал.

Розбивка осей будівлі

Для розбивки й винесення осей будівлі в натуру знадобиться теодоліт, дерев’яні кілочки і джутова мотузка. У разі відсутності теодоліта можна скористатися простим геометричним способом побудови прямого кута. Для цього з проектної кутовий точки майбутньої будівлі відмірюють два катета, заданої довжини і регулюючи розміром гіпотенузи отримують прямий кут.

На відстані декількох метрів від будівлі, що будується забивають п-подібну конструкцію з дерев’яних брусків і поперечної дошки, на яку закріплюють креслення шнур. Тепер, знаючи довжину катетів і гіпотенузи перевіряють правильність побудови прямих кутів.

Пристрій опалубки

Слід пам’ятати, що фундамент в точності повторює форму і внутрішні розміри опалубки. Тому до влаштуванню опалубки слід підійти з усією громадянською відповідальністю та переглянути відео-уроки, які пропонують спеціалізовані сайти.

При влаштуванні фундаменту у вигляді монолітної стрічки, всередину опалубки встановлюють просторові арматурні каркаси. Для опалубки стрічкового фундаменту лазні зазвичай використовують підручні матеріали: старі двері, які відслужили свій термін листи шиферу, обрізки профільованого сталевого листа. Важливо, щоб конструкція опалубки була міцною і без щілин.

Порядок виконання робіт

Часто для пристрою простий конструкції фундаменту під лазню своїми руками на дачній ділянці використовують місцеві будівельні і підручні матеріали. Траншею стрічкового фундаменту заглиблюють нижче рівня промерзання грунту і щільно укладають у неї бутовий камінь.

Цокольну частину фундаменту можна виконати бутовим каменем на цементному жорсткому розчині з розшивкою швів. Горизонтальну поверхню фундаменту вирівнюють цементним розчином, промащують гарячою бітумною мастикою і вкривають двома шарами руберойду.

Стрічковий фундамент

Немає труднощів у самостійному пристрій стрічкового фундаменту для лазні на присадибній ділянці. Знадобиться:

  • річковий кварцовий пісок;
  • портландцемент М500;
  • гранітний щебінь чи бій цегли;
  • вода.

На дно траншеї укладають пісок, поливають водою і ущільнюють ручним трамбуванням. Малогабаритна мобільна бетономішалка з електричним приводом цілком згодиться для приготування бетонної суміші. На одну частину цементу додають дві частини щебеню і трохи піску.

Бетон укладають в траншею з пошаровим ущільненням гострим предметом. Для цокольної частини фундаменту можна використовувати опалубку з підручних матеріалів. Поверхню вирівнюють і накривають мішковиною.

Стовпчастий тип заснування

Опори у формі стовпів розташовують по периметру майбутнього будинку на відстані не менше двох метрів один від одного. Для влаштування стовпчастих опор може бути використаний метал, бутовий камінь, червона цегла, керамічні труби, спеціально оброблена деревина.

Керамічні труби заглиблюють на рівень перевищує позначку промерзання грунтів і заповнюють бетонною сумішшю. У верхню частину такої опори вставляють кілька стержнів арматури періодичного профілю для влаштування ростверку. Такий тип рекомендований для дерев’яних будівель.

Рекомендації фахівців

При влаштуванні дрібно заглибленого фундаменту слід виконати компенсаторну подушку товщиною сто міліметрів з піску. Вимощення шириною не менше одного метра слід забетонувати по периметру будівлі лазні для захисту фундаменту від руйнівної дії зливових вод.

За нульову позначку приймають поверхню чистої підлоги першого поверху будівлі. Її визначають за допомогою нівеліра. Для відкладання на місцевості фіксованого прямого кута.

Цокольна частина фундаменту лазні

Важливою частиною при виконанні стовпчастого кращого фундаменту під лазню є цокольна частина. Між низом ростверку і поверхнею землі залишається невеликий простір, через яке потоки холодного повітря можуть проникати у приміщення. Якщо ростверк виконаний з масиву дерева, його слід обробити спеціальними протигнильними речовинами на основі природного бітуму.

На вертикальний дерев’яний каркас кріплять плити з спіненого полістиролу з допомогою дюбелів. Стики обробляють монтажною піною і покривають поверхню малярною сіткою. Тепер ковшем наносять жорсткий цементний розчин, вирівнюють поверхню і покривають силікатною фасадною фарбою.

Фото фундаменту для лазні