Фундамент під паркан: різновиди, покрокове керівництво, порядок виконання робіт своїми руками + інструкція від майстрів

Дізнайтеся, який фундамент краще вибрати під паркан, поетапна інструкція з простими схемами для спорудження своїми руками. Види фундаментів, рекомендації майстрів.

Будь-штучна споруда потребує надійному і міцному підставі. У міжсезоння на основу огорожі впливають сили, викликані парусністю конструкції і рухливістю ґрунтів внаслідок перепаду температури зовнішнього повітря.

Різновиди фундаментів

Для позначення меж приватної власності недостатньо провести пальцем лінію на тілі Землі. Позначення має бути однозначним і зрозумілим, тому прийнято встановлювати огорожі. Вони можуть бути декоративними і захисними, від цього залежить конструкція фундаменту.

Для огорож, виконують захисну функцію, фундамент може бути у вигляді монолітної бетонної стрічки, стрічки зі стовпчиками та у вигляді окремо розташованих опор. Підвищуючи практичну цінність захищеного ділянки огорожі можуть виконуватися з монолітного залізобетону на міцному стрічковому фундаменті.

Підготовчий етап

Спочатку слід виконати графічне зображення майбутньої огорожі з зазначенням всіх необхідних розмірів фундаменту, існуючих інженерних комунікацій. Передбачуване місце будівництва огорожі слід очистити від сміття і прибрати верхній шар рослинного ґрунту. За допомогою шнура визначають вісь майбутньої огорожі. Кількість матеріалу для конструкції огорожі вираховують шляхом множення довжини на висоту паркану.

Заглиблення опорних стовпів в землю має становити приблизно третю частину від загальної довжини опори. Відстань між опорними стовпчиками має становити від двох до трьох метрів в залежності від висоти огорожі. Для опорних стовпів воріт слід використовувати стійки більшого діаметру.

Екскавація ґрунту

На етапі виконання земляних робіт проводиться виїмка грунту під монолітний фундамент усього паркану з переміщенням його у відвал. Зазвичай ширина траншеї і стрічки фундаменту рівні між собою і складають від 30 до 50 см.

Вертикальні поверхні стін траншеї слід ретельно вирівняти і перевірити за допомогою водяного рівня. У місцях розташування опорних стовпів роблять заглиблення до потрібного рівня. Дно траншеї вкривають піщано-гравійною сумішшю з ретельним ущільненням ручною трамбівкою та покривають шаром руберойду.

Опорні стійки

Пристрій фундаменту під глухий паркан з профільованого листа не вимагає спеціальної освіти і досвіду роботи. Конструкція такого паркану не перевантажує основу. Однак, внаслідок парусності буде потрібно установка надійних стовпчиків. Одна третина довжини стовпчика повинна знаходитися під землею. Профільні труби перед установкою на проектне місце заглушають зверху для запобігання попадання води.

З допомогою садового бура готують свердловини діаметром до 350 мм і глибиною до півтора метрів. Тепер у ці свердловини занурюють опорні стовпи і міцно розкріплюють. Стовпи бетонують на висоту одного метра, а решта простір заповнюють піщано-гравійною сумішшю.

Корисно знати

Якщо огорожу буде представляти цегляна стіна, то при бетонуванні слід використовувати бетон М300. Вийде міцний і надійний фундамент. При вертикальної плануванні території і розмітці фундаменту під паркан бажано використовувати геодезичні інструменти. Точність в будівництві завжди в пошані у професіоналів. Про те, як залити фундамент під паркан можна ознайомитися на спеціалізованих сайтах.

У відповідності з вимогами Будівельних норм і правил 30-02-97 глухий паркан можна встановлювати не ближче трьох метрів від існуючого будинку. При суцільному стрічковому фундаменті для забору слід передбачити відведення зливових вод.

Матеріали та інструменти

При влаштуванні стрічкового фундаменту під паркан слід завбачливо заготовити необхідні матеріали та інструменти:

  • садовий бур для свердловин;
  • будівельна рулетка;
  • кувалда, молоток, водяний рівень, шнур;
  • зварювальний апарат, бетономішалка;
  • щебінь, пісок, цемент М500, вода;
  • поліетиленова плівка, мішковина;
  • профільні сталеві труби, профільований настил, шурупи.

При роботі з електроінструментом слід строго дотримуватися інструкції по користуванню та требованія нормативних документів протипожежного режиму.

Особливості виконання робіт на рельєфному ділянці

Експлуатаційний термін огороджувальної конструкції більшою мірою залежить від надійності й міцності підстави. Якщо немає можливості покласти на жертовний вівтар будівництва вартість вертикального планування рельєфного ділянки, раціональним рішенням буде установка забору секційного. Ціна фундаменту під паркан вийде цілком демократичною для власника.

Потрібно виконати розрахунок геометричних розмірів кожного прольоту. За допомогою геодезичних інструментів визначають кут нахилу горизонту. В залежності від величини показника визначають ширину секції. Зазвичай в таких випадках застосовують стрічково-стовпової піт фундаменту.

Арматурні роботи

Основне призначення просторового арматурного каркасу – забезпечення можливістю монолітного фундаменту згинатися без руйнування під дією вертикальної і вітрового навантаження. Зазвичай такий каркас має в розрізі прямокутний перетин.

Для нижньої робочої арматури використовують стержні періодичного профілю А3. Верхній пояс задається конструктивно і являє собою прути гладкої арматури В1. За допомогою в’язального дроту стрижні з’єднують в просторовий каркас і укладають в траншею.

Пристрій опалубки

Для бетонування частині правильного фундаменту огорожі, яка знаходиться вище рівня землі, потрібно влаштовувати опалубку. Для цього зазвичай використовують обрізну дошку товщиною 25 мм На рівній поверхні дошки з’єднують брусками в щити потрібної ширини за допомогою шурупів.

До вбитих кілків кріплять щити, а верхню частину з’єднують сталевими скрутками через кожні півтора метра. Поверхню опалубки не повинна мати щілин, через які може витікати бетонна суміш. Внутрішня сторона опалубки може бути покрита шаром поліетиленової плівки.

Бетонування стрічки фундаменту

Перед заливкою фундаменту під паркан необхідно встановити опорні стовпи, перевірити їх вертикальність і міцно закріпити до арматурного каркаса. Бетонну суміш зазвичай готують з допомогою мобільних бетономішалок з електричним приводом.

Для приготування бетону використовують гранітний щебінь чи бій цегли, пісок, цемент і воду. Спочатку масу укладають в приямки з опорними стовпами, а потім поступово заповнюють внутрішню частину опалубки. Масу потрібно ущільнювати за допомогою сталевого прута або глибинного вібратора. Після бетонування поверхню вирівнюють і вкривають мішковиною. Через тиждень можна демонтувати опалубку.

Фото фундаменту під паркан