Годівниця з пластикової пляшки – підбір матеріалів, види годівниць. Інструкція по створенню своїми руками (150 фото)

Дізнайтеся, як змайструвати годівницю з пластикової пляшки своїми руками. Поради у виборі типу конструкції, майстер-клас по виготовленню та оформленню.

Міста постійно розширюються зв’язку з цим, птахам ніде добувати їжу і багато ризикують не пережити зимовий період. Людина може допомогти популяції з допомогою простих годівниць, які простіше зробити з пластику.

Головна перевага цього варіанту — не пропускає зайву вологу. Пластик не гниє, зручний у роботі і не вимагає вкладень, так як звичайна плутаючи пляшка є у всіх вдома. Зараз належить розібрати інформацію про те, як робиться годівниця з пластикової пляшки своїми руками.

Коротко про переваги

Робота з дерев’яними конструкціями вимагає великої кількості зусиль і вкладень. Більш того, зима в деяких районах дуже дощова, волога потрапляє в корм і він починає покриватися цвіллю або гниє. Якщо розглядати звичайну пластикову тару, то можна виділити наступне:

 1. Зручність для птахів — 100% захист від снігу і дощу. Якщо правильно зробити, то трапезувати зможуть відразу кілька пернатих.
 2. Вигода — пластик є в кожному будинку.
 3. Зручність в роботі — маючи під рукою запальничку і ножиці можна спорудити шедевр.
 4. Стійкість — витримує будь-яку температуру.

Екологічність пластику стоїть під питанням. Однак варто розуміти, що одна справа, коли пластик лежить роками в землі, інша — працює на благо тваринного світу, зберігаючи їжу і воду.

Для натхнення рекомендується подивитися фото годівниць з пластикових пляшок, зроблених своїми руками.

Робимо з 5 літрової пляшки

Підходящий і зручний матеріал для місцевого громадського харчування. Місткість — 4-5 невеличких пташок. Можна зробити вертикальний і горизонтальний варіант.

Горизонтальна годівниця

Інструкція горизонтальній:

 • тара кладеться на бік;
 • з двох сторін вирізують отвори.

Щоб птахам було зручно, гострий периметр можна пропалити запальничкою. Пластик швидко плавиться, що дозволить створити ідеальну поверхню для розміщення. Птахи навряд чи захочуть залазити всередину пляшки, тому вирізати прямокутники необхідно ближче до дна. Таке твір витримає будь-які погодні умови. Для розміщення можна використовувати просту мотузку, попередньо зробивши отвори в тарі.

У подібній вироби є мінус — під вагою вона може прогнутися. Щоб збільшити місткість і сталість, по периметру отворів просовуються шпажки або дерев’яні палички.

Вертикальна годівниця

Робиться за стандартною схемою з 1,5 літрової. Пляшка ставиться в звичне положення, з двох сторін вирізуються квадратні отвори. Кінці можна не записувати, а обклеїти невеликою кількістю ізоляційної стрічки.

По середині можна провести дерев’яну шпажку (у кожної господині такий обов’язково знайдеться). Естетично такий варіант виглядає набагато краще. Виходить ціла годівниця-шпаківня з пластикової пляшки своїми руками.

Багато громадян оформляють двір в певній стилістиці. Тому проста пластикова тара, що висить на дереві може не вписатися в дизайн. По цій же технології рекомендується зробити годівницю-мухомор з пластикових пляшок своїми руками. Тут знадобитися тільки звичайна фарба білого і червоного кольору. Щоб виріб виглядала естетично, вирізаються отвори під ніжку гриба.

Годівниця з дозатором

Одна справа просто зробити годівницю і один раз насипати корм. Далі люди забувають, що її треба регулярно забезпечувати кормом, крім власника цим ніхто не займатиметься. Щоб знизити трудовитрати на цей процес, можна зробити годівницю з пластику з дозатором. Що потрібно:

 1. Одна 5-ти літрова пляшка.
 2. Звичайна на 1,5 л без кришки.

Докладна інструкція:

 • 1,5 літрів акуратно обрізується дно, таким чином, щоб отвір ідеально увійшло до 5 літрів;
 • далі у баклашки робляться отвори для птахів, куди необхідно просунути отриманий дозатор.

Між дном 5 літрової пляшки і дозатора повинно залишатися 3-4 див. Корм самостійно засипатися, як тільки птахи з’їдять першу частину. Годівницю можна підвісити за ручку тари і закрити кришкою, щоб у їжу не потрапляла волога. Через місяць перевірити наявність сировини, досипати по мірі необхідності.

Годівниця з захистом

У голубів і ворон немає проблем з їжею і вони не знаходяться на межі вимирання. Ці птахи мають свої джерела прожитку і можна не турбуватися про їх долю. Однак, коли на подвір’ї з’являється невелика їдальня, у тваринному світі починається справжня боротьба, і найслабший залишається без їжі.

Щоб не допустити війни між пернатими, можна зробити спеціалізовані пташині годівниці своїми руками з пластикових пляшок:

 • для виробництва знадобиться 2 пляшки — 1 л та 0,5 л;
 • 0,5 вирізається дно і шийку таким чином, щоб частина увійшла в 1 л

великий пляшки прорізається паралельно 2 вікна, куди буде вставлена маленька частина. Перед приміщенням, додатково робиться розріз на 5-6 см, щоб корм міг засипатися в спеціальний резервуар.

Щоб птахами було зручно, поміщаються дерев’яні шпажки. Такий синичник дозволить тільки маленьким пташкам проникати всередину для прожитку. Так як попит на годівницю у невеликих птахів буде великим, її необхідно закріпити на гілці з допомогою дроту. Синичник не вимагає постійного поповнення, так як у верхній частині утворюється дозатор, дозволяє продовжити термін служби конструкції.

Фото саморобної годівниці з пластикової пляшки