Інструкція, як зробити садову (будівельну) тачку своїми руками – покрокове керівництво з фото та описом

Огляд сучасних рішень для створення практичною і функціональною садової тачки своїми руками. Інструкція від А до Я з фотографіями і покроковим описом всіх етапів.

Джерело

Садова тачка-одне з небагатьох засобів, яке в обов’язковому порядку є на ділянці будь-якого дачника, садівника, власника приватного будинку. Це знаряддя праці-одне з найдавніших, проте популярність і затребуваність тачки анітрохи не зменшилася з плином часу.

Навіщо робити тачку своїми руками

В господарських магазинах є величезний асортимент садових тачок, різних виробників і досить широкого цінового діапазону. Однак, дуже часто домашні майстри воліють виготовити це нехитре пристосування самостійно. Чому? Звичайно, кожен споживач купує собі садовий інвентар у відповідність з своїми вимогами, залежно від функціоналу, особистих уподобань. Якщо планується досить великий обсяг роботи, пов’язаної з перевезенням грунту або будівельного матеріалу, то тачка повинна бути надійною і міцною.

Якщо на дачі управляється бадьора бабуся-то для неї бажано агрегат легше, але теж надійний. Якщо на садовій ділянці доріжки вузькі і насаджень багато, то і тачка повинна бути відповідного розміру і маневрена. Представниці прекрасної статі, що стежать за віяннями моли, можливо, захочуть ексклюзивне пристосування, може навіть не для роботи, а для ефектного фото. Загалом, є маса причин, для того щоб взятися за виготовлення садової тачки своїми руками.

Види садових тачок

Садова тачка може бути з одним або, рідше, з двома колесами. Пристосування на 4 колесах вже прийнято називати візком. Найпростіший і найпоширеніший варіант-з одним ведучим колесом. У такого варіанту є істотні мінуси:

 • тачка не стійка,
 • при серйозному навантаженні «заривається в пісок або грунт.

Незаперечним плюсом є:

 • можливість вивантаження вмісту з трьох сторін
 • маневреність
 • невеликі розміри
 • простота і дешевизна виготовлення.

Якщо планується транспортування важкого вантажу, наприклад будівельного матеріалу, то в такому випадку скоріш підійде тачка садова двоколісна.

З чого почати

Садова тачка, хоч і досить простий механічний агрегат, але до його виготовлення все-таки треба поставитися з розумом, щоб подальше використання не тільки приносило радість, але і суттєво допомагало економити фізичні сили. Полегшення фізичної праці-головне призначення будь-якого інструменту.

Не варто, як кажуть «винаходити велосипед», а можна вибрати з інтернету відповідний креслення садової тачки, виходячи з власних уподобань та планованого виду робіт.

Матеріал для кузова

«Родзинка» саморобною садової тачки в тому, що її роблять з матеріалу, призначеного на викид. Це може бути відповідні листи металобрухту, використана бочка. Ємність можна зробити з дерев’яних дощок, причому вимоги до їх якості пред’являються мінімальні. «Домашні майстри» люблять похвалитися в інтернеті своїми творами, виконаними з самого простого і несподіваного підручного матеріалу, часто зібраного на найближчій звалищі. Природно, що собівартість такого саморобного пристосування в окремих випадках прагнути до нуля.

Відповідні колеса

Колесо-головний агрегат у садової тачки. Іноді майстри використовують вже вживані колеса, наприклад від дитячого велосипеда або інших механізмів. Найбільш зручно пневматичне колесо. Якщо планується довгострокове користування садової тачкою, то, можливо, навіть краще придбати колесо хорошої якості, з надійній міцній покришкою для садової тачки. Буде дуже прикро, якщо в розпал роботи колесо, на яке в цілому і припадає все навантаження, раптом зламається і підведе майстра.

Можливий ремонт

Так як садові тачки активно використовуються, то, швидше, невеликі ремонтні роботи неминучі. Ремонт садової тачки можна істотно спростити, якщо заздалегідь запастися невеликим набором необхідних запасних частин: підшипник для садової тачки, камеру, яка в тачці садової використовується.

Порядок роботи

Після того як проект садової тачки готовий, продуманий, намальований, всі складові заготовлені, можна приступати до складання. Порядок складання найпростішою тачки з одним колесом приблизно такий:

 1. Для обраної ємності потрібно виготовити каркас. Для цього використовуються сантехнічні труби. Відмінним варіантом для цієї мети є частини від старої металевої ліжка. Заготовки вигинають потрібної форми і розміру, зварюють між собою.
 2. Далі в наміченому місці необхідно закріпити колесо. Зручніше і надійніше зробити це за допомогою зварювання. Однак можна використовувати шпильку, що підходить по діаметру. Кріплять її за допомогою гайок, затискаючи з двох сторін.
 3. Щоб руки садової тачки не ковзали їх можна обмотати ізолентою.
 4. Для запобігання корозії металевих деталей їх можна пофарбувати — це збільшить термін служби механізму.
 5. Необхідно заздалегідь спроектувати фіксатор, робить садову тачку стійкою при вантажно-розвантажувальних роботах.

«Модернізація» тачки

Можливо, виготовивши найпростішу садову тачку її обов’язково захочеться вдосконалити. Міцні чотириколісні візки не важко доповнити мотором. Такий простий електричний агрегат стане незамінним помічником на садовій ділянці чи дачі.

Декоративні тачки

Порядок виготовлення декоративної тачки такий же. Приділяється більше уваги оформленню-фарбування, доповнення декоративних деталей.

Можна з упевненістю сказати, що гра варта свічок. якщо ви самостійно виготовите садову тачку, то отримаєте механізм, повністю відповідає саме вашим вимогам. Крім того, не секрет, що часто однією садової тачки на ділянці не достатньо. Після першого вантажного пристосування друге буде зробити набагато простіше.