Карнизи для штор – 120 фото кращих новинок дизайну

Великий вибір ідей по установці красивого карниза в інтерєрі. Огляд всіх видів і різних конструкцій, а також легка інструкція по установці своїми руками.

Щоб дизайн інтер’єру виглядав завершеним, необхідно приділити увагу оформленню вікна. Як правило, щоб виділити вікно на загальному тлі, використовують карнизи. З їх допомогою можна повісити штори, таким чином виділивши, або навпаки приховавши віконний проріз на загальному тлі.

На фото карнизів для штор видно, що вони бувають різних розмірів і форм. Все залежить від конкретних умов, які поставлені перед конструкцією, і особливостей дизайну. Є кілька правил, які допомагають вибрати оптимально відповідний карниз.

За типом кріплення

Вибираючи який карниз для штор краще, в першу чергу необхідно звернути увагу на тип кріплення. Це один з найбільш важливих нюансів.

 • Настінні — Цей тип карнизів кріпиться безпосередньо до стіни. Недоліком є той факт, що конструкція не призначена для підвішування важких полотен.
 • Стельові — Особливістю є кріплення до стелі. При необхідності можуть бути встановлені додаткові підпори з упором в стіну, щоб збільшити міцність конструкції. Легко витримують навіть самі щільні і важкі тканини.

По конструкції

Конструкція визначає не тільки зовнішній вигляд виробу, але і також складність і особливість монтажу конкретної моделі. Існує кілька основних типів.

 1. Трубчаста — Один з найпоширеніших видів карнизів, являє собою трубу з круглим перетином, розташовану на кронштейнах. На цій стійці можуть бути розташовані петлі або кільця, або люверси. Класична конструкція, широко поширена.
 2. Струнні — Особливість полягає в тому, що замість штанги в цьому випадку використовується сталевий трос, на якому фіксується полотно. Однак, у цій конструкції є недолік. На неї можна вішати тільки тонкі тканини, так як від більш щільних і важких трос провисає, що виглядає негарно.
 3. Профільні — Можуть включати в себе 2 і більше направляючих. Дворядні карнизи для штор дозволяють розмістити одночасно і тонку напівпрозору тканину. Це дає можливість регулювання ступеня сонячного освітлення кімнати.

По матеріалу

Надійність і довговічність конструкції безпосередньо залежить від якості використовуваного матеріалу. Щоб штанга довгий час не втрачала первісного вигляду, рекомендується вибирати з:

 • Дерево — Класичний варіант, дозволяє оформити кімнату досить красиво і лаконічно. Серед деревини в цьому напрямку найбільш популярні дуб і вишня, також використовується липа і сосна. Однак, з дерева можна зробити тільки звичайну трубчасту штангу.
 • Метал — Цей матеріал більш міцний, ніж дерево. До того ж, з нього можна створювати фактично будь-які конструкції за формою і експлуатаційним особливостям.
 • Пластик — Бюджетний, але при цьому досить міцний матеріал. Дуже часто використовується декоративна плівка, яка забарвлює пластик в дерево або метал, підходять під інтер’єр.

За кількістю рядів

Карнизи бувають однорядні, дворядні і т. д. У тому випадку, якщо необхідно повісити тільки тюль, а саму конструкцію розмістити на кухні, цілком вистачить і одного ряду.

Якщо конструкція необхідна у вітальні, то самим оптимальним варіантом буде використовувати карниз з двома рядами. Це дозволить використовувати одночасно тюль і щільну тканину, таким чином максимально плавно регулюючи ступінь освітленості кімнати.

Якщо потрібна складна конструкція відразу з 3 типів тканини, то треба купувати трирядне карниз. Він більш складно влаштований в монтажі і експлуатації, але виглядає ефектно.

незалежно від того, скільки поруч буде в карнизі, спочатку необхідно визначитися з розмірами. Як правило, розміри знімаються заздалегідь, щоб в магазині відразу надати спеціалісту всі потрібні дані. Зверніть увагу, що між карнизом і стінами має бути мінімум 3 див. В магазинах присутні тільки стандартні по довжині моделі. Якщо ж приміщення незвичайне, має різні нерівності на стінах, які потрібно приховати, має сенс замовляти карнизи для штор в Леруа Мерлен за індивідуальним ескізом.

Діаметр штанги визначається за рахунок того, яка тканина передбачається до використання. Тут простежується чітка закономірність, чим товще і важче тканина, тим товще буде штанга, на якій вона закріплена.

Звісно, конструкцію необхідно кріпити тільки на бетонні поверхні. Ні в якому разі не можна кріпити їх на гіпсокартонні стіни, так як вони не витримають навантаження.

За типом управління

Кожен рік з’являються новинки карнизів для штор. Вони відрізняються один від одного не тільки за зовнішнім виглядом, але і за типом управління.

 • Ручне управління. Необхідно вручну відкривати і закривати штори.
 • Механічне. Передбачає відкриття і закриття фіранок з використанням якого-небудь механізму. Це може бути стрічка або кнопка.
 • Електронне управління. Найбільш складну і найбільш зручний на даний момент. Взаємодія з полотном здійснюється за допомогою пульта, з допомогою якого можна відкривати і закривати штори, регулювати ширину просвіту між полотнами. Великою популярністю цей механізм користується в будинках з великою кількістю штор, відкривати які вручну дуже довго.

Фото новинок карнизів для штор