Когтеточка для кішок своїми руками: ТОП-100 фото різновидів, майстер-клас по виготовленню своїми руками

Дізнайтеся, як створити когтеточку для кішок своїми руками. Покроковий майстер-клас, вибір матеріалів та типу конструкції, ідеї оформлення.

Домашні кішки більшу частину часу знаходяться в закритих умовах. Якщо і заводити це тварина, то необхідно заздалегідь подбати про його комфорт. Щоб меблі, двері, руки залишалися в первісному вигляді, обов’язково потрібно зробити когтеточку.

Прогулюючись по зоомагазину можна побачити велику різноманітність варіантів, проте всі вони коштують досить дорого. Зараз належить вивчити інформацію про те, як зробити когтеточку для кішки своїми руками за допомогою підручних засобів.

Варіант 1: на узорном килимі

Комерційні когтеточки навряд чи підійдуть під дизайн квартири, а адже хочеться, щоб кожна деталь знаходилася на своєму місці і гармонійно виглядала. Для дизайнерського стовпчика необхідно знайти:

 • сизалеву мотузку;
 • килимок;
 • степлер;
 • основу — невелика балка, палиця, металевий прут.

На шматочку килима визначається місце по центру, де буде розміщений стовп. За допомогою супер клею поміщається основа (балка). Далі її просто обмотують сизалем. Додатково можна забарвити частина мотузку, щоб когтеточка гармонійно увійшла в інтер’єр. Килим підбирається індивідуально, невеликий шматочок можна придбати на будь-якому ринку (часто використовуються для цих цілей обрізки/залишки). Фото когтеточки для кішок, зробленої своїми руками можна вивчити в мережі.

Варіант 2: пазурах-ваза

Такий предмет може виконувати відразу дві функції: відволікати увагу кота від квітів і служити в якості когтеточки. Всередині можуть зберігатися сухоцвіти, так як не потребують води. Навіть якщо кішка переверне вазу, ніяких проблем не буде.

В якості основи можна використовувати пластикову або скляну вазу. Далі її просто обмотують сизалеві мотузкою. Для стійкості конструкцію можна приклеїти до поверхні підлоги.

Розміри когтеточки для кішок залежать від віку вихованця. Занадто велика ваза може злякати кошеня, а надто маленька не справити враження.

Варіант 3: омбре з іграшкою

Ця конструкція має багато спільного з першим варіантом. Однак перш ніж намотати мотузку на балку, її необхідно правильно пофарбувати. Для цього потрібно використовувати перманентні маркери. Один край мотузки просочують великою кількістю барвника, після чого одна підвішується на повну довжину, фарба повільно спускається і виходить омбре.

Звичайну фарбу не використовують, так як канатик буде менш еластичний і міцний. В якості альтернативи можна використовувати буряковий сік. Іграшка чіпляється на окрему нитку, яку зверху обкручівают сизалем.

Варіант 4: когтеточка ніша

Ця конструкція може стати будинком і місцем для ігор вихованця. Якщо в гаражі або підсобці завалялися кілька дощок, з них можна зібрати невелику будку. Щоб міні будівля виглядало красиво, кожну стінку можна обмотати сизалем. Що потрібно:

 • мотузка;
 • молоток;
 • трохи цвяхів;
 • меблевий степлер.

Колір, додаткові зручності у вигляді подушок та іграшок вибираються індивідуально.

Варіант 5: підлогова когтеточка

Особливо активної кішці можна зробити когтеточку на підлозі. Можна не турбуватися, що вихованець щось переверне або зіпсує. Що потрібно:

 • шпагат;
 • основна дошка;
 • кілька дерев’яних брусків;
 • степлер, шуруповерт.

Дерев’яні бруси виступають в якості боковин, їх прикріплюють з двох сторін до основи. Далі вся конструкція обмотується шпагатом. Щоб все трималося додатково фіксують меблевими скобами.

Варіант 6: двоповерховий пазурах будинок

Когтеточка з будиночком для кішок ідеально підходить для цілого сімейства кішок, особливо якщо нещодавно з’явилися кошенята. Всі їх увагу буде зосереджено в ігровому місці, де вони також зможуть відпочивати. Покрокова інструкція вказано нижче.

Матеріали

Для збільшення інтересу додатково можна впровадити невелику гілку. Гуляючи по лісі завжди можна знайти суху корч, яка після покриття лаком стане ідеальним доповненням до інтер’єру. Що ще:

 • фанера — 2 аркуша;
 • сизаль — кількість залежить від розміру всієї конструкции;
 • ткань;
 • пила;
 • шуруповерт.

Все це зазвичай є в гаражі або підсобці, тому розкішний кошкін будинок вийде дуже бюджетним, але красивим.

Креслення

Знайти детальну схему когтеточки для кішок можна в просторах інтернету. Власники часто викладають у соціальних мережах готові шедеври. На їх основі можна самостійно створити проект на простому аркуші а4. Якщо кілька кішок, будинок бажано робити великим. В квартирі обов’язково виділити місце, де вихованці відчували себе захищено.

Важливо! Гілки можуть виконувати функцію когтеточки і балки, на якій будуть триматися дому. У цьому випадку їх не покривають лаком, а обмотують шпагатом.

Варіант 7: когтеточка з банок

В домі може не виявитися брусів або металевих обрізків, тому зробити невелику когтеточку можна з 3 банок (наприклад, з-під корми). Їх добре промивають, очищають від наклейки і підсушують. Щоб конструкція була стійкою їх можна наповнити піском або землею. Далі їх збирають у стовпчик і фіксують гарячим клеєм.

Фінішний крок — обмотка шпагатом або бічевкой. Подібна конструкція може просто лежати на підлозі поруч зі спальним місцем вихованця. Найголовніше, привчити кішку, зробити це допоможе котяча м’ята або його улюблена іграшка, яку можна закріпити до неї за допомогою мотузки.

Фото саморобної когтеточки для кішок