Козирок над ганком своїми руками: майстер-клас по спорудженню своїми руками поетапно, варіанти навісів і матеріалів

Дізнайтеся, як виготовити козирок над ганком своїми руками. Поетапний майстер-клас по спорудженню для початківців, поради майстрів. Вибір матеріалів і типу конструкції навісу.

Перше враження при вході в будинок створює оформлення головного входу. Основна функція навісу над вхідними дверима – захист від атмосферних опадів вхідної групи.

Основні вимоги до конструкції

Існують певні вимоги до конструкції козирка над вхідними дверима, які виходять з Будівельних норм і правил експлуатації конструкцій. Основні виглядають наступним чином:

  • — розрахунковим шляхом має бути визначено несучу здатність конструкцій навісу. У розрахунках враховується снігове, вітрове навантаження;
  • — конструкція козирка повинна забезпечувати безперешкодний зливання дощової води в водовідвідну канаву;
  • — козирок над вхідними дверима повинен мати естетичний вигляд та відповідати архітектурному стилю.

Популярні конструкції навісів

Цілком реально для дачного будиночка самостійно оформити вхідну групу, яка не представляє складну конструкцію. Серед найбільш популярних навісів над входом можна виділити:

  • — односхила форма. Може кріпитися до стін сталевими анкерами або мати опори. Має похил від будівлі для безперешкодного зливу води;
  • — двосхилий форма. Зазвичай кріпиться навіс до зовнішньої стіни, а виступаюча частина спирається на несучі стовпи;
  • — шатровий навіс кріпиться анкерними болтами до стіни і має форму півкола;
  • — арочна форма навісу має округлу форму. Кріпиться до стіни і може спиратися на стовпи.

Проектні роботи

Будь-яка авторська робота вимагає натхнення, але роботу слід виконувати по робочим кресленням, щоб отримати очікуваний результат. Варто визначитися з основними геометричними розмірами навісу, вибрати місце його установки, вихідний матеріал. У кресленнях козирка повинні бути вказані розміри всіх використовуваних деталей, експлікація потрібних матеріалів та інструментів.

Виконуючи креслення слід дотримуватися вимог Будівельних норм і правил. Рівень нижньої частини навісу повинен знаходитися на висоті не менше 2.5 метра. Кут нахилу навісу повинен становити 25-35 градусів.

Етап підготовки

Після уважного вивчення робочих креслень і специфікацій, слід виконати комплекс підготовчих заходів. Для початку потрібно придбати в спеціалізованому магазині зазначені в специфікації будівельні матеріали.

Тепер бажано зробити ревізію наявного електричного та ручного інструменту для самостійного виконання робіт. Роботи з влаштування ганку передують облаштування козирка. Тому несучі опори навісу слід встановлювати при влаштуванні ганку.

Односхилий козирок з деревини

У разі відсутності навичок роботи з інструментом і взагалі сумніви в тому, що руки виросли з потрібного місця, але наявності гострої необхідності мати укриття біля вхідних дверей дизайнери розробили спрощений варіант козирка над ганком з дерева.

Конструкція козирка складається із двох консолей, які кріплять до зовнішньої стіни будівлі над вхідними дверима. Поверх консолей укладають решетування з таких же брусків і кріплять лист шиферу. Сама консоль являє собою дерев’яні бруски, зібрані у формі трикутника і закріплені до стіни анкерними болтами.

Полікарбонат для навісу

Доступний за ціною широким верствам населення, що володіє високими експлуатаційними характеристиками і має естетичний вигляд, цей матеріал отримав кредит довіри соромливих власників заміських котеджів. Для влаштування козирка над ганком з полікарбонату можна використовувати консольну схему.

Консолі виготовляють із сталевого профілю за заздалегідь обчислених розмірами і обробляють антикорозійними складами. Над вхідними дверима до зовнішньої стіни за допомогою анкерних болтів кріплять консолі і закріплюють зверху підготовлений лист полікарбонату.

Сталева конструкція навісу

Часто домовласники для влаштування навісу над вхідними дверима бажають мати конструкцію з металу. Його щедро прикрашають елементами художньої ковки, декларуючи свою спроможність і правильне розуміння краси світу.

Конструкція козирка над ганком з металу в такому випадку може мати незвичайну напівкруглої форми. Несуча здатність консолі при цьому збережена і виглядає презентабельно вся вхідна група. Для покриття такого козирка зазвичай використовують багатошарові листи полікарбонату.

Варіанти кріплення каркаса

Експлуатаційний термін і стійкість конструкції навісу знаходиться в прямій залежності від правильності кріплення до несучої стіни будівлі. Популярністю у майстрів будівельного ремесла користуються:

  • — зварне з’єднання до закладних деталей в стіні. При зведенні стін муляри виробляють установку сталевих закладних деталей для кріплення каркасу навісу;
  • — використання сталевих кронштейнів. Варіант передбачає кріплення кронштейнів до стіни будівлі за допомогою будівельних дюбелів;
  • — кріплення опорного бруса на зовнішній стіні. Попередньо в стіні свердлять кілька отворів, в які акуратно забивають анкерні болти з гайками.

Рекомендації професіоналів

Щільність розташування брусків обрешітки залежить від обраного покрівельного матеріалу. Покрівельний матеріал перед установкою в проектне положення слід попередньо розкласти на землі і уточнити всі розміри навісу.

При використанні профілю зі сталі для виготовлення козирка слід попередньо виконати розрахунок несучої здатності металевих конструкцій. Це потрібно для раціонального використання металу і грошових коштів.

Матеріал для каркаса

Найбільш поширеним матеріалом для пристрою каркаса для вхідного навісу є деревина і метал. Деревина більш доступна за ціною, легко обробляється ручним інструментом, має гарний естетичний вигляд, термін експлуатації не перевищує десяти років.

Метал має чудові експлуатаційні характеристики і витончений вид. Однак, для роботи з цим матеріалом потрібно мати елементарні навички роботи з електричним інструментом і певний досвід.

Порядок виконання робіт

У як приклад слід ознайомитися з проектом виробництва робіт по влаштуванню дерев’яного козирка над вхідними дверима. До зовнішньої стіни за допомогою анкерних болтів кріплять дерев’яний брус перетином 50х50 мм На відстані двох метрів т стіни слід встановити опори з бруса перерізом 100х100 мм.

Опори заглиблюють в землю на глибину до півметра. Решетування виконують з бруса 50х50 мм. Тепер конструкція навісу придбала стійкість, стала жорсткою і можна укладати листи профільованої сталі. Їх кріплять шурупами.

Фото козирка над ганком