Мангал своїми руками з металу (100 фото ідей) – покрокова інструкція від А до Я

Огляд готових мангалів з металу зроблених своїми руками. Докладний опис як зробити красивий і зручний мангал для дачі: вибір матеріалу, фото, схеми, розміри, секрети і хитрості від майстра.

Яка ж поїздка на природу не обходиться без шашлика. Кожен майстер своєї справи має власний рецепт та такий що «пальчики оближеш». Проте одна з важливих складових успіху буде мангал.

Конструкцій безліч, є і заводського виготовлення, або зроблені на замовлення. Але якщо робити своїми руками, то цілком можна створити справжній витвір мистецтва на заздрість друзям і сусідам. Тож розберемося від простого до складного, що можна зробити, а допоможуть численні статті і фото мангалу викладені в інтернеті.

Невеликий екскурс в історію

Пішло це слово від азербайджанського або турецького manqal-жаровня. Подібні слова є в арабській, перській, грузинською, вірменською мовами. Являла собою чашу, виготовлену з міді з широкими горизонтальними полями. Для зручності перенесення вона забезпечувалася двома ручками, зверху накривався кришкою у формі півсфери. Для остійності знизу ставилися опори. Дещо пізніше з’явилися шампура від сирійського піку, а самоназва шашлик походить від татарського шишлык-смажене на рожні. Зараз воно міцно зайняло місце в національній кухні багатьох народів світу.

найшвидший спосіб

Несподівано нагрянули гості і запропонували приготувати шашличок. Підлогу рукою немає нічого підходящого, але можна швидко зробити простий мангал з підручних матеріалів. Для цього на лист заліза ставимо паралельно два ряди цегли на ребро.

Між ними розпалюємо вогнище, коли він прогорить, на гарячі вугілля поміщаємо вертіла з м’ясом. Вихід із ситуації знайдено. Але з часом краще обзавестися спеціально виготовленим мангалом.

Використовуємо старі ємності

Якщо знайдеться 50-літрова ємність для побутового газу, то можна зробити мангал з балона своїми руками.

Для цього:

 • відкриваємо вентиль і повністю стравливаем газ;
 • заливаємо водою і даємо відстоятися протягом доби, щоб нейтралізувати залишки вмісту;
 • на боковині робимо прямокутний виріз;
 • зачищаємо краю і встановлюємо петлі на заклепках;
 • вентиль відрізаємо, на його місце приварюють димову трубу з шибером для регулювання тяги.

так само можна скористатися сталевими бочками, але треба брати ще «радянські» з товстими стінками вони довше не прогорять. З допомогою декору їх можна перетворити в паровоз літак або ракету.

У багатьох автомобілістів знайдуться непотрібні колісні диски, ставимо їх на підставку і готово.

Металеві листи

Традиційний варіант виготовлення робиться короб у відповідності з кресленням мангалу. Розміри повинні бути такими, щоб розмістити необхідну кількість вертелів. Щоб їх фіксувати вздовж довжиною сторони зверху робляться прорізи.

Внизу отвори для вентиляції. Висота повинна бути достатня, щоб продукти не пригоріли. Щоб було зручно готувати роблять ніжки. Для захисту від корозії і довговічності бажано пофарбувати чорною термостійкою фарбою. На тлі кіптяви вона не буде виділятися.

взяти в поїздку

Крім стаціонарних конструкцій робляться розбірні моделі, із з’єднаннями на петлях, болтами або відповідними пазами. Красиво виглядає оформлення у вигляді валізки.

Для перевезення зшийте чохол, щоб не забруднити багажник машини або пасажирів у громадському транспорті, не втратити потрібні деталі.

Будуємо мангал з цегли

Мангал з цегли своїми руками для цього нам знадобитися:

 • на обраному місці розрівнюється майданчик, заливається фундамент;
 • перший шар цегли викладається строго по рівню і з перевіркою діагоналей;
 • подальшу кладку обов’язково ведуть з перев’язкою між рядами хоча б на чверть;
 • цегла беремо вогнетривкий, для міцності закладаємо арматуру.

Коли треба поєднати з приготуванням їжі

Інструкція, як зробити піч-мангал:

 • вибираємо відповідний проект з урахуванням побажань;
 • робимо додатковий відсік для кухонної печі;
 • в топку укладаємо колосникові грати, обов’язково робимо піддувало для кращої тяги;
 • зверху накриваємо ковпаком з димовою трубою;
 • ставимо варильну панель з конфорками, при приготуванні їжі гуртки знімаються, для кращого прогріву суду можна помістити казан для плову.

Коли на вулиці негода

Сніг, злива, сніг не заважають насолодитися святом, та й не дають розпалити вогонь. У цьому випадку потрібен мангал з дахом.

Можна спорудити альтанку з мангалом своїми руками. Для цього вибираємо просторий майданчик,

щоб дерев’яні частини не грілися від джерела тепла. Вбиваємо металеві стовпи опори і кріпимо прожіліни між ними. Перекриваємо легкими і міцними профільованими листами. Їх також можна закріпити з боків для захисту від вітру. По центру ставимо мангал і ніякі примхи погоди не страшні.

А як бути в міській квартирі?

Якщо вдома захотілося порадувати себе шашличком. Не треба готувати його на балконі як герой одного відомого фільму. Просто зробіть герметичний короб з інфрачервоним нагрівачем від гриля електропечі. Рукояті шампурів виведете назовні і дивіться, щоб продукти не підгоріли, своєчасно перевертайте. Смачний шашличок гарантований без виходу з кухні.

Це далеко не всі ідеї про пристрої для приготування шашликів і барбекю. Спираючись на дану статтю і приклади з інтернету завжди можна придумати щось більш оригінальне.

Фото саморобного мангалу