Найкращі хвойні рослини для саду – 150 фото оригінальних ідей від садівника

Докладний огляд всіх видів хвойних рослин для дачі та саду. Фото ідеального розміщення і поєднання в сучасному ландшафтному дизайні заміського будинку.

Хвойні рослини, безсумнівно, чудово виглядають в будь-якому саду. Існують безліч видів і назв хвойних рослин для саду. Важко сказати, які з них підійдуть найкраще. Вибираючи хвойні дерева для свого саду, варто докладніше дізнатися про кожному, і тільки потім приймати рішення. Зовнішній вигляд – це ще не все, не кожне вподобане хвойна рослина підійде для вашого саду.

Саджанці хвойних рослин – що враховувати?

Якщо ви вже визначилися з тим чи іншим видом, саме час вибрати саджанці хвойних порід. По можливості купуйте їх на місці, в розпліднику, а не через Інтернет або через форму замовлення. У розпліднику буде можливість оцінити, в хорошому стані саджанці хвойних рослин, добре поливаються і достатньо високі. У них більше шансів прижитися на новому місці.

Вибирайте рослини, які продаються в тюках або горщиках. Такі саджанці хвойних рослин не гальмують розвиток, не засихають і більш схильні до зміни місць. Вони добре приживаються і, в принципі, їх можна висаджувати протягом усього вегетаційного періоду. На відміну від живців з голими корінням, які можна садити тільки в певні місяці, найчастіше навесні або восени. Саджанці хвойних рослин з голими корінням найчастіше пересушують. Їх коренева система більш вразлива для пошкоджень під час транспортування і посадки. Це робить їх менш адаптуємими і більш схильними до хвороб.

Хвойні дерева і чагарники для живоплоту

Компактну і вічнозелену живопліт створять вимагають регулярну обрізку види хвойних дерев і чагарників. Завдяки регулярному догляду рослини швидко загусають і утворюють щільну зелену стіну. Крім захисної функції така жива огорожа є прекрасним тлом для інших рослин, що ростуть в саду. Рекомендовані рослини:

  • тіс середній (Taxus x media)
  • туязападная (Thuja occidentalis)
  • кипарисЛоусона (Chamaecýparis lawsoniána)

Тіс середній

Тіс характеризується досить сильним зростанням, добре росте на сонці і в тіні, вимагає досить родючим і вологим грунтам.

Дуже популярний тіс звичайний. Він відмінно підходить для живоплоту і, в той же час, дуже привабливий цікавою хвоєю. Хвоя у тиса рівномірно розподілена і має яскраво-зелений колір. Тіс дає дуже гарні червоні плоди, які додають йому шарму. Однак будьте обережні, вони дуже отруйні для людини. Що містяться в них токсини не турбують птахів, тому в саду, де росте тис, птахів завжди багато.

Туя західна

Безсумнівно, в наших садах найчастіше з’являється туя. Ці декоративні хвойні рослини для саду популярні в основному з-за простоти вирощування. Звичайно, важливо і те, що вони мають дуже гарну форму і цікаві кольори. Різновидів туї безліч. Ви можете вибирати їх кольору, від майже білого до темно-зеленого. Також можна вибрати підходящий зростання, хоча, звичайно, для живоплоту підійдуть ті хвойні породи, які мають підняту крону і досить компактну структуру. Для живоплоту найкраще підходять два сорти туї «Брабант» і «Шмарагд». Туя дуже швидко розростається. Ці види хвойних дерев підростають на 40-50 см в рік. Тому обрізку хвойних рослин слід проводити до 3-х разів за сезон. Туя дуже стійка до хвороб і відноситься до тіньолюбних хвойним рослинам саду. Туя добре приживається навіть на повністю затінених ділянках.

Кипарис Лоусона

Кипарис Лоусона, рослина з характерною конічною формою і веретеноподібної кроною, з гарною, густою і м’якою темно-зеленою хвоєю. Кипарис Лоусона, це різновид високорослих сортів хвойних. Але в наших кліматичних умовах вони досягають набагато менших розмірів.

Як садити живопліт?

Вибрані для живоплоту хвойні кущі висаджують в один ряд. Найпростіший спосіб – викопати загальну канаву, вирівняти дерева мотузкою і посадити їх по черзі, заправивши субстрат торфом і компостом з рясним поливом. Зазвичай кущі розташовані через кожні 60 см для сильно загущеною, під підстриганням «стіною», живоплоту і приблизно 1 м для більш м’якої живоплоту.

найпопулярніші види хвойних порід для саду

Хвойні дерева для саду – їли

найвідоміше хвойне дерево, ялина європейська, ідеально підходить для вирощування в саду. Ялина елегантна і не вимагає особливого догляду або витрат на догляд. Краще купувати саджанці в розсаднику або садовому магазині, адже привезена з лісу ялина звичайна не завжди приймається на новому місці. Найпопулярніші види хвойних порід цього роду – ялина срібляста. Сріблясту ялина також називають блакитною ялиною з-за її коротких гострих голок унікального сіро-блакитного кольору. У саду вона виглядає фантастично – це цікава кольорова складова кожної композиції. Прекрасно виглядає і взимку, коли срібні голки вкриті шаром снігу. Ідеально конічна форма сріблястої ялини робить її дуже привабливою для посадки в саду. Срібляста ялина не росте швидко, але з плином часу зростає до значної величини. Їли потрібно багато місця, інакше вона буде затінювати інші рослини і клумби.

Хвойні дерева для саду – ялиця

Найбільш поширені сорти ялиці для вирощування в саду це:– Ялиця кавказька, ялиця каліфорнійська і ялиця корейська.

  • Ø Пихтакавказская, має конічну правильну крону, але з часом стає все більш стовпчастої. Ялиця кавказька дуже рідко виростає до 20 метрів у висоту. Ялиця кавказька набагато частіше залишається низькорослим деревом.

  • Ø Ялиця каліфорнійська в Європі сягає близько 6 метрів у висоту, підходить для саду з невеликою площею, і не конкурує з іншими рослинами. Ялиця стійка до хвороб і морозів, хоча може трохи підмерзати в дуже суворі зими. Ці хвойні дерева мають цікаву конічну форму і характерний дуже насичений темно-зелений колір.

  • Ø Ялиця корейська – сама вимоглива до догляду. Її короткі голки мають цікаву белесую виворіт, яка надає їм особливий колорит. Морозостійка рослина, але пред’являє досить високі вимоги до субстрату. Ялиця корейська володіє особливою красою, особливо в період дозрівання шишок. Вони виростають до 7 см, і мають незвичайний, дуже рідкісний фіолетовий колір. Ялицю корейську варто вирощувати в саду поодиноко, у більшій групі рослин вона виглядає не особливо цікаво.

Інші види хвойних порід

Хвойні дерева і чагарники для саду – ялівці

В нашій кліматичній зоні дуже популярні такі низькорослі хвойні рослини для саду як ялівці. Найбільш відомі представники цього роду є китайський ялівець, і повзучий ялівець. Обидва рослини чудово виглядають в будь-якому саду, їх можна використовувати в альпінаріях, особливо сланкий ялівець, який стелиться близько до землі.

Ялівець китайський трохи крупніше, але ніколи не досягне розмірів дерева. Це хвойні чагарники висотою в кілька десятків сантиметрів. Вони ідеально підходять для посадки в невеликих садах, уздовж доріжок або на галявинах. Популярні в садах і парках хвойні рослини, щеплені на невисокий стовбур (0,5-1 м), ростуть не у висоту, а в ширину (але крону можна обрізати). Так часто вирощують карликові хвойні рослини для саду, наприклад модрину європейську Kórnik, модрину європейську Repens, модрину японську, ялівець стелеться, гірські сосни, ялини і кипариси. Однак вони більш чутливі до морозів і в суворі зими вимагають укриття.

Менш поширені хвойні породи

Одна з менш відомих, але дуже привабливих декоративних хвойних рослин для саду – модрина європейська. У цього унікального дерева дуже цікава хвоя, її короткі зелені голки зібрані в пучки. Особливо привабливі плакучі сорту. Модрина досить чутлива до помилок у вирощуванні та догляді. Вона не переносить посуху і погано реагує на забруднення повітря. Це однозначно рослина для наполегливих і досвідчених садівників.

Ще один цікавий сорт хвойних порід – сосна чорна. Це вид, який може протистояти як холоду, так і спеки, засолення ґрунтів і забруднення повітря. Чорна сосна зобов’язана своєю назвою темним кольором її дуже характерною хвої. Рослина має конічну форму, але з часом стає більш неправильною і злегка плескатої, що тільки додає йому привабливості. Чорна сосна, могутнє дерево з високими темпами зростання. Підходить не для кожного саду, у ньому повинно бути багато вільного місця. Її часто можна зустріти в міських парках і декоративних палацових насадженнях. Сосна чорна довгожитель і менш примхлива. Це вид, який може протистояти як холоду, так і спеки, засолення ґрунтів і забруднення повітря.