Навіси з полікарбонату своїми руками: покрокова інструкція з фото та описом від А до Я

Легка інструкція для швидкого будівництва навісу з полікарбонату своїми руками. Фото-огляд готових рішень, схеми, креслення, розміри, вибір матеріалів та інструментів для зведення довговічного навісу.

Кожен автолюбитель мріє захистити свою машину від негоди. Будівництво капітального гаража не завжди доцільно на маленькій ділянці, може не відповідати плану забудови прибудинкової території або позначається брак коштів.

– Ідеальне рішення проблеми – навіс для машини з полікарбонату. Його легко зробити власними руками, витративши при цьому мінімум коштів і матеріалів.

Полікарбонат – матеріал з групи полімерів, термопласт, який отримують шляхом полімеризації бісфенолу А з хлористим метиленом.

Види полімеру

 • монолітний або блоковий виготовляють у вигляді листа товщиною від 0,5 см і більше. Застосовують при виготовленні захисних броньованих стекол.
 • стільниковий складається з двох листів пластику, з’єднаних між собою вертикальними перемичками на відстані 2 см один від одного. Ребра жорсткості в 3 рази підвищують міцність матеріалу, але знижують його гнучкість. Завдяки повітряному прошарку між ними, зростає теплоізоляційна здатність матеріалу.
 • листової за зовнішнім виглядом нагадує скло, светопропускная здатність 98%.

Переваги полікарбонату

 • 1 Доступність матеріалу, завдяки низькій вартості.
 • 2 Висока здатність пропускати світло і не створювати затемнених ділянок.
 • 3 Висока міцність, 1м2 навісу витримує до 50 кг свіжого снігу,
 • 4 низьку вагу, м2 матеріалу панелі товщиною 4 мм важить 0,8 кг, а товщиною 1 см – 1,7 кг, що в 7 разів легше скла.
 • 5 Інертний по відношенню до впливу навколишнього середовища.
 • 6 Морозостійкий, витримує зниження температури до -1400 С.
 • 7 Довговічний матеріал.
 • 8 Безпечний, не горить, при механічних пошкодженнях не утворює ріжучих гострих кутів, не виділяє токсичних речовин.
 • 9 Легко доглядати, не накопичує пил, не піддається гниттю, на поверхні не розмножуються бактерії і цвіль, не пошкоджують комахи, не вимагає додаткового захисного покриття.

Недоліки полікарбонату

 1. При митті не можна використовувати металевий скребок і наждачний папір, його легко подряпати.
 2. При нагріванні матеріал розширюється. Це враховують при монтажі конструкції.
 3. Відблискує на сонці.

Види навісів:

 • Окремо стоїть конструкція,
 • Примикає навіс з полікарбонату до стіни будинку, літньої кухні.

Конструкція навісу:

 • Односхилий зводять окремою конструкцією або примикає до стіни іншої будівлі,
 • Двосхилий – з похилим дахом, з’єднаної нагорі коником.
 • Арочний – напівкруглий навіс, виготовлення якого потребує певних професійних навичок при роботі з матеріалом і його монтажі на дах.

Планування робіт та закупівля матеріалу

Накреслити план передбачуваної конструкції, враховуючи розмір машини і ваш зріст. Якщо навіс будується в близькості до будинку або примикає до нього однією стінкою, треба передбачити загальний вигляд конструкції і як вона впишеться в дизайн забудови ділянки. Накидайте ескіз навісу.

На сайтах будівельних компаній є приклади виготовлених навісів. Підібравши фото навісу з полікарбонату, можна розрахувати кількість необхідного матеріалу.

Підготовка майданчика під будівництво

очистити Майданчик від сміття, кущів, прибрати нерівності. Родючий шар землі рекомендують зняти. Його товщина складає 3-7 см і залежить від виду грунту на ділянці. Провести розмітку за допомогою кілочків і шпагату, окресливши по периметру майбутнє підстава навісу з полікарбонату у дворі.

Установка опорних стовпів

Навіс – легка конструкція. Вид фундаменту вибирається з урахуванням глибини промерзання грунту і близькості грунтових вод. Яму під стовп копають нижче глибини промерзання, яка для кожного регіону визначається умовами клімату, але не менше 0,7 метра.

На дно викопаної ями або траншеї під мелкозаглубленний стрічковий фундамент укладають шар гравію і піску, щільно утрамбовують, це забезпечить подушку при обдиманні грунту взимку і не поведе конструкцію. При близькому підході ґрунтових вод дно під основу можна встелити руберойдом.

Відстань між опорними стовпами 1,7-2 м по довжині, а по ширині навісу 3 м. Якщо ширина перевищує три метри, для монтажу каркасу даху використовують арматурні ферми.

Для виготовлення опорної стійки використовують дерев’яні балки і брус, металеві труби і профіль з діаметром 6-10 см. Для дерев’яного бруса використовують металеві або бетонні закладні елементи. Це захистить дерево від вологи, і запобіжить гниття стовпа.

Після установки вертикальних стійок, їх бетонують сумішшю цементу, піску і гравію. Цемент беруть марок М 200 – 300 М. Сохне бетон 2-3 дні. Між стовпами робимо розпірну перемичку з профілю 4х4 або 4х6 см, пов’язуючи опори між собою. Висота від землі і верху конструкції мінімум 70 див.

Навіс з полікарбонату примикає до будинку вимагає зведення трьох стін, одну виконує стіна будинку.

Монтуємо крокви

Зверху опорних стовпів по периметру встановлюють балку, на яку кріпляться крокви. Пов’язують крокви прогонами, на які встановлюється обрешітка. Для обрешітки використовують профілі або брус діаметром 20х20 мм Відстань між латами залежить від виду полікарбонату і його ваги і має бути не менше 60 див. Конструкцію монтують за допомогою зварювання або болтів.

При монтажі навісу з полікарбонату своїми руками не забудьте врахувати виступ даху для освіти козирка. Він повинен бути не менше 10 див. Козирок захистить від потоків дощової води і снігу.

Мінімальний ухил покрівлі для односкатного навісу – 300, для двухскатного від 450.

Монтаж полікарбонату

Лист полікарбонату прикручують на обрешітку за допомогою саморізів довжиною 40-60 мм і спеціальних термошайб.

Важливо! При тепловому розширенні матеріал збільшується в розмірах на 05-2 мм. Це враховують при свердлінні отвору під саморіз. Його роблять діаметром більше і фіксують матеріал термошайбой.

Між собою листи з’єднуються за допомогою з’єднувального або роз’ємного профілю, виготовленого з пластику.

Подвійні дах у місці з’єднання площин даху обладнують коником.

Нанесення антикорозійного покриття

Після монтажу даху, всі металеві або дерев’яні конструкції навісу вимагають додаткової обробки захисними покриттями. Деревину покривають просоченням, а потім фарбою або лаком. Вони повинні бути для зовнішніх робіт.

Металеві профілі та куточки, особливо в місцях з’єднання, фарбують емалевими або алкідними фарбами.

Навіс для автомобіля з полікарбонату – це доступний, легкий спосіб захисту, який можна виготовити своїми руками. Він захищає від пилу, бруду, комах, опадів і прямих сонячних променів.

Фото саморобних навісів з полікарбонату