Освітлення квартири студії: як організувати, що врахувати + як не треба робити…

За допомогою світлового рішення можна перетворити приміщення просто до невпізнання. Досить правильно організувати цю систему і кімната наповниться романтизмом або світлом як в операційній. Освітлення – це той елемент, який створює атмосферу житла.

Піклуючись про висвітлення квартири студії, не варто забувати, що правильно організовані джерела світла здатні перетворити квартиру в справжній палац з казок, але варто допустити помилку, і в приміщенні буде нестерпно знаходитися і всі недоліки стануть помітні. Такі моменти завжди варто враховувати розробляючи дизайн проект квартири.

В даний час однієї люстри на стелі і торшера біля місця для читання недостатньо, ці часи вже давно канули в літа. Сьогодні ж висвітленню надається зовсім інше значення, завдяки його неймовірним властивостями перевтілення. Перш ніж розробляти дизайн квартири – студії, слід ознайомитися з порадами фахівців, для того щоб уникнути помилок.

Поради професіоналів

Для дизайнерів і архітекторів освітлення є не тільки джерелом світла, але і інструментом для корекції геометрії приміщення і візуалізації задумів.

Яскраве світло дизайнери використовують для того, щоб приміщення візуально додати площі. Щоб досягти такого ефекту, необхідно використовувати світловідбиваючі матеріали. І навпаки, якщо буде потрібно зорове зменшення надто великої площі, визначені місця кімнати вимагають затінення. Таким чином, якщо вдало затінити стелю і розташувати місцеве освітлення, то приміщення з великого, перетвориться в затишну і компактну кімнатку.

Якщо направити світильники вгору, то можна візуально підняти занадто низька стеля. Якщо вони навпаки занадто високі, то змінити ситуацію допоможе спрямоване освітлення вниз. Це можна зробити за допомогою абажура. Якщо дизайн системи освітлення виконується правильно, то поєднання загального джерела світла – люстри та точкового місцевого виглядає цілком гармонійно. Але для того, щоб загальна картина не була порушена, а приміщення наповнювалося тією атмосферою, яка необхідна господарям, управління всіма джерелами світла повинно здійснюватися окремо.

Не варто робити загальне освітлення занадто яскравим, воно повинно бути злегка приглушеним. Пов’язано це з метою його використання, яка полягає у можливості вільної орієнтації по приміщенню і не більше того. У свою чергу місцеве освітлення повинно бути яскравим, так як вона розрахована для використання в робочих зонах, що вимагають точності. Крім того, простір за телевізором і монітором також краще висвітлити, таким чином можна знизити рівень стомлюваності очей і зняти напругу.

Крім того, слід враховувати наступні правила оформлення кімнат квартири студії:

  • — Спальня повинна наповнюватися розсіяним загальним освітленням, яке знижує висоту стель. При цьому тумбочки і дзеркала оснащуються більш яскравим.
  • — Ванна оснащується додатковими світильниками, які висвітлюють робочі зони. Для загального освітлення найкраще використовувати галогенні світильники.
  • — В коридорі повинен бути тільки яскравий джерело світла, яке допоможе поправити макіяж і одягнутися.

Нерідко світильники виконують зонування приміщення, маленькі місцеві світильники з яскравим освітленням слід використовувати у місцях переходів. Універсальних систем немає, так як кожен сам для себе вибирає концепцію. Але перш ніж займатися самостійним плануванням, найкраще ознайомитися з професійними журналами та проектами знаменитих дизайнерів.

найпоширеніші помилки

Незважаючи на те, що найчастіше квартира-студія має досить маленьку площу, одного джерела світла недостатньо. Це найпоширеніша помилка, коли ви виконуєте розробку дизайн проекту інтер’єру. За рахунок того, що віддалені області залишаться в темряві, замість затишку, в квартирі буде відчуватися дискомфорт.

Простір квартири-студії, яка є відкритим, передбачає поєднання всіх кімнат в одному місці. Для цього одного джерела світла дуже мало. Кожна зона повинна висвітлюватися виходячи з правил її оформлення. Кожен куточок будинку повинен мати зручну систему освітлення, виконує своє пряме призначення.

Не варто забувати, що освітлення в квартирі-студії повинно виконуватися в одному стилі і включати себе усі три рівня: загальне освітлення, місцева у вигляді бра і торшерів, а також локальне, яке зазвичай має вигляд невеликих джерел світла.

Якщо не продумати всі моменти, то виникне маса незручностей. Не була висвітлена гордість господаря, яка представлена у вигляді статуеток, книг і інших деталей. Неправильне освітлення може сприяти проблем із зором, адже в певних зонах доведеться сильно напружувати очі. Не варто забувати, що на висвітленні економити не можна, нехай джерел буде багато, але вони будуть дозволяти виконувати певні обов’язки без шкоди для здоров’я.