Піч на відпрацювання своїми руками: інструкція, схема, креслення

Докладна інструкція, як зробити хорошу та ефективну піч на відпрацювання своїми руками. Фото готових рішень, а також опис всього процесу виготовлення печі на відпрацьованому маслі від А до Я.

Поряд з «буржуйками» і печами ракетами, металеві печі на відпрацювання не тільки належать до класу найпростіших, компактних і мобільних печей, але і дозволяють значно економити на дорогому паливі, використовуючи замість нього відпрацьоване масло. Правда, таку грубку доцільніше застосовувати тільки для обігріву гаражів, майстерень, теплиць, але при додаванні до неї опалювального контуру вона здатна забезпечувати теплом і житлові приміщення. Більш того, элементарность конструкції дозволяє зварювати печі на відпрацювання своїми руками – креслення її на порядок простіше, ніж у традиційних печей, і навіть починаючому зварнику виготовити її цілком по силам.

Принцип дії та конструктивні особливості

Фантастична дешевизна (піч на відпрацьованому маслі своїми руками може бути зібрана буквально з металобрухту) не заважає цій унікальній конструкції використовувати майже класичний принцип піролізу. Це робить її не тільки недорогою у виготовленні і експлуатації, але і високоефективною. Трикамерна система забезпечує 2 послідовних етапи спалювання відпрацьованого масла – спочатку його парів, а потім повторного горіння виділяються горючих газів. Таким чином, у печі значно підвищується ККД, а маса токсичних і шкідливих речовин, навпаки, зменшується.

Конструктивно креслення печі на відпрацьованому маслі містить трійку головних елементів камер:

  • нижню, совмещаемую з баком, камеру з низькою температурою горіння (одне і те ж отвір в ній служить для подачі палива, його розпалу й регульованого надходження повітря);
  • центральну середньотемпературні камеру (що представляє із себе звичайний обрізок труби з дірками, в якій відбувається горіння масляних парів);
  • верхню – високотемпературну, що закінчувалася димовою трубою – камеру, дожигающую перегріті гази з містяться в них дрібними частинками, превращаемыми практично в чистий дим;

Якщо виготовляється піч на відпрацьованому маслі, креслення її зазвичай містять, на перший погляд, непропорційно довгу трубу димоходу (при настільки компактної конструкції – більше 4-5 метрів). Крім того, пічка на відпрацювання своїми руками передбачає тільки строго вертикальне розташування труби – в іншому випадку димар буде швидко забиватися сажею, що призведе до різкого збільшення в димі суспензій шкідливих речовин через зменшення тяги і зниження температури горіння.

Особливо актуально це при установці печі в закритих, погано провітрюваних приміщеннях, хоча саме в них низькі стелі часом змушують все ж розташовувати димар під нахилом. В цьому випадку необхідно буде подбати про частою його очищення – а трубний вихід обов’язково забезпечувати оголовком, що служать захистом від попадання всередину системи атмосферних опадів і пилу.

Матеріали та інструменти

Ідеальним варіантом буде використання в якості матеріалу для печі конструкційних сталей середньої товщини (4-5 мм і більше). Допускається застосування і різних сплавів – лише б вони були жароміцні, особливо в місці розташування високотемпературної верхньої камери, робочі температури в зоні горіння якої іноді досягають 750-800 і навіть 850С.

При цьому вихідна форма сировини значення не має – це може бути і листове залізо, обрізки труб, причому необов’язково однакового перетину.

Для зварювання, нарізки і подальшого монтажу нам потрібні:

  • вже згадані труби та/або листовий метал;
  • апарат для зварювання з набором електродів;
  • болгарка і пара кіл до неї (шліфувальний і відрізний) – в крайньому випадку ножівка по металу;
  • куточки (на ніжки стабілізатори);
  • дриль з набором свердел;
  • термостійка фарба.

Покрокова інструкція, як зробити своїми руками

Пічка на відпрацювання, креслення якої складається з трьох стикуються зон, потребує виконання наступних операцій для виготовлення і з’єднання камер.

Нижня камера. Представляє собою бак, що зварюється з двох, вирізаних з листового заліза, «дна» і «кришки», і обрізка труби, що грає роль бічного циліндра 35-40 сантиметрів в діаметрі. На ній же відбувається приварювання ніжок, а в кришці (бажано знімною – що значно полегшить періодичну очистку ємності) вирізаються 2 отвори. Перше з них – діаметром близько 50-60 мм – необхідно для заливки масла. Друге – близько 100 мм в діаметрі – послужить для виведення масляних парів в наступну камеру.

Середня камера. Являє собою трубу, строго перпендикулярно заваривающуюся на другий, ширший отвір, з висотою в 3-4 рази перевищує його діаметр. Камера оснащується безліччю высверленных і рівномірно розподілених маленьких отворів діаметром близько 1 див. У кришці вже цієї камери також прорізають кругле, близько 60 см, отвір, снабжаемое заслінкою (наприклад, зрушується в сторону і закріпленої на одному болте). Воно буде регулювати приплив повітря, а також призначатися для затоки масла і розпалювання.

Верхня камера. Конструктивно і за лінійними параметрами майже повністю ідентична нижній – але з більш товстою кришкою (з-за максимальних температур у цьому місці печі) і з парою отворів, розташованих ближче до країв дна і кришки відповідно на протилежних один до одного сторонах. Перше, в дні, використовується для приварки труби, в свою чергу насаживающейся на середню камеру вторинного прогоряння газів. Друге служить для виведення димохідної труби – причому трохи ближче до неї, ніж до труби, що з’єднує камери, на кришку наварюється ще й перегородка відсікач.

Ширина середньої камери поступається верхній і нижній, а останні 2 відносно один одного по осі розташовані зі зміщенням – тому піч на відпрацювання, креслення якої стає схожим на ескіз нерівній перевернутої гантелі, вимагає додавання у конструкцію ребра жорсткості. Таким стає ще одна тонка, в 2-3 см, труба або куточок, кінцями привариваемая, відповідно, до кришки нижньої і дну верхньої камери.

Піч на відпрацювання з водяним контуром

Після цього створену піч на відпрацюванні можна пофарбувати вогнестійкою фарбою і вважати повністю готовою до експлуатації – завжди пам’ятаючи, що її установка заборонена в безпосередній близькості від легкозаймистих предметів і конструкцій.

Фото саморобної печі на відпрацювання