Підставка для ноутбука своїми руками -ТОП-170 фото ідей, інструкція з простими схемами, поради у виборі матеріалів

Дивіться, як змайструвати підставку для ноутбука своїми руками. Вибір матеріалів, поетапний майстер-клас, огляди видів конструкцій.

Досить просто зробити охолоджуючу підставку для ноутбука своїми руками. Для початку треба підготувати:

 • комп’ютерний невеликий вентилятор, який виробляє 2100 оборотів за хвилину. Розміри стандартні 120х120мм. Конструкції поменше обійдуться дорожче. Краще дотримуватися оптимального варіанту продуктивність/шум/вартість;
 • картонну папку розміром А4. Картон повинен бути грубим. Добре підходить папка типу швидкозшивач;
 • штекер від USB (тато/вилка);
 • провід десять — сантиметрів;
 • ножик добре заточений, маркер, викрутка плюс ізолента.

Процес виготовлення

Як зробити підставку для ноутбука. В першу чергу треба визначитися з місцем розташування вентилятора. Найкраще підходить торець. Обов’язково треба врахувати місця, де є отвори для вентиляції в ноутбуці. Самі нагріваються частини – відеокарта і процесор – вимагають прохолоди в першу чергу. Під ними вентилятор буде перебувати на своєму місці.

Перед тим як розрізати папку, потрібно зробити розмітку для отворів, в які будуть вставлятися гвинтики. Кулькова ручка для цього цілком підходить. Розрахунок перевіряється зовні (де розміститься ноутбук) і всередині (місце для вентилятора). Для кріплення достатньо трьох гвинтиків. Основне правило – пристрій охолодження повинна бути розташована максимально близько до нагревающимся частинах.

Старт вентилятора дає струм 0,5 А при 5В. Такі характеристики мають бути в USB. Три дроти пристрої – це мінус (чорний), плюс (червоний). Жовтий проводок у подальшій роботі не задіяний. Його ізолюють разом з іншими контактами. Коли потрібні дроти приєднані, інші металеві частини ретельно ізолюються, щоб уникнути замикання.

Найкраще пристрій для вентиляції поставити так, щоб повітря видувався з-під ноутбука. Тоді пил не буде заганятися всередину комп’ютера. На бічній стороні пристрою показано як проходить потік повітря і сторона обертання лопатей. З папки треба акуратно прибрати затискач арочної форми. Він зайвий.

Плюси і мінуси

Підставка для ноутбука з охолодженням хороша тим, що:

 • дуже просто виготовляється. Скориставшись рекомендаціями і почерпнувши необхідну інформацію з інтернету, абсолютно нескладно змайструвати таку підставку конкретно під свій ноутбук;
 • вартість матеріалу – сама бюджетна;
 • хороші експлуатаційні характеристики.

Недоліки такої конструкції:

 • недостатньо міцна;
 • знижує температуру усього на пару градусів. Це можна підправити. Нижня частина комп’ютера міг викрутитися з корпусу, і повітря витягується безпосередньо від нагрітих трубок;
 • присутність шумового ефекту, який в основному залежить від зносу підшипника.

Дерево як основа для підставки

Підставка для ноутбука з дерева – цікава і необхідна річ за сьогоднішніми мірками. Можна самостійно змайструвати таке пристосування, використовуючи відповідні столярні інструменти і цвяхи. Додатково може знадобитися рулетка і наждачний папір. За наявності пари вентиляторів і дошки і сполучних проводів конструкція буде зібрано досить просто і швидко. Не варто забувати про стрічку для ізоляції і USB.

Виготовлення

 1. Дві дошки, отримані після розпилювання, йдуть на ніжки відповідного розміру в залежності від розміру діагоналі екрану.
 2. Нерівності вирівнюються підручними інструментами. Дошка більш широка без нерівностей і сучків готується під основу, розрізається за розмірами і шліфується.
 3. Проробляються вентиляційні отвори. Контур вентилятора для цього просто обводиться олівцем прямо під нагріваючими частинами ноутбука.
 4. Отвори просвердлюються по формі квадрата. Всі деталі добре необхідно підкласти один під одного і закріплюються.

Варіанти підставок

Незручно користуватися ноутбуком, тримаючи його на колінах. Не можна ні відпочити з комфортом, ні попрацювати, як слід. Є достатня кількість цікавих варіантів, з яких можна вибрати відповідний і змайструвати оригінальну просту підставочку власноруч.

Наприклад, зробити столик, тільки на коротких ніжках. Його можна поставити і на ліжко, диван або звичайний обідній стіл. Зручно і практично. Матеріал може бути найрізноманітніший. Для того, хто віддає перевагу витримати загальний стиль інтер’єру краще підібрати відповідне дерево. Варіант менш витратний – добре спресований твердий картон. Головне слідувати кресленнями та чітких інструкцій до них. У такий підставочки обов’язково повинен бути нахил, такий щоб користувачеві було зручно дивитися на екран і працювати.

Кут можна зробити рухливим. Це дуже зручно, щоб постійно не маніпулювати кришкою ноутбука. До речі, не обов’язково розпилювати деталі самому. Будь-яка профільована майстерня швидко впорається з таким завданням. А ось збирати завжди цікавіше самому. Можна підігнати і налагодити всі дрібниці, які індивідуальні для власника і його вірного помічника».

Для тих, кому добре знайома техніка роботи з лобзиком, можна виготовити підставку без цвяхів і шурупів.

до Речі, не варто забувати про вентиляцію. Це основа. Можна виконати по колу отвори в потрібних місцях, а можна зробити канавки або спеціальне поглиблення за розміром з відвідними частинами для гарячого повітря.

Фото саморобної підставки для ноутбука