Пінетки гачком: фото кращих прикладів, поетапний майстер-клас з вязання гачком своїми руками + поради майстрів

Дізнайтеся, як звязати пінетки гачком з наших докладних схем з описами, інструкція для початківців, фото кращих прикладів пінеток.

Безумовно, найважливіша подія в житті будь-якої жінки – народження дитини.

Це головне, що відрізняє жіночу життєву програму від чоловічої. Чоловік і жінка рівні можуть досягти успіхів у кар’єрі, бізнесі, науці. Але тільки представницям «слабкої статі» дана найбільша сила – дарувати життя.

Віддавати тепло свого серця, піклуватися про малюка – це майже фізична потреба, яка доставляє матері новонародженого справжню насолоду, тому багато жінок ніколи не тримали в руках гачок або спиці, саме в цей період свого життя освоюють ази в’язання. Як правило, перше, що в’яже мати для своєї дитини – пінетки.

Дана стаття дає докладний опис в’язання пінеток, пропонує просту схему в’язання пінеток для початківців, надає відео урок в’язання пінеток для дітей.

Що таке пиньетки

Пінетки – це в’язана взуття для малюків (переважно віком до 1 року).

Вони можуть відрізнятися за:

 • формі (ботики, сандалики, лапотки, зефірки, у вигляді тварин і т. д.);
 • способу в’язання (з швами, без швів, в’язання від верху, від сліду тощо);
 • оформлення (одноколірні і різнокольорові, малюнок в’язки, мереживо, бісер тощо);
 • сезонності (товсті і теплі, тонкі та легкі).

В Інтернеті можна знайти величезну кількість фото в’язаних пінеток, нижче наведено лише невелику частину, що демонструє багатоманітність моделей і декору.

При всій широті вибору основне завдання пінеток – зігрівати і захищати ніжну дитячу шкіру, не пристосовану до носіння взуття.

Вибір пряжки

При в’язання пінеток для дітей необхідно грамотно підійти до вибору матеріалів. Основні моменти, на які слід звернути увагу:

Склад пряжі

 • Натуральна вовна категорично протипоказана для маленьких дітей, оскільки шерсть тварин може послужити поштовхом для розвитку алергічної реакції у малюка. Крім того, дрібні ворсинки, що не помітні для більш грубої шкіри дорослої людини, можуть доставляти дискомфорт маленькій дитині, викликаючи відчуття шпильки і свербіж. Вовняні вироби при неправильній пранні можуть деформуватися і давати усадку.
 • Синтетика – в чистому вигляді також може викликати алергічну реакцію, оскільки не володіє необхідною гігроскопічністю, а також ускладнює циркуляцію повітря. При цьому вона володіє прекрасними зовнішніми якостями і не деформується при пранні.
 • Бавовна – гіпоалергенний, екологічно чистий матеріал, до недоліків якого відноситься відсутність еластичності. Бавовна не має зігріваючий ефект, тому в чистому вигляді в основному використовується для в’язання літніх виробів.

Ідеальним варіантом для в’язання дитячих речей, в тому числі пінеток, є збалансоване поєднання всіх перерахованих вище матеріалів. З цією метою практично всі виробники пропонують спеціальну пряжу для дітей, наприклад, «Крихітка», «Малюк», «Baby», «Непосида» та інші.

Барвники

Вироби для дітей, безумовно, повинні радувати око яскравими і соковитими кольорами. Але турбота про дитину вимагають особливої уваги до хімічних властивостей барвників – не завжди яскравий красивий колір є показником якісного забарвлення ниток.

Пряжа, линяющая при пранні, категорично протипоказана для в’язання дитячих речей, оскільки це означає, що хімічні сполуки, що використовуються для її фарбування, будуть осідати на шкірі дитини і проникати в його організм.

Досвідчені майстрині попередньо перевіряють пряжу на стійкість фарби. Для цього треба зв’язати невеличкий зразок, попрати його в гарячій (!) воді і загорнути в клапоть білої х/б тканини. Якщо тканина залишиться без слідів барвників – пряжу можна використовувати для в’язання дитячих виробів без страху.

Різкий неприємний запах від пряжі також має насторожити в’язальницю.

Вибір моделей пиньеток

Вище вже говорилося про те, що існує маса різних способів в’язання дитячих пінеток. Велику популярність отримало в’язання пінеток гачком.

При в’язанні гачком нитку отримує більшу кількість додавань і переплетень, ніж при в’язанні спицями. За рахунок цього пінетки виходять більш щільними, а також краще тримають форму.

В іншому, який би інструмент не був обраний, процес в’язання передбачає широкий простір для творчості і фантазії, але при виборі моделі в першу чергу потрібно враховувати зручність дитини.

Необхідно виключити:

 • наявність товстих грубих швів — пінетки можуть наминати дитячу шкіру і привести до хворобливих відчуттів у дитини.
 • недостатню еластичність – такі пінетки буде складно надіти, або вони будуть звалюватися з ніжки.
 • дряпаючий фурнітуру – хаотичні рухи малюка і неусвідомлені. Красива пряжка, металізована нитка, жорстке мереживо і т. п. – все це може стати причиною подряпин і саден.
 • погано закріплені декоративні елементи – відірвалася пуговка, погано пришита намистина, незафіксованих шнурок – у пустотливих дитячих рученятах, тягнуть до рота все без розбору, такі предмети є справжньою небезпекою.

Інструкція з в’язання пиньеток своїми руками

З чого почати в’язання пінетки для дітей?

 1. Підошва — в’язати за схемою.
 2. Стінки пінетки – провязать 4 ряди стовпчиком без накиду. За рахунок того, що додатків петель немає, полотно вигнеться, набуваючи форму човники
 3. Задник — пров’язати неповний ряд стовпчиками без накиду від середини однієї довгої сторони «човники» до середини інший довгої сторони (на схемі початок і закінчення неповного ряду червоним кольором). Потім розгорнути в’язання і пров’язати неповний ряд у зворотний бік. Кількість неповних рядів залежить від бажаної висоти пінетки. На останньому ряду закріпити і обрізати нитку.
 4. Язичок – в’язати за тією ж схемою, що і підошву.
 5. З’єднання деталей – поєднати вершини язичка і «човники», змітати деталі до задника, формуючи «носик» пінетки, потім загнути язичок і пришити його до бічних стінок задника (на схемі лінія приєднання язичка позначена зеленим кольором). Складаючи деталі, треба враховувати, що шов піде по лицьовій стороні, щоб він не наминал ніжку дитини. Деталі з’єднуються через край стовпчиками без накиду. Для цього можна взяти нитку контрастного кольору, що послужить одночасно обробкою вироби.
 6. Вставити шнурок або стрічку біля щиколотки.
 7. Прикрасити пінетки декором за смаком.

Можливі інші способи в’язання пінеток гачком для дітей. Дивіться навчальне відео та підписуйтесь на новини нашого сайту.,Джерело.

Фото в’язаних гачком пиньеток