Плитка для кухні на фартух: 130 фото красивого і функціонального дизайну

Детальна інструкція, як вибрати, а також поєднувати плитку для кухні на фартух. Великий вибір свіжих ідей і новинок від професійних дизайнерів.

Керамічна плитка для кухні на фартух є невід’ємним елементом оформлення приміщення, в якому готують їжу.

Вона не тільки захистити стіну, поруч з якою розташований плита і робоча поверхня, від вологи, пари і жиру, але також допоможе створити в кухонному інтер’єрі декоративні акценти, підкреслить красу меблевих фасадів гарнітура і прикрасить робочу зону кухні.

На ринку пропонується велика кількість такого оздоблювального матеріалу, що дозволяє втілювати різні дизайнерські задуми. При виборі цього виду обробки слід враховувати ряд важливих правил, які допоможуть придбати відповідну плитку для кухні з певною площею і плануванням.

Варіанти кухонних фартухів

Вибираючи обробний матеріал для робочої зони кухні з каталогу плитки, потрібно відштовхуватися від його функціональних особливостей. Щоб таке облицювання було простіше чистити, слід віддавати перевагу кераміці з гладкою поверхнею. На глянцевому поверхні не видно сліди жиру і краплі води. Крім цього вона має відбиваючими властивостями, тому кухня візуально буде виглядати більш просторою.

За гладкою поверхнею простіше доглядати, ніж за рифленими або об’ємними аналогами. При виборі колірної гамми слід виходити з особливостей планування приміщення, стильового рішення інтер’єру і кольору меблевих фасадів.

Класичною вважається вибір білого кольору. Біла плитка на фартух універсальна, вона поєднується з різними кольорами, для того, щоб розбавити її монотонність, можна зробити кольорові вставки з декоративним малюнком. Особливо ефектно білий колір буде виглядати на контрасті з темними меблевими фасадами.

Нейтральні бежеві і світло-коричневі відтінки більш практичні. Вони менш мазким і дозволяють уникнути щоденного протирання облицювання. Такими ж властивостями володіє кераміка з розводами, що імітує поверхню каменю.

Популярні формати

Для обробки стіни, біля якої стоїть плита можна використовувати кераміку різного формату. Вибір залежить від розміру кухонного приміщення. Також потрібно враховувати, що висота і ширина одного сегмента повинна бути кратною висоті і ширині майбутньої облицювання стіни. Тоді можна повністю обійтися без підрізування, або звести її до мінімуму.

Одним з популярних розмірів плитки для фартуха на кухні в Леруа Мерлен вважається 10х10 див. Вона відмінно підходить для приміщень з невеликою площею. Її важлива перевага – зручність укладання в важкодоступних місцях. Така кераміка легко комбінується з декоративними вставками і панно, які часто продаються в комплекті з плитками з однієї колекції.

Недолік такого розміру – велика кількість швів і необхідність мати навички роботи з таким матеріалом. Альтернативою їй може стати сегменти більшого розміру, поверхня яких імітує кераміку розміру 10х10 см і представляє з себе своєрідний модуль.

Другий за популярністю формат кераміки для оздоблення стіни в робочій зоні – прямокутний, за формою нагадує цеглинка. Така плитка кабанчик на фартух кухні ідеально вписується в класичні і сучасні інтер’єри. На ринку можна знайти аналоги різних розмірів і кольорів. Класичним типорозміром вважається варіант 7,5х15 см, але є і інші розміри.

Кабанчик завжди випускається в однотонній кольоровій гамі, має гладку поверхню і часто поєднується з декором, створеним по технології фотодруку. Використовувати його слід на невеликих або вузьких кухнях щоб розширити.

– Відмінний вибір для оздоблення стіни – мозаїка. Хоча її укладання трудомістка, а догляд трудомісткий, багато прагнуть вибрати такий матеріал для кухонних приміщень.

Сьогодні виробники випускають великі модулі, поверхня яких стилізована під мозаїчне панно. Вони коштують дешевше, легко укладаються і відрізняються різноманітністю декору. Каталоги з фото плитки для кухні на фартух такого типу пропонують різні кольори і теми мозаїки. Такі сегменти мають прорізи, що імітують стики елементів мозаїки, які потрібно закласти затіркою після наклеювання блоків.

Матеріал середнього розміру використовують рідше, так як її завжди потрібно підрізати в ході укладання. З матеріалу такого типу найбільш придатними для фартуха вважаються розміри 20х30, 25х33 або 20х20 см.

Як визначити кількість?

Експерти радять брати такий обробний матеріал з запасом, розрахувавши попередньо площа майбутнього фартуха, висота якого повинна бути в межах 50-60 див. При розрахунку також потрібно враховувати спосіб укладання, який може быть:

  • классическим;
  • шахматным;
  • диагональным;
  • линейным;
  • зі зміщенням;
  • калейдоскоп.

Запас при простому способі укладання складає зазвичай 5-10%, а при складному – 15%. При купівлі такого оздоблювального матеріалу також слід враховувати можливість наявності бракованих плиток в одній партії.

Після завершення укладання потрібно щоб в запасі залишилося кілька елементів оздоблення для майбутнього можливого ремонту поверхні.

При укладанні плитки з фартуха на кухні слід передбачити можливість використання декоративних елементів. Це можуть бути плитки з малюнком, бордюри або невеликі тематичні панно. Такий декор пожвавить монохромне одноманітність оздоблювального матеріалу нейтральних або світлих відтінків.

Фото дизайну плитки для кухні на фартух