Прес своїми руками – виготовлення пристрою своїми руками поетапно + фото-інструкція від професіоналів

Дізнайтеся, як змайструвати прес в домашніх умовах, використовуючи наше покрокове керівництво, Різновиди пристроїв, поради професіоналів, необхідні інструменти для збірки.

Наявність преса в заміському будинку або на дачі — величезний плюс. Це пристрій дозволить заготовляти міцні і просто корисні напої до наступного сезону. Середня вартість гідравлічного преса на ринку становить щонайменше 15 тисяч рублів.

найдешевше зробити пристрій самостійно, використовуючи невелику кількість металу та зварювання. Нижче буде представлена інформація про те, як зробити прес своїми руками для вина і соку.

Для чого потрібен прес

Мати в підсобному приміщенні прес — удача. Він може стати в нагоді не тільки в осінній сезон, коли настає пора робити сік і вино, але і в інший час. Для чого використовують частіше всього:

 • штампування — готова деталь коштує великих грошей, живучи за містом завжди є необхідність заміни частини інструменту або техніки;
 • ковка — для легкого металу домашнього варіанту буде достатньо;
 • штампування профілю — ремонтні роботи пройдуть швидше;
 • пресування предметів — згодиться навіть для звичайної упаковки продукції (особливо для фермерського господарства).

Прес часто використовується ІП для пакетування своєї продукції. Маючи невелике поле соняшників, багато стають постачальниками сировини на місцевому ринку. Упаковку роблять вручну, використовуючи найпростіший прес.

Які інструменти необхідні для створення

Найчастіше в гаражі або підсобному приміщенні на дачі вже є все необхідне для організації процесу виготовлення. Однак, у кожному разі, потрібно мати під рукою, все доведеться виділити:

 1. Основна сировина — металевий профіль, саме з нього буде збиратися каркас.
 2. Шліфувальний апарат — для обробки дрібних деталей.
 3. Зварювання — можна попросити у сусіда.
 4. Електроди — купити заздалегідь.

Це лише невелика частина того, що повинно обов’язково бути присутнім на початку роботи. Далі необхідно почати пошук креслень, адже саме вони допоможуть правильно організувати процес.

Тут важливо розуміти, що існує декілька типів тиску: ручне і механічне. Саме від цієї складової буде залежати собівартість. Найдешевше «ручний», тут знадобитися тільки домкрат да201м145в типу (пляшковий), який також легко зібрати за схемою в гаражі.

Гідравлічний прес робити своїми руками з механікою легше робити з розбиранням б/у або зіпсованого домкрата. Принцип точно такий же, пристрій можна впровадити в конструкцію, що знизить собівартість.

Створення основи для саморобного преса

краще Почати з створення платформи, яка буде брати на себе всю вагу. Сила зобов’язана відповідати вузлів. Домкрат, яким би він не був (ручним і механічним), постійно буде чинити тиск на раму.

При недбалої роботи і неправильному кресленні, рама просто лопне. Розмір рами пропорційний потужності майбутнього преса і величини покриття. Для домашніх турбот краще вибирати органічні і невеликі конструкції. На них і матеріалу піде менше, і складніше допустити помилки при зварюванні.

Гідравлічний прес збирається строго по інструкції, яку можна знайти у відкритому доступі. Бажано пошукати професійні майстер класи, в кінці яких робочі перевіряють стійкість. За стандартом:

 1. Пластина для стійкості має товщину 12 мм
 2. Від якості пружин буде залежати жорсткість.

Ці рекомендації підходять для будь-якого розміру і типу. Як зробити прес своїми руками можна дізнатися через майстер клас. У відкритій мережі величезна кількість рукодільників, які не соромляться показувати свої шедеври і діляться кресленнями на форумах.

Чому краще використовувати знімний упор

По-перше, зробити їх не складе великої праці і не потрібно багато матеріалу. Досить просто з’єднати дві пластини товщиною до 12 мм. Ці заготовки краще зробити на кілька мм менше, ніж відстань від стійок. Пояснюється це тим, що в будь-якому випадку доведеться все приварювати. Шов вийде рівним і міцним. Креслення преса своїми руками цього часто не включають.

Для чого потрібен знімний упор, все просто:

 • так легше пересувати напрямну;
 • для передачі тиску.

найпростіший спосіб зробити прес — переробити старий домкрат. Використовуючи рекомендації, саморобний пристрій зможе зробити кожен. Як зробити прес для яблук можна дізнатися нижче.

Пристрій віджиму

Тут важливо пояснити, що величезну роль грають обсяги. Для кількох банок піде простий механічний прес, який можна купити на барахолці (це буде навіть дешевше). Однак якщо підготовка на зиму йде великими кроками або власники саду продають вино або сік на ринках, то тут вже краще розглянути шнековий варіант.

З вигляду пристрій схоже на величезну м’ясорубку, так і в цілому працює за таким же принципом. Зробити такий прес для віджиму своїми руками досить просто. В мережі на кожному кроці до осені зустрічаються креслення та інструкції. З чим виникнуть труднощі:

 1. Потрібно знайти великий гвинт, який буде переламувати фрукти і ягоди.
 2. Вимагається досвід по зварюванню, навантаження не менше, ніж на гідравлічному пресі.

Якщо досвід зварюванні є, а також є кілька аркушів відмінного металу, можна зробити прототип гвинтового пристрою. В мережі також можна знайти докладну інструкцію. Зробити своїми руками варто з однієї причини — подібний прес коштує від 50 тисяч рублів. Фото саморобного преса є в будь-якому магазині інструментів.

Фото саморобного преса