Прихватки своїми руками: поетапний майстер-клас по створенню своїми руками, вибір матеріалів, варіанти оформлення

Як зшити прихватки в домашніх умовах, дізнайтеся з нашого поетапного майстер-класу. Вибір матеріалів виготовлення, докладні схеми і шаблони для роботи своїми руками.

Застосування прихваток в господарстві створює відмінний грунт для хазяєчок задіяти свою фантазію, навички в рукоділлі і змайструвати прихватки для кухні своїми руками.

Рідкісні господині не мають на кухні зручних прихваток для гарячих предметів. Штори у вітальні і на кухні не є винятком. Для них теж можна зшити прихватку. Додавши «родзинку» в інтер’єр власними руками, не тільки економно, але і красиво.

Прикраса для штор

Перегорнувши безліч журналів з красивим інтер’єром, з’являється бажання зробити щось оригінальне і обов’язково власними руками.

Все що потрібно для втілення мрії – це залишки красивої тканини, вони можуть залишитися після пошиття штор та тюлей, ажурно або атласні стрічки, стрічки, нитки і багато іншого.

Можна змайструвати різноманітну колекцію прихваток для одних і тих же гардин і штор. У цьому випадку сміливо можна використовувати фурнітуру, намистинки, бісер та інший дрібний аксесуар.

Прихватки з тканини

Дві смужки (розміри майстриня вибирає сама) зшиваються, між ними краще прокласти щільну тканину або клейовий флізелін. В цьому випадку можна застосовувати різну кольорову гаму, декоративну обробку швів або прикраса.

Декор з елементами макраме

Щоб зробити такий аксесуар, як на фото саморобної прихватки для штор вище, вам знадобляться знання мистецтва плетіння макраме:

 • джгут, мотузка або інша міцна нитка;
 • пластикове кільце (діаметром до 10 см);
 • будь-яке пристосування, на яке кільце можна повісити або закріпити.

Прихватки з бус

Гарна ідея прихваток з намистин. Їх вибирають з урахуванням особливостей приміщення: розміру вікна, домінуючого кольору інтер’єру. Якщо розмір бус великий, підійде один шар. Чим дрібніше бісер, тим більше витків вам знадобиться. Залежно від стилю оформлення інтер’єру, намистини можуть бути дерев’яними або пластиковими.

Прихватки для кухні

В першу чергу, вибираючи матеріал для виготовлення прихваток, потрібно враховувати властивості тканини товщину прихватки. Майбутній виріб буде часто контактувати з сильно гарячими поверхнями.

Вибір матеріалу

Найбільш підходящими з текстильних матеріалів являются:

 • фланель;
 • бязь;
 • ситец;
 • лен;
 • штапельная тканина;
 • махрова тканина;
 • драп;
 • фетр та інші тканини.

Вибір наповнювача

 • Прихватки повинна бути багатошаровою, щоб повністю виконувати свою захисну функцію.
 • Повсть – застосовується як зовнішній шар, так і внутрішній.
 • Вата – відмінно підходить для стьобаних моделей.
 • Вовняна тканина щільна, це є явним плюсом для захисту від гарячого.

Різноманітність форм

Рукавиця – самий популярний і універсальний варіант. Викрійка створюється так, обводиться кисть руки на папері.

Дві зовнішні і дві внутрішні викроєні деталі зшиваються спочатку окремо, а потім з’єднуються, зшиваються, простегиваются. Потім пришивається кантик і петелька. Рукавиця дуже маневрена, зручна і практична.

«Геометричні» прихватки

Різниця між ними полягає лише у формі, розмірі і дизайні. Схеми для шиття прихваток своїми руками дуже прості. Якщо говорити про коло, то можна взяти звичайну тарілку і обвести її по колу. Викрійка готова. Що стосується квадрата, досить з зошитового листа зробити квадрат, зробити викрійку і перенести на матеріал.

Вирізається геометрична фігура з тканини і наповнювача. Краї зшиваються простим або обметочным швом. В цьому випадку для сторін можна використовувати тканина різної фактури і кольору. По колу або периметру пустити кольорову окантовочную тесемку, ажурну стрічку, щоб зробити вигляд прихватки барвистим і оригінальним. Обов’язково пришивається петелька, для зручності. Урізноманітнити будь-яку геометричну прихватку, можна пришити кишеню, для руки. Розмір такого кишені 1⁄2 сторони фігури. Кишенька повинен бути з щільної тканини, складений у двоє.

Квітка з клаптиків

Техніка клаптикового шиття широко використовується при пошитті прихваток і іншого текстилю для прикраси кухні. Треба вирізувати викрійку пелюсток по частковій нитки, щоб виріб в подальшому не деформувалася. Для створення цікавого дизайну вам будуть потрібні шматочки тканини з малюнком ягід, квітів і фруктів.

Клапті вирізаються і зшиваються по наміченій формі. Потім між верхнім і нижнім шаром укладається синтепон або інший наявний наповнювач і всі частини по периметру зшиваються.

З чого можна зробити прихватки, якщо підходящої тканини під рукою не виявилося?

В’язані прихватки

Кухонне начиння просто зв’язати спицями або гачком — процес займає всього кілька годин. Виріб не в’яжеться з синтетичних ниток. Рапорт рисунка може бути різним, нитка краще брати двох або трьох кольорів. В’язану прихватку можна прикрасити текстильним декором.

Проте всі варіанти ажурного в’язання неприпустимі — прихватки має повністю виконувати свої функції і оберігати руки від опіків. Всі в’язані прихватки зшиваються з наповнювачем або в’яжуться у два шари. Найпростіший спосіб – зв’язати рукавичку на пару розмірів більше власного, вшити ущільнювач і прикрасити красивою стрічкою.

Проводячи для своїх друзів, майстер клас по виготовленню прихваток, не забудьте повідомити їм, що використовувати мелкоштучное прикраса, у вигляді страз, намистин і бісеру для кухонних виробів краще не варто.

Фото саморобних прихваток