Схеми вязання з мохеру – ТОП-130 фото кращих виробів, проста інструкція, схеми і шаблони, поради у виборі мохеру для вязання

Дивіться кращі схеми вязання з мохеру. Покрокова інструкція для початківців, види мохеру і візерунка, огляди красивих варіантів виробів.

Величезне спасибі козочкам ангорської породи за такий прекрасний продукт як мохер. Батьківщиною цього виду шерсті вважається Туреччина.

Мохер відрізняється міцністю, еластичністю і гарним блиском. Шерсть мохеру пухнаста і м’яка. Технологію фарбування, пряжа може дуже легко забарвлюватися в різні кольори.

Фарбування дає унікальну кольорову палітру від пастельних тонів до яскравих, соковитих фарб. Тому оригінальне в’язання спицями з мохеру, своїми руками, підходять для будь-якої вікової категорії.

Споживчі якості

Мохер вважається високоякісним і дорогим волокном.

В даний час зміст ангорського сировини в пряжі коливається в різних процентних співвідношеннях, але не більше вісімдесяти відсотків, оскільки мохер має властивість розпадатися на окремі ворсинки.

Типи мохеру

Вік тварини позначається на якості вовни:

 • з вовни молодняку, шерсть виходить тонкою і м’якою;
 • більш щільною і структурної вона буває, коли вік овець більше півроку;
 • третій тип може бути більш брутальним, але м’яким, так як сировиною служить вовна дорослої тварини.

Крім того, найкраще якість ниток гіпоалергенність. Не дратує навіть саму чутливу шкіру. Тому багато людей вибирають для в’язання мохер. До складу продаваної пряжі входить шерсть інших тварин, шовкова нитка і акрилові волокна.

 • Майстрині — в’язальниці не задаються питанням, що можна пов’язати з мохеру. Вони набувають нитка різної колірної гами, різної товщини і творять.
 • Шапки, шарфи, светри, сукні, спідниці, рукавиці, шкарпетки — це ще не весь перелік моделей, які можна пов’язати з мохеру.

Для чого потрібна схема в’язання

Початківцям в’язальникам представлено покрокове в’язання мохеру спицями з описом. Вона являє собою інструкцію черговості дій при виконанні роботи.

Візерунок часто повторюється, і ця повторює частина називається «рапортом». Зобразивши на схемі «рапорт», достатньо для того, щоб всі виріб було пов’язано таким візерунком.

Приклад «рапорту»:

Петлі можуть зображуватися кружечками, квадратиками, трикутниками і іншими символами. Кожен елемент в узорі, «рапорті» буде відрізнятися різними символами.

В схемі може бути зображений креслення, де схематично зображено висота і ширина частин виробу, яку треба зв’язати. Креслення може уявити розташування кольорових ниток. Тоді букви у схемі будуть позначати колір нитки.

Приклади схем

Існує безліч варіацій в’язаної моделі з мохеру. Стриманий, класичний, сміливий і розкішний. Не дивно, що відомі дизайнери бачать мохеровую пряжу матеріалом для створення найяскравіших ескізів. Тому варто зв’язати хоча б одну модель, ретельно вивчаючи візерунки та схеми для в’язання мохеру спицями, як виглядає виріб на ділі.

Опис виконання роботи виробів можуть бути написані фразами.

 • Наприклад «англійська резинка»
 • Перша петля лицьова, наступна знімається з накидом на праву спицю, не провязанной. Так чергується весь ряд.
 • Наступний ряд пров’язуємо просто. Виворітна над виворітного петлею, а знята петля з накидом, провязывается лицьовій петлею, і так чергується.

Варіанти гумок можуть бути різноманітними:

 1. Дві лицьові петлі, дві виворітні.
 2. Дві лицьові петлі, одна виворітна.
 3. Захоплення петлі можна зробити як за передню, так і задню стінку.
 4. Дві сусідні лицьові петлі можуть мінятися місцями, тобто провязывается спочатку друга, а потім перша. І ще багато різних варіантів.

В інструкції з в’язання може міститися інформація про те, яким номером спиць в’язати, і яка товщина ниток потрібно.

Про спицях

Спиці бувають різні за розміром, формою і матеріалом, з якого вони зроблені. Тонкі спиці нумерацію починають з одиниці. За формою спиці бувають прямі, колові. За матеріалом виготовлення — залізні, сталеві і пластмасові. Бажано вивчити, як правильно в’язати спицями з мохеру. На тонких спицях в’яжуть виріб з тонкої пряжі. Відповідно, чим товще пряжа, тим товщі спиці.

Тест

Перед початком в’язання проводять тест, на усадку або розтяжку вироби після прання, наступним чином:

 1. Обраним узором в’яжуть невеликий шматочок розміром десять на десять сантиметрів. Для в’язання беруть той номер спиць і ту товщину пряжі, які будуть задіяні при в’язанні основного виробу.
 2. Пов’язаний шматочок перуть, вибираючи потрібну температуру води для мохеру.
 3. Після того як зразок висохне, вимірюється кількість петель і рядів в одному сантиметрі.
 4. Далі в’язальниця з легкістю зможе розрахувати, скільки їй потрібно петель набрати в ширину і скільки рядів зв’язати в довжину.

Покрокове в’язання мохеру спицями з описом — відмінне підмога початківцям вязальщицам. Схеми виробів легко читатися і зрозумілі.

Фото схем в’язання з мохеру