Що робити якщо потіють пластикові вікна – вибір вікон, покрокова інструкція по усуненню проблеми, найкращі рекомендації

Дізнайтеся, що робити, якщо потіють пластикові вікна. Перелік можливих причин, поради при виборі вікон, докладна інструкція щодо вирішення проблеми своїми руками.

Пластикові вікна доступні, функціональні і довговічні – за це їх люблять мільйони користувачів по всьому світу. Однак досконалих виробів не буває, і вікна з ПВХ-профілем є тому підтвердженням.

Неприємний конденсат на вікнах

Герметичність зіграла з пластиковими вікнами злий жарт: з-за гумових ущільнювачів і багатокамерного склопакета різниця між внутрішнім мікрокліматом і зовнішнім середовищем стає істотною. Ця різниця сприяє т. н. точці роси, при якій тепле повітря після охолодження перетворюється у воду. Остання поширюється по всьому простору і накопичується на стінках найближчих об’єктів. Звідси з’ясовуються основні причини запітніння вікон та аналогічних виробів:

 • Зміна мікроклімату всередині приміщення;
 • Зміна погоди за вікном.

Інша справа – скупчування конденсату на внутрішній стороні скла, що цілком суперечить нормам експлуатації тематичного вироби. Тому проблему запотівання стекол доводиться вирішувати, грамотно керуючи мікрокліматом і звертаючи увагу безпосередньо на вікна.

Зношені вікна

Пластикові вікна – конструкція, зібрана з несучого пластикового каркаса і склопакета. Два важливих елементи одного виробу виділяються:

 • Дистанційної рамки з осушувачем – знаходиться між склом і покликана осушувати повітря у відповідному просторі;
 • Вакуумом – камера між стеклами заповнюється безпечним інертним газом, попереджуючим скупчування конденсату;
 • Припливними клапанами – в профіль і фурнітуру знаходяться отвори для циркуляції повітря та виведення вологи.

Простір між стеклами одного склопакета прийнято називати камерою. Якщо всередині неї утворився конденсат, значить, дистанційна рамка з осушувачем зношена, а інертний газ вичерпаний. У цьому випадку інструкція як позбутися від запотівання вікон вітає заміну склопакета або вікон повністю.

Неправильний вибір вікон

Пластикові вікна можуть демонструвати конденсат, навіть всупереч своїй новизні. Перш ніж критикувати виріб і його виробника, треба звернути увагу на наступні моменти:

 • Кількість камер усередині склопакета і несучого профілю;
 • Щільність і якість гумових ущільнювачів;
 • Якість посадки вікна в отвір.

Справа в тому, що пластикові вікна можуть не відповідати мікроклімату приміщення і зовнішньої середовищі. Тому не варто встановлювати скління з високим рівнем герметичності в утепленому житло, яке знаходиться в південному регіоні

Неправильна робота вентиляції

Підвищеної вологості всередині приміщення можуть сприяти інженерні комунікації у вигляді водопровідних і стічних труб, а також сусідство з підвалом. Вирішується ця проблема комплексно:

 • Установка клімат-системи або кондиціонера;
 • Експлуатація осушувача повітря окремо;
 • Періодичне 2-годинне провітрювання приміщення – кожні 6-8 годин;
 • Своєчасна прибирання для попередження цвілі.

Взагалі питання що робити якщо потіють пластикові вікна за каналізації вирішується ремонтом проблемного об’єкта. Але оскільки багато співвітчизників живуть у квартирах, братися за оновлення підвалу і стічних труб доводиться разом, збираючи кошти всім колективом. У перший час усувати конденсат легше самостійно і на місці.

Часте перебування всередині кімнати

Кухня – сама робоча кімната, а спальня – часто використовувана по часу. Не дивно, чому вікна цих приміщення запотівають в першу чергу. Для скорочення обсягу конденсату всередині пластикових вікон фахівці рекомендують:

 • Класичне провітрювання за допомогою поворотно-відкидного відкриття стулок;
 • Обмежене перебування всередині приміщення (йдеться не тільки про скорочення часу на різні справи всередині кухні, але також про відмову від групових посиденьок);
 • Помірна експлуатація побутових приладів – печі, змішувача і т. д.

Звичайно, всередині всіх кімнат можна перебувати скільки завгодно часу: ніхто не відмовиться від 8-годинного сну або від багатогодинної сезонної консервації продуктів. Висновок напрошується сам собою: не варто використовувати тематичні приміщення на 200% замість 100%.

Безліч радіаторів

Якщо користувач пластикових вікон живе в північному регіоні або хоча б знає, що таке справжня зима, то питання чому потіють вікна взимку зсередини часто застає зненацька з-за опалювальних радіаторів. Часом вони надмірно справляються зі своїм завданням, з-за чого мікроклімат стає спекотним. У підсумку скла починають потіти, а цільової аудиторії доводиться частіше їх протирати. Відмовлятися від радіаторів мало хто захоче, зате інші способи попередження спеки цілком раціональні:

 • Безперервне провітрювання простору за рахунок відкритих у відкидному режимі стулок;
 • Оновлення припливно-витяжної системи – прочищення внутрішніх каналів, заміна радіаторів;
 • Регулювання системи опалення за допомогою врізання в трубопровід додаткових датчиків і клапанів;
 • Установка екранів на радіатори.

Останній пункт передбачає обрамлення батарей за рахунок декоративних панелей. У той же час ці панелі попереджають опіки і при передачі тепла виразно стримують високу температуру.

Безліч рослин

Підвищеного рівня вологи сприяють не тільки робоча раковина і ємності з водою. На підвіконнях часто стоять горщики з рослинами. Вони служать декором. Однак грунт і флора виділяють у повітря вологу. Що робити якщо потіють пластикові вікна після поливу флори, яка розташована на підвіконні? Фахівці рекомендують:

 • Перенести всі або деякі рослини в інше місце;
 • Скоротити обсяг вирощуваної флори спочатку, вибравши лише один «фокус тяжіння»;
 • Перейти на посухостійкі рослини начебто кактуса.

Тут можна було б порекомендувати вже згадане багато разів відкриття стулок. Але хіба можна постійно тримати вікна відкритими, коли на підвіконні росте зелений друг, який боїться протягів? Питання риторичне. Краще вибрати один із вищенаведених методів, чим прискорювати знос склопакета і вікон в цілому.