Шпалери в спальню (120 фото) – різновиди шпалер, варіанти комбінації, вибір кольору та узору, особливості стилістики

Дізнайтеся, як вибрати стильні шпалери в спальню, рекомендації дизайнерів при виборі виду шпалер, кольорів, малюнків і візерунків, правила комбінування шпалер в спальні.

В сучасних реаліях існує дуже багато способів перетворити спальню — основне місце релаксації в будинку. Різноманіття колірних рішень сприяють цьому. При розумному підході до вибору шпалер будь-яку спальню, навіть саму нестандартну, можна зробити затишною і комфортною для життя.

Вибір шпалер

Класичні варіанти шпалер для спальні увазі малопомітний і лаконічний малюнок. Відтінки зазвичай спокійні і розслаблюючі або, навпаки, соковиті і чуттєві кольору.

  • Шпалери з візерунками на слабкому кольоровому тлі — стандартна ідея для класичної спальні. Малюнок може відрізнятися від основного тону або золотий або срібний орнамент.
  • Подібні варіанти шпалер називаються акцентними. Ними виділяють лише певну частину кімнати. Як правило, це одна стіна.
  • Класичні шпалери з об’ємними золотими або срібними візерунками на підставі виглядають розкішно. Але в цьому випадку важливо, щоб і інші деталі інтер’єру були відповідними. В іншому випадку в загальній обстановці буде дисгармонія.
  • Шпалери з контрастним візерунком — так само використовуються в якості оформлення акцентной стіни. Якщо ж їх використовувати як основні, то вийде перевантаженість інтер’єру. Особливо, якщо і предмети інтер’єру, наприклад, подушки та постільну білизну, будуть таких контрастних кольорів.


Рослинний візерунок

Красиві шпалери в спальню з рослинною тематикою не втрачають актуальності який рік. Крім зображення ліан в шпалерах для спальні 2020 додалися інші рослини. Основна вимога до флористики — яскраві малюнки тропічних квітів, виразні силуети стебел і великих листків.

Фауна

На відміну від попередніх модних колекцій, коли представники тваринного світу були зображені на шпалерах в тропічних джунглях, тепер вони представлені в окремих варіантах малюнків. Модні шпалери з зображенням хижих риб, ящірок і т. п. на досить темному тлі.

Азія

До шпалер в оформленні спальні з азіатськими мотивами в нинішньому році підвищений інтерес. Новітня колекція шпалер індійського професійного дизайнера Мадава нещодавно привернула увагу новими сюжетами іранських історичних мініатюр.

Акварель

Шпалери з ефектом растекшихся фарб, що переходять з одного кольору в інший і носить назву — градієнт, беззмінний тренд, який відповідає на питання: які шпалери вибрати для спальні

Геометричні фігури

Актуальні шпалери в інтер’єрі спальні зі складними геометричними фігурами. Але якщо зовсім недавно дизайнери не йшли далі простих ромбів і квадратів, то тепер вони рекомендують шестикутники, багатобарвні шеврони, смуги, різні за кольором і ширині. Хітом в даній категорії є фігури в нестандартному і яскравому стилі мемфіс.

Лугові квіти

Дуже популярні малюнки з пасторальної флористикою — квіткових композицій з ромашок, жовтців, васильків, конвалій.

Дизайнери і декоратори пропонують новітні рішення для обклеювання спальні шпалерами. Такі дизайни схожі на психодіагностичні тести Роршаха, але не яскраві, а в м’якій, більш приглушеній гамі.

Складні фактури

Задумка полягає в тому, щоб було незрозуміло, яку фактуру хотіли донести дизайнери шпалерного індустрії. Вони можуть викликати асоціацію зі шкурами тварин, корозія металу та інші ледь помітні ефекти.

Нейтральні шпалери

Якщо врахувати, що основним сучасним стилем є мінімалізм, то нейтральні шпалери без яскраво ви

Підібрати кращі варіанти можна в спеціальному каталозі шпалер для спальні

Комбінування шпалер

Зараз мало хто клеїть на всю стіну в спальні лише один вид шпалер. В основному, застосовується техніка оформлення стін двома видами — акцентними і базовими шпалерами. Як правило, акцентні шпалери більш яскраві і з візерунками.

Виробники випускають варіанти шпалер, призначених для поєднання в одній кімнаті, враховуючи модні тенденції. Це чудова ідея, використовуючи яку неможливо помилитися.

Модні колекції

Часом колекції складаються з різноколірних шпалер схожою насиченості. Це дозволяє вибрати об’єднані шпалери в спальню двох відтінків, не переживаючи про кінцевому результаті. Більшість людей не надають особливого значення параметрами яскравості тони, а від нього безпосередньо залежить краса поєднання шпалер між собою.

Існує кілька видів сполучення шпалер:

  • Вертикальне;
  • горизонтальне комбінування;
  • вставки з шпалер;
  • клаптева техніка.

Вертикальне комбінування

Таке поєднання робить спальню привабливіше і ефектніше. Спосіб досить легкий, що передбачає застосування основного тону шпалер і вертикальних смуг від самої стелі до підлоги. Смуги рекомендується робити вузькими, допустимо використання смуг різних забарвлень. Найкраще такий варіант клеїти на акцентной стіні.

Важливо: смужки світлих відтінків бажано приклеювати ближче до кутів. Таким чином стіни візуально розсунуться.

Горизонтальне комбінування

Ідеальний варіант для просторих спалень з висотою стелі від 2,8 м. Шпалери контрастного кольору застосовуються для нижньої площі стіни. Чим вище до стелі, шпалери тим світліше. Привабливо буде виглядати така композиція, якщо відокремити перехід відтінків оздоблювальною стрічкою.

На фото шпалер для спальні можна бачити, як красиво виглядає використання горизонтальних елементів для дизайну стіни навпроти дерев’яному ліжку або за її узголів’ям. Вставки чудово поєднуються з освітлювальними приладами — бра, торшерами.

Вставки з шпалер

Шпалерні вставки є дуже гарним способом оздоблення стін. Полягає вона в наступному:

Для основного покриття застосовуються однотонні шпалери, а в якості вставок виступають вузькі різнокольорові смужки з орнаментом. Техніка дає можливість візуально звузити або розширити приміщення, розставити акценти і грамотно оформити кути.

В якості вставок допустимо використовувати шпалери з зображеннями листя, гілок, тварин. Дуже модні вставки, що нагадують газетний лист.

Клаптева техніка

Для спалень з інтер’єром в стилі прованс відмінно підійде клаптева техніка. У цьому випадку знадобляться шматочки шпалер з різними кольоровими зображеннями, що з’єднуються між собою. У результаті створюється ефект ковдри з клаптиків. Допустимо використовувати такий варіант акцентну стіну.

Вибір шпалер в спальні — приємне і відповідальний захід. Чим правильніше буде зроблений вибір, тим життя буде комфортніше протягом багатьох років.

Фото дизайну шпалер для спальні