Швидкорослі кучеряві рослини – 120 фото готових варіантів на ділянці (огляд всіх видів)

Покрокова інструкція від садівника, як вибрати і висаджувати сучасні швидкорослі кучеряві рослини на власній ділянці. В огляді є багато фото готових варіантів і рекомендацій, що б не зробити помилку.

В цілях безпеки і як захист від сторонніх цікавих поглядів, люди оточують свою ділянку залізними парканами, сітками, бетонними конструкціями та іншими спорудами і хоча вони завжди на виду і виконують свою функцію ізоляції, виглядають ці споруди не завжди привабливо. Навколо такого виду конструкцій, можливо, вирощувати в’юнкі рослини, створюючи живі стіни, зелену захист у вигляді живоплоту. Найпростіше в цьому плані буде вибрати ліану, ніж шукати інші варіанти. Ці рослини буквально рекордсмени по зростанню. Один з представників даного виду хміль здатний за добу збільшитися на 20 див.

Вибирати рослини слід залежно від сили і швидкості росту, якої висоти вони здатні досягти. Створити комбіновану посадку. Обплести паркан, стіну будинку або арку. Низькорослі рослини, стелються по землі, привабливо і дуже швидко обплетуть бордюр.

У ландшафтному дизайні використовують культури з різним характером і забарвленням листя, квітучі і навіть плодоносять в’юни. Є великий вибір і маса можливостей.

Основні переваги та недоліки

Завдяки безперервної швидкості в’юнкі рослини мають масу переваг в побудові дизайну:

 • Виткі рослини на відміну, наприклад від кущів не займають багато місця, Якщо задати їм правильний напрямок руху вони закриють собою лише стіну – не використовується в побуті простір.
 • Поєднання різних видів за формою і забарвленню листя освіжать ландшафт, і порадую очей власників.
 • Приховують непривабливий вигляд будівель.
 • Рясно розрослися рослини створюють прекрасну, і свіжу атмосферу в саду. Оббивши ними літню веранду або альтанку. Можна буквально відгородитися від навколишнього світу. Рослини освіжать повітря, зменшать вміст пилу в повітрі.

Недоліки живих озеленений так само є і їх необхідно враховувати перед тим, як купити і висадити швидкорослі кучеряві рослини:

 • Підвищена вогкість. Рослини густо вкрите листям з-за цього в поглиблених ділянках може накопичуватися вода, що в майбутньому призводить до утворення грибка на оповитою будівництві. Як наслідок – неприємний запах, миє розвинутися алергія. Уникнути допоможе контроль поливу і вологості землі.
 • Перед тим, як висаджувати рослини уздовж стін. Огорож або інших будівель. Необхідно бетонні або іншого типу споруди привести в порядок. Пофарбувати, поштукатурити. Провести. Якщо необхідно ремонт. Після висадки рослин це зробити буде неможливо. Швидкорослі зелені огорожі закриють собою простору в короткі терміни.
 • Рослини також мають свій строк життя. Красиво виглядають тільки сильні зелене листя, тому обов’язково регулярно доглядати. Оглядати на наявність висохлих листя і своєчасно їх усувати.
 • Створюють тінь. Ліани, поширюючись по стінах будинків, не втрачають і вікна. Які вони з легкістю можуть закрити собою.

Як висаджувати в’юнкі рослини. Основні прийоми

Знаючи про особливості росту і догляду. В основному невибагливі рослини, що в’ються, не доставляють клопоту власникам, але деякі їх властивості слід враховувати:

 • Виткі рослини висаджують уздовж огорож, які необхідно озеленити. Між рослиною і конструкціями залишати відстань не більше 30 см.
 • Саджанці рослин повинні мати добре розвинену кореневу систему, розгалужену знизу і як мінімум 2 сильних втечі. Така рослина швидко приживається, і буде добре рости.
 • Викопують ями такої глибини, щоб повністю вмістилися коріння рослин.
 • При висаджуванні декількох рослин між посадочними ямами залишати відстань в 1 м. Якщо саджанців не багато, а хочеться покрити всю площу можна відступити і на 1,5 м або навіть 2 м, але тоді знадобиться більше часу, щоб закрити всю поверхню.
 • Якщо земля родюча або щодо родюча – посадка робиться відразу в яму без добрива.
 • Якщо земля бідна, додають добрив. Дно ями засипають шаром компосту і перемішують з землею. Завдяки цьому рослини будуть краще і швидше рости.
 • Помістити рослину в яму засипати і з усіх боків землею. Ущільнити так, щоб не було повітряних пустот. Сильно не утрамбовувати. Щоб коріння не залишилися без повітря.
 • Навколо рослини сформувати лунку, щоб вода при поливі не розтікалася.

Найкращий вибір рослин для прикраси огорожі

З різноманітності швидкозростаючих багаторічних витких рослин для забору, перевагу слід віддати дівочого винограду.

Огорожі з сітки найкраще прикрашає дівочий виноград пятилистный. Завдяки швидкості росту, буквально через рік він вже утворює стіну, оперізуючи не тільки дозволений і паркан, і поруч стоять конструкції, наприклад стовпи електропередач. Пройде трохи часу, і виноград перетворює їх в зелені колони. Завдяки чіпляються вусикам захоплюючим, навіть найменші виступи. Закрити цією рослиною можна і суцільні бетонні паркани.

Зелені стіни можуть досягати різної висоти від декількох сантиметрів до десятків метрів. В залежності від висоти будівлі підбирають рослина, враховуючи сорт силу росту або регулярно обрізати, надаючи бажану форму. Завдяки стійкості до різних зовнішніх впливів, добре переносячи обрізання і стрижку, підходить в якості рослини для живоплоту.

найпопулярніше витка рослина це дівочий виноград пятилистный з ажурними листками, змінюють забарвлення від часу року. Одним з таких є сорт Ред Уолл вже з назви видно, що стіну це рослина з приходом осені забарвити в червоний колір. З цим сортом поєднується інший вид з аналогічного сімейства, але з желтеющими листям Єллоу Уолл.

Для суцільної бетонної стіни використовувати сорт пятилистного винограду «Мурорум». Його вусики мають своєрідне покриття, що працює як маленькі присоски, і забирається за абсолютно рівних поверхнях.

Всі різновиди дівочого винограду, крім привабливого виду, мають ряд переваг, які цінуються садівниками і людьми, що працюють в області ландшафтного дизайну:

 • Сімейство ставитися до багаторічних і швидкозростаючим рослинам. Приріст здатний досягти 2 метрів вже в перший рік посадки.
 • Кучерява зимостійка рослина не вимагає укриттів в зимовий період. Якщо вийшовши на прогулянку по місту уважно оглядітися по сторонах, можна помітити, як це рослина обвиває паркани прибудинкових території. Влітку, радує яскравим листям, а взимку голе безлиственные гілки покриті шаром снігу. Ці спостереження доводять абсолютну невибагливість в обслуговуванні та впевнену зимостійкість виткої рослини.
 • Володіючи сильними гілками і вусиками з присосками рослина здатна обвити в короткі терміни будь-яку пропоновану поверхню. Як варіант, це витку рослину можна використовувати для прикраси арки.

Однорічні виткі рослини

Обмірковуючи, як краще прикрасити сад і розглядаючи в інтернеті фото швидкорослих в’юнких рослин, око мимоволі зупиняється на красі і різноманітності колірних гам однорічних рослин. Декоративною цінністю володіють не тільки квітки, але й різноманітна форма листя не залишається без уваги.

Однорічні виткі рослини просто вирощувати навіть новачкам. Досить навесні засіяти грунт насінням, а влітку вже радіти строкатим фарб свого саду.

Все більшу популярність набувають даного виду рослини в декоруванні вертикальних об’єктів. Завдяки швидкому росту і красивим великим квітам.

Невибагливі у догляді, красиві і сильні рослини давно полюбилися дачникам і садівникам у всьому світі. Доступність також є неоціненним перевагою, адже купити швидкорослі кучеряві рослини у вигляді саджанців або насіння можливо в будь-якому спеціалізованому квітковому магазині або розпліднику міста.

Фото швидкорослих в’юнких рослин