У смородини листя бліді чим підживити: причина, рішення, секрети

Огляд найбільш ефективних методів, що б уникнути блідих листя у смородини. Огляд найбільш результативних методів підживлення своїми руками.

Листя на здорових порічкових чагарниках повинні бути яскравого зеленого кольору з блискучою поверхнею. Якщо власник присадибної ділянки зауважив, що в якийсь момент листочки почали тьмяніти, значить рослина захворіло. Чим раніше вжити заходи по лікуванню чагарнику, тим швидше вона одужає.

Причин захворювань може бути багато. Найбільш часто зустрічаються — це смородинный кліщ, нестача поживних речовин у грунті, нестача добрив. Які заходи слід вжити, щоб усунути негативні фактори, піде мова в цій публікації.

Причина блідості листя

Кущі смородини легко вразливі і потребують особливого догляду. Яким би міцним і здоровим не був чагарник, через атак гусені, кліщів та інших шкідників рослина може серйозно постраждати. Характерною ознакою є бліді листя смородини.

Нестача мікроелементів

Головними мікроелементами для будь-якої рослини є калій, азот і елемент фосфор. При дефіциті калію молоді гілки слабшають, листя змінюють форму, стають кучерявим і багряного кольору. Крім цього калій відповідає за стійкість смородини до холодів.

При дефіциті азоту листя, зменшуються у розмірах, втрачають яскравість і обпадають. У деяких випадках колір листя змінюється з зеленого на жовтогарячий.

При недоліку фосфору листя починають сохнути, затягується цвітіння і зав’язування плодів, в цілому знижується імунітет всієї кореневої системи. Легко визначити брак фосфору по листю, зростаючим внизу чагарнику. Перші ознаки починаються саме на них.

Смородинові кущі страждають від дефіциту і інших мікроелементів. Нестача магнію загрожує раннім облетанием листя, виснаженням чагарнику, скороченням розміру плодів. Все це може спровокувати вірусне захворювання у рослини. Краї листя обнесені багряними смугами і плямами слабо-зеленого кольору.

Якщо рослині не вистачає марганцю, то листя набувають характерний блідого відтінку з жовтими вкрапленнями смужки або теракотового кольору, а ягоди стають абсолютно невдалими.

Ознаками нестачі заліза є крихітні ягоди, повільний ріст куща, зменшення врожайності. Листя набувають практично біле забарвлення.

Якщо рослині не вистачає цинку, тоді пагони у рослини стають ламкими і тонким, листки деформуються і стають зморщеними, а на ягодах з’являються плями бурого кольору.

Рослина може відчувати брак мікроелемента під назвою бор. В цьому випадку відбувається раннє опадання листя, зав’язь у плодів розвивається дуже повільно.

Неправильне місце посадки

Смородинові кущі люблять просочені вологою місця посадки, де немає протягів і багато сонця. Червону і чорну смородину висаджують як на високих, так і в низинних ділянках. Мінімальна відстань між смородинными кущами має бути півтора метра. Висаджують смородину в кутах садової ділянки або вздовж огорожі.

Не рекомендується висаджувати кущі смородини в болотистих місцях, на ділянках поряд із підземними водами, в ярах. Дотримуючись ці рекомендації, не доведеться задаватися питанням: чому листя смородини блідо-зелені, молоді гілки — виснаженими, ягоди — маленькими.

Ідеальний грунт для висадки смородини — супіщаний або глинистий грунт. При закисленности рекомендується підживлювати її вапном. Для більшої родючості удобрюють грунт органікою.

Хвороби

Листя на кущах смородини втрачають зелений колір із-за хвороб. Це можуть бути грибкові або вірусні захворювання.Багато з них розвиваються швидкими темпами у період високої вологості.

Борошниста роса — хвороба, що вражає смородинові кущі. Широко поширена в центрі Росії та в бік півдня. Борошниста роса є грибковим захворюванням. Ось чому листя чорної смородини бліді. Ягоди також зазнають поразки. Вони зменшуються в розмірах, набувають зморщений вигляд і опадають. Грибкові спори зимують в землі, а з настанням весни вражають рослина.

Туберкуляриоз-всихання плодів. Зараження відбувається в перші весняні місяці, а помітні ознаки спостерігаються лише в червні. Слід якомога швидше прийняти відповідні заходи по обробці рослини. В іншому випадку кущ гине.

Шкідники

Шкідливі комахи позбавляють рослини життєвих сил, залишаючи їх без необхідних мікроелементів і вітамінів. Шкоди завдають не лише самі комахи, але і личинки.

Галова попелиця влаштовується переважно на внутрішній частині листя, витягуючи з них сік. Личинки здатні до виживання навіть в суворі морози. З цієї причини боротися з ними досить важко.

Почковая моль — комаха нападає на чагарник, поїдаючи бруньки рослини. В результаті відбувається уповільнений процес зростання і зав’язі.

Смородинові кущі слід обприскувати спеціальними засобами проти шкідників. Серед них можна виділити «Циркон».

Зміна догляду

Якщо рослина безупинно хворіє, значить причина полягає в неправильному догляді. Для початку необхідно звернути увагу на полив. Грунт треба поливати один раз на тиждень з розрахунку п’яти літрів води на один кущ. Важливо уникати попадання на молоді пагони з листям. Для гарного плодоносіння приблизно пару раз на місяць треба обробляти чагарники настоєм бадилля томатів. Такий засіб захищає рослини від шкідників. Також вирішується питання, як підгодовувати смородину.

Іноді причиною захворювань рослин є неправильне підрізання. Залишивши нерівний зріз на гілці, у ньому згодом можуть з’явитися різні гриби або віруси.

Існують і інші причини, коли рослина слабшає:

  • 1. Спочатку слабкий саджанець
  • 2. Сорт не призначений для даного регіону
  • 3. Характеристики грунту
  • 4. Неграмотний вибір підживлення

Підживлення

На початку вегетації смородині потрібен азот. Його багато міститься в сечовині, компості. При виявленні ознак дефіциту фосфору під смородиновий кущ додають моно фосфат калію. Підгодівлю з золи додають при нестачі калію. По закінченні лікування смородині необхідна комплексна підживлення.

Існують і народні засоби, щоб підгодувати смородину після збору врожаю. Наприклад, добриво з дріжджів. Знадобиться:

  • 1. Дріжджі сухі — 30 грам;
  • 2. Цукор — 100 грам;
  • 3. Вода — 5 літрів.

Приготований розчин витримують протягом трьох днів. Час від часу його слід перемішувати. Через певний час додають воду в пропорції 1:10 і поливають кущі.

Поради садівників

Щоб зберегти смородину, необхідно ретельно стежити за листям чагарнику, оглядаючи їх з усіх сторін. Починаючи з весни дачники кущі обробляють бордоською рідиною. У разі, якщо листя стали бліднути, значить існує дефіцит або надлишок мікро елементів, а також зараження хворобою. У такому разі дачники терміново повинні обробляти рослини фунгіцидами. Підгодувати чорну смородину можна й іншими засобами.

Гарний догляд — смачні ягоди

Причини тьмяного кольору листя — ігнорування сільськогосподарських правил, неправильно підібране місце для посадки, хвороби і шкідники. Для збереження врожаю необхідно терміново приймати заходи з профілактики та лікування рослин.

Якщо листя потьмяніло з-за дефіциту мікроелементів, треба підгодувати смородину в серпні. У випадку, якщо колір листя змінився внаслідок сильного перезволоження, необхідно переглянути кількість і строки поливів. Виконавши всі рекомендації, садівники будуть радувати себе й близьких смачними ягодами.