Вінілові шпалери в сучасному інтерєр: ТОП-100 фото новинок дизайну

Приклади вдалого поєднання вінілових шпалер в інтерєрі. Красивий і сучасний дизайн, правила вибору кольору і стилю для шпалер. Рекомендації від майстра, як вибрати найкращі шпалери.

Шпалери є найпоширенішим матеріалом для обробки стін. Вони доступні, мають велику кількість варіацій. Крім того, відповідають всім вимогам, висунутим до настінних покриттів: міцність, стійкість до вологи та ультрафіолету.

Шпалери з вінілу

Шпалери на вініловій основі відрізняються від інших видів покриттів складом. Крім того, вони виконуються в 2 шари, верхній складається з полівінілхлориду, а нижній шар являє собою паперову основу. Нижній шар міцно приклеюється до стіни, в той час як верхній шар надійно приклеюється до нижнього, створюючи таким чином більш міцну і стійку конструкцію.

Нижній шар також може виконуватися з флізеліну, в цьому випадку покриття буде більш міцним, ніж при використанні паперу для нижнього шару.

Вінілові шпалери на флізеліновій основі прослужать набагато довше, до того ж володіють більш широкою палітрою кольорів, покриттів.


З-за великої кількості кольорів і фактур, багато дизайнери, якщо вирішили використовувати в якості настінного покриття шпалери, вибирають саме вінілові. Крім того, існує варіанти, які призначені для подальшого фарбування фактично в будь-який колір.

Це відмінно підійде в тому випадку, якщо немає можливості або бажання попередньо вирівнювати і обробляти голу стіну. Покриття приховає більшість недоліків, а поверх нього наноситься фарба.

Як правильно вибрати

Шпалери підрозділяються на велику кількість підвидів. Кожен з них підходить тільки в певних умовах. Щоб підібрати правильний варіант, потрібно звернути увагу на упаковку. На ній будуть вказані скорочення з 2 літер:

  • ПВ. Ці шпалери виготовлялися за допомогою додаткового пресування матеріалу, з-за цього поверхню покриття стала плоскою.
  • ВВ. Шпалери виготовлені за технологією спінювання.
  • РВ. Рельєфний вініл, на поверхні шпалер можна спостерігати якісь малюнки або рельєф.

Крім буквених скорочень на упаковці повинні бути написані і інші позначення, за допомогою яких вдасться з’ясувати, яким чином їх краще всього наклеювати. Також ці позначення повинні говорити про те, які дії здатне витримувати полотно, а для яких приміщень воно не призначене зовсім.


Різновиди

Вінілові шпалери на паперовій основі та флізеліновій поділяються на кілька різновидів.

В першу чергу, відмінності визначаються верхнім шаром покриття. Він може бути:

  • Спіненим
  • Зробленим за допомогою гарячого тиснення типу
  • Щільні, з рельєфом
  • З шовкографією

Це найпоширеніша різновид шпалер на ринку. Вид популярний тому, що його досить легко виготовити, до того ж він має прийнятну ціну. Приготування здійснюється шляхом вулканічного спінювання, після чого матеріал рівномірно розподіляється на підкладці. Після того, як матеріал буде розподілений, він піддається пресуванню, щоб надати покриттю остаточну форму.

Недолік полягає в тому, що таке покриття сильно схильне до механічних впливів, вимагає дуже дбайливого поводження та догляду. Явною перевагою є низька ціна і великий вибір кольорів.


Рельєфні шпалери також користуються популярністю. Поява рельєфу на поверхні обумовлено додатковим пресуванням. Це дозволяє закріпити вініловий шар більш міцно на підкладці. Великою популярністю користується тиснення під різні матеріали: цегла, камінь, дерево і т. д. На фото вінілових шпалер видно, що таке покриття максимально наближене за зовнішнім виглядом до натуральних матеріалів.

гарячого Тиснення типу є однією з найбільш сучасних технологій виготовлення покриттів. Використовується гарячий прес, який дозволяє не тільки більш якісно створити рельєф або малюнок, але і більш надійно закріпити вініловий шар на підкладці. Відмінною особливістю такого покриття є широкі рулони. Як правило, вони складають від 1 м в ширину, дуже щільні на дотик.

Є найнадійнішими шпалерами, стійкі до впливу ультрафіолету і вологи, підлягають регулярному чищенні, що дозволяє довгий час зберігати їх первозданний вид.

Шпалери з шовкографією виготовляються точно таким же чином, як і попередній тип покриття. Однак, в процесі гарячого тиснення в матеріал додаються тканинні волокна. Завдяки цьому полотно стає схоже на шовкове. Воно дуже тонке і гладке, його легко клеїти на стіну.

Перевагою цього виду є можливість переливання кольору рельєфної поверхні. Особливістю покриття є неможливість використовувати в будь-якому приміщенні. Підійдуть тільки рівні стіни, оброблені від вад.

Як клеїти вінілові шпалери можна дізнатися з докладної інструкції, розташованої на упаковці. Варто звернути увагу на той факт, що для різних різновидів покриття застосовуються різні техніки нанесення клею. Клей для вінілових шпалер також використовується різний, в залежності від покриття, яке необхідно поклеїти.

Якщо порушити ці фактори, полотно може просто не до кінця приклеїтися до стіни, в результаті чого можуть з’явитися пухирі, псує зовнішній вигляд покриття. Також не вдасться стійкості до вологи і сонячного світла.

Фото вінілових шпалер