Вязання следков спицями: фото оригінальних ідей, поетапний майстер-клас, схеми вязання спицями своїми руками

Як звязати следка спицями своїми руками, дізнайтеся з нашого майстер-класу для початківців, докладні схеми і шаблони, варіанти дизайну, поради майстрів.

З настанням холодів ми все утеплюються і наші ноги вимагають тепла так само, як і інші частини тіла. Можна купити готові тапочки в магазині для зігрівання ніг, а якщо їх зв’язати самому, то це буде ексклюзивна річ, виконана в єдиному екземплярі.

Коли дивишся на фото в’язаних следков, то так і хочеться взяти в руки спиці або гачок і зв’язати таку ж виріб, яке зігріє в холоди ступні ніг. Є безліч способів в’язання тапочок следков і про них ми поговоримо в цій статті. Вас також можуть дуже допомогти схеми ажурного в’язання.

Що потрібно для в’язання виробу

 • Спиці або гачок розміром залежать від обраної пряжі. Вони повинні бути такою ж товщиною, як і пряжа, бо як следка повинні зігрівати і мати щільну в’язку. Якщо важко в’язати спицями тієї ж товщини, то допускається взяти в два рази товще, ніж нитка, але тоді потрібно петлі, щільно притягувати до спиці.
 • Пряжа підійде для в’язання будь-який, але краще якщо в ній буде присутній шерсть для зігрівання ніг і акрил, щоб тапочки не втрачали форми. Можна використовувати залишки пряжі, і зробити следка різнокольоровими або прикрасити їх орнаментом і квіточками.
 • Схема в’язання следков, яка залежить від обраної моделі. Є ті, що легко зв’яже навіть починаюча майстриня, а є зі складним малюнком, які може здолає лише майстер. Є следка зі швом і суцільним полотном, з високим підйомом до щиколотки і просто, як чешки. Вони можуть мати застібки і шнурівку з помпонами. Вони кріпляться на підошві або можуть бути без неї. Тут важливі фантазія і рівень майстерності.

Як зв’язати найпростіші следка

В’язання следков на двох спицях є найпростішим способом у в’язанні вироби. Їх може зв’язати навіть починаюча в’язальниця, яка знає як в’яжуться виворітні і лицьові петлі. Ці следка мають один шов. Їх можна прикрасити по своєму бажанню паєтками та бісером, в’язаними квіточками і ґудзиками, а до підошви пришити готову устілку, щоб следка більше зігрівали і не протиралися швидко.

Для роботи знадобиться:

 • близько 300 г пряжі з вовни та акрилом;
 • спиці No 3 або один раз товщі ніж пряжа.

Хід роботи:

Ті петлі, що ми набираємо вони розраховані на універсальний розмір для дорослої людини. Але довжина трохи в’яжеться з розміром стопи індивідуально для кожного. В процесі роботи буде зрозуміло скільки петель потрібно набрати, щоб зв’язати таким варіантом дитячі следка.

 • Набираємо на 32 спиці петлі звичайним способом і дві кромочні. У нас на спиці всього 34 петлі.
 • Перший ряд в’яжеться лицьовими петлями крім першої кромочной, яка знімається не провязанная, а остання кромочная в’яжеться виворітною петлею. Це буде повторюватися в кожному ряду.

Щоб вийшла п’ята, парні ряди в’яжемо таким чином:

 • Кромочная, 10 лицьових петель, 1 виворітна, 10 лицьових, 1 виворітна, 10 лицьових, 1 кромочная провязывается виворітною петлею.
 • Непарні ряди в області п’яти в’яжуться всі лицьовими петлями крім кромок петель.
 • Таким чином потрібно провязать 34 ряду.

Тепер приступаємо до розширення місця для стопи від п’ятки. Для цього нам потрібно додати петлі в середньому проміжку, який обмежений виворітними петлями. Ряд в’яжемо так:

 • ряд починається з кромочной не провязанной і в’яжеться 10 лицьових петель і 1 петля виворітна,
 • після неї з проміжної нитки між петлями пров’язуємо одну додаткову петлю лицьовою,
 • далі в’яжемо 10 лицьових і з проміжної нитки перед виворітного петлею додаємо ще одну лицьову петлю і продовжуємо в’язати виворітну і десять особових і кромочную петлю пров’язуємо виворітного.
 • Так у нас вийшло на боках следков по 11 петель разом з кромочной і в середині 14 петель разом з двома виворітними розділовими петлями. Більше додавати ми нічого не будемо і продовжуємо в’язати у парних рядах, як і в’язали всі петлі лицьовими крім тих, що поділяють підошву, їх потрібно в’язати виворітними петлями. В’яжемо так до тих пір, поки не дійдемо до вив’язування пальцевої зони у оборудки.

Тепер переходимо в’язати гумку 1х1.

 • тобто кромочную знімаємо і в’яжемо поперемінно лицьову і виворітну петлі до кромочной, яка провязывается виворітного.

Коли следок досяг потрібної довжини стопи, то в’язання припиняємо і на робочу нитку збираємо всі петлі гумки і зводимо їх щільно, щоб не було на носку дірочки. І цією ж ниткою зшиваємо угод на відстань від миска до 10 див.

Тепер нам потрібно зшити п’яту по початку в’язання трикотажним швом. І можна приступати до вив’язування другого такого трохи по цьому опису. А по закінченню роботи прикрасити по своєму бажанню виріб.

Як зв’язати тапочки для чоловіків

В’язання следков спицями для чоловічого населення суттєво відрізняється від жіночих следков. Тут є стриманість у в’язці, та візерунках, і тоні ниток. Якщо вони в’яжуться, щоб розсмішити сильну половину людства, то можна пов’язати тапочки у вигляді танка або машини. Опис в’язання следков для чоловіків, представлене у статті, можна використовувати для створення парадно вихідного виробу, адже воно виглядає оригінально на чоловічий стопі.

Для роботи буде потрібно:

 • Пряжі 300 г двох кольорів.
 • Спиці No3.
 • Гачок No3.

Хід роботи:

 • Набираємо на спиці звичайним способом 8 петель.
 • Пров’язуємо їх лицьовими петлями 16 рядів, щоб вийшов квадрат зі стороною 6 див.
 • Додаємо з однієї сторони квадрата звичайним набірним способом ще 19 петель і в’яжемо 16 поруч лицьовими петлями.
 • З лівої сторони полотна закриваємо 9 петель, а із зворотного боку набираємо 9 петель звичайним способом.
 • Пров’язуємо 16 рядів лицьовими петлями. Виходить розгорнуте полотно трохи.

Тепер полотно складаємо так, як показано на схемі або на відео в’язання трохи і зшиваємо гачком технікою рачій крок. Також в’яжеться і друге полотно і точно також зшивається.

Якщо ви не володієте спицями, то в’язання следков гачком для чоловіків можна здійснити за схемою з вывязыванием квадратів стовпчиком без накиду.

І потім їх зшити за тим же правилом, коли дивишся на отримане полотно, то лівий і правий квадрати зшиваються так, щоб утворився перед следке, а нижній квадрат виконує роль п’яти.

Фото в’язаних следков спицями