Вироби з непридатного матеріалу – ідеї саморобних виробів для дітей, інструкція та докладні схеми з повним описом етапів

Дивіться найкращі майстер-класи для дітей з виготовлення виробів з непридатного матеріалу. Ідеї креативних виробів для школи та садочка.

Як прикрасити свій інтер’єр? Чим зайняти дитину у вільний час? Як заспокоїти нерви і досягти внутрішньої гармонії? Відповіді на ці питання лежать у нас буквально під ногами! Майструєте вироби з того, що є у вас під рукою — з непридатного матеріалу!

Добрі традиції

Традиція виготовлення виробів з непридатного матеріалу бере коріння з незапам’ятних часів. Згадаймо хоча б ляльок, з якими грали наші бабусі: чурбачок з намальованими очима і хусточкою, човники з шматочка берести, собачки з жолудів. У радянській педагогіці роботи з підручним матеріалом приділяли також значну увагу. На жаль, в даний час, цей вид творчості не так популярний, як наприклад картини за номерами, алмазна вишивка, дизайнерські ляльки.

Швидше, виготовленням виробів з непридатного матеріалу своїми руками доведеться зайнятися за завданням вихователя або вчителя для дитини. І дуже даремно! Мало того, що робота з тим, що завжди у нас під рукою, практично не вимагає фінансових витрат, це заняття дуже корисне і для дітей, і для дорослих.

Користь роботи

Будь-яке заняття розвиває творчі здібності. Творчість розвивають фантазію, посидючість, тренує дрібну моторику рук. Крім того, діти пізнають навколишній світ не по картинках, а те, що називається «на дотик».

як непридатного матеріалу можна використовувати все, що завгодно: тканини, природний матеріал, кришечки, дріт-різноманітність структур наявності, а це завжди дуже корисно і повчально для дитини.

Навіщо це потрібно?

Не завжди «негодяще» творчість використовується тільки для дитсадівських і шкільних виставок і після безжально знищуються. Якщо подивитися фото виробів з непридатного матеріалу в інтернеті, то можна просто здивуватися їх різноманітності, краси і практичності.

Це і ексклюзивні предмети інтер’єру, сувеніри, подарунки- hand made зараз дуже популярний і затребуваний.

Матеріали для виробів

В якості матеріалу для творчості можна використовувати:

 • пластикові пляшки, кришки від них різних кольорів і розмірів;
 • пластикові тарілки, стаканчики, виделки, ложки, контейнери;
 • традиційний «природний матеріал»- жолуді, каштани, листя, палички, шкаралупа, насіння рослин, камінчики, черепашки і т. д.;
 • різні залишки тканин, намистини, стрічки, тасьма, стрази, пряжа, кольорові нитки і т. д.;
 • традиційний «дитячий» матеріал: кольоровий папір, картон, клей, кольорові олівці, фломастери….

Список використовуваного матеріалу можна продовжувати практично нескінченно. В умілих руках майстрів і майстринь знайдеться застосування абсолютно всьому.

Вироби для малюків

Вироби з непридатного матеріалу для дитячого саду повинні бути не складними, але обов’язково яскравими і пізнавальними для діточок. Це можуть бути фігурки різних тварин.

Так, з пляшкових кришечок легко виготовити восьминога: досить нанизати потрібну кількість кришечок на міцну нитку і прикріпити отримані «щупальця» до тіла з пластикового стаканчика. В процесі роботи можна розповісти дитині про інших мешканців моря.

Сюжетні картини

Дітям більш дорослого віку під силу виготовити більш складні вироби-композиції, сюжетні картини, ілюстрації до казок. Часто великі роботи діти виконують в групах.

Така діяльність допомагає налагоджувати стосунки в колективі, вчить співробітництва, взаєморозуміння та взаємодопомоги. Цікаві сюжетні вироби з непридатного матеріалу для виставок завжди дуже цікаві, отримують масу похвал і нагород.

Предмети інтер’єру

Дорослі з задоволенням створюють різні предмети інтер’єру та побутові прилади. Це можуть бути:

 • світильники декоративні лампи;
 • статуетки, фоторамки, обереги, фігурки;
 • пристосування для зберігання ключів, біжутерії;
 • подарунки, сувеніри, прикраси для інтер’єру.

Красиві вироби з непридатного матеріалу своїми руками приємно дарувати близьким людям. Такі подарунки особливо зворушливо і цінні, адже в них закладено і частинка душі і тепла рідної людини.

Порядок роботи

Техніки виготовлення виробів з непридатного матеріалу дуже різні. У загальному і цілому, послідовність роботи залежить від того, з яким саме матеріалом доведеться працювати. Якщо це пластикові пляшки, посуд, то вони повинні бути чисто вимиті і просушені. Тканини необхідно попередньо випрати та випрасувати. Природний матеріал просушується.

При роботі необхідно приділити увагу безпеки, саме: якщо викидний матеріал бере в руки дитина, то необхідно переконатися, що немає тріщин, сколів, гострих кутів, щоб дитина не поранилася.

Додаткові інструменти

Для успішної роботи важливо заздалегідь приготувати все потрібне. Традиційно в «викидними» творчості используются:

 • ножницы;
 • клей-пистолет;
 • скотч;
 • дыроколы, плоскогубці, круглогубці,
 • голка, нитки

Список допоміжних матеріалів, звичайно, можна продовжити. Головне-приготувати все заздалегідь, щоб під час роботи не відволікатися.

«Душевна» користь

Як уже зазначалося, вироби з непридатного матеріалу з задоволенням виготовляють і дорослі, і діти. Для дорослих такий вид діяльності є свого роду релаксом-таке творчість заспокоює нерви, допомагає реалізації творчих здібностей та потреб, допомагає досягти внутрішнього спокою і гармонії.

Крім того, вторинне використання матеріалів допомагає зберегти навколишнє середовище, зменшує відходи.

Фото виробів з непридатного матеріалу