Як вязати рукава спицями (130 фото): майстер-клас для початківців прості схеми з описом

Дізнайтеся, як самостійно вязати рукава спицями, докладні вязальні схеми і викрійки для початківців, стильні ідеї фасонів.

Як пише відома письменниця Кейт Джейкобс, мистецтво рукоділля охоплює всі сфери життя, розвиває здатність керувати непростими, заплутаними обставинами у відносинах.

Освоївши ази в’язання хочеться замахнутися на дійсно класну річ, зробити її красивою, щоб носити потім із задоволенням або ж подарувати. Рукава надають в’язаному одязі завершеність, їх різновиди додадуть одній і тій же основі вироби різні стилі і образи. Ця стаття являє собою своєрідний майстер-клас з в’язання рукава обраної форми.

– Початківцям у цій сфері нелегко буває правильно посадити рукав на пройму, вибрати візерунки, не деформуються при складанні деталей. Скориставшись наведеними нижче розрахунками та рекомендаціями зв’язати бажане буде вже набагато простіше.

Форма і фасони пов’язаних рукавів

Вони відрізняються за своїми розмірами, формою і, природно, по системі вывязания.

Найбільш часто використовувані типы:

 • реглан
 • втачиваемый
 • фонарикообразный
 • кимоно
 • летюча миша
 • з відсутньою окатной лінією
 • з неглибоким вирізом під рукав

Оволодівши усіма різновидами на представлених фото в’язаних рукавів, майстри-в’язальники відкривають собі вільний вхід у світ модних, дизайнерських виробів.

Інструменти

 1. Пряжа. В залежності від бажаної моделі вибирають колір, якість і товщину пряжі. Слід врахувати, що зі світлими тонами ниток з акрилу або вовни, початківцям працювати легше.
 2. Спиці. Товщина спиць не повинна бути більше товщини двох складених ниток обраної пряжі.
 3. Трикотажна голка з заокругленим кінчиком знадобиться для зшивання частин рукавів між собою і з основною частиною виробу.
 4. Наконечники для обопільних спиць. Вони збережуть роботу від втрати набраних петельок.

Розміри і форма

Отже, щоб зрозуміти, як своїми руками зв’язати рукав, знадобиться виконати наступне:

 • 1. Визначиться з довжиною рукава:
   • звичайний, у вигляді труби
   • з довгими манжетами
   • короткий
   • ¾ від довжини руки
 • 2. Щільністю прилягання:
   • широкий
   • класика з припуском
   • звужений
 • 3. Заміряти обхват руки трохи нижче пахви.
 • 4. Зв’язати пробне полотно розміром 10Х10 сантиметрів, порахувати в ньому петельки. Можна протестить на ньому задумані візерунки, випробувати способи обробки краю.
 • 5. Виходячи з петельного кількості на сантиметр полотна вирахувати ширину рукава в петлях.
 • 6.Нанести підсумки замірів на викрійку.

Реглан

Тут представлена покрокова інструкція, як в’язати рукава методом реглан, починаючи від округлої або ж квадратної горловини. Це найлегший метод побудови рукави, перевага його полягає в одночасному вывязывании переду, рукавів, спинки, нічого не потрібно зшивати. Можна спробувати цей рукав, зв’язавши одежинку для дитячої іграшки — ляльки або тваринці.

Так легше буде розібратися з розрахунками і запобігти можливі помилки. Роботу виконують в наступному порядку:

 1. Розрахунок петель починають з вимірювання окружності шиї (36 см наприклад), після визначають щільність в’язання методом, вказаним вище (наприклад, 3 петлі на 1см полотна).
 2. Множать отриману щільність на довжину окружності і отримують необхідну для старту роботи петельне кількість: 3х36=108п.
 3. Для чотирьох ліній реглана звідси віднімають петлі, те, що залишається розмічають на три однакові між собою відрізка. З них один відрізок піде на спинку, інший на обидва рукави і останній –для переду. Залишкові петельки з’єднують з петлями переду.
 4. Крім зазначених вище, до переду приєднують ще деяку кількість петельок, забираючи їх з рукавів, звужуючи при цьому рукав на півтора сантиметра.
 5. До вив’язування приступають з набору 116 петель з додаткової, допоміжної нитки і провязывают два кромочних ряду. Далі розподіляють в’язання на фрагменти з вищеописаного розрахунку починаючи від країв до середини полотна. Петельки планки і лінії реглана мітять контрастною ниточкою
 6. Далі слід 1 ряд виворітними, а з наступного ряду вже стартує базовий візерунок. Цілком провязывают петлі спинки, по частинах — полички і рукави. Разом з цим здійснюють надбавки уздовж лінії реглана.
 7. Послідовно в роботу підключаються всі петлі рукавів і поличок і далі в’яжуть звичайним методом, доки лінії реглана не досягнуть 30-32 см (на 48 розмір). Потім вже всі деталі в’яжуться окремо до бажаної довжини.
 8. В’язання обробляють праскою, рукави зшивають і шви з боків, пріпосажівая полотно полички. Отплетают підсобну нитку від горловини, а на вивільнені петельки насаджують спицю, найкраще з волосінню, і в’яжуть комірець або стоечку якщо такі замислювалися спочатку в моделі.

Втачиваемый

Даний вид відрізняється великою різноманітністю конфігурацій. Звужені в напрямку низу або просторі, з гумкою або отворотиками, просто прямі або вигляді ліхтарика і багато інших. Але будь-який з них комфортніше всього починати знизу від зап’ястя.

Перед адвокатом: розрахунок і в’язка

Вираховується для половинки рукава. Заміряють кількість петельок рукава в його найбільш вузької та широкої частинах, підраховують різницю. Наприклад, вийшло 20 петель. Після вимірюють відстань від точки, де розширення починається і до початку оката (30 см). Ділять цю цифру на отриману раніше різницю 30см ÷ 20п.=1,5 див. У цьому відрізку (1,5 см), вираховують скільки поміщається кромок.

Три кромочних будуть ідентичні 6 рядів. Виходить, при розширенні треба додавати по 1-й петлі в кожному 6-му ряду. В тому ряду, де додають, бажано поставити кольорову позначку. Цей прийом дозволяє не збитися з рахунку і стане в нагоді при виконанні другого рукава. В’язати можна простий гумкою, а також для рукава можна вибрати більш складний візерунок –ажурний або кіскою.

«При включенні опуклого візерунка на рукаві розширювальні петлі-збільшення візерунок додають поступово. У випадку присутності у візерунку панчішних компонентів бажано нові петельки продовжувати по лицьовій виворітними, продовжуючи фон, тоді шовчик рукава буде м’яким, аккуратненьким.»

Тепер слід ознайомитися як в’язати окат рукава. Беруть половину петель від обсягу повноти руки і вийшло поділяють на три ідентичних один одному відділу. Залишкові петлі, якщо вони є, додають до первинного відділу.

 • Ділять загальне число п. на три частини. Одну частину ділять навпіл і закривають в одному відділі 2 рази по три п., раз – по 2, а в другому відділі чотири рази по 2 петлі.
 • У другій частині по одній петельці з двох сторін у кожному 2-му ряду.
 • третій — поділяють на три п., залишкові додають до центру і закривають чотири рази по три п. Залишився провязывают одним разом, після закривають петлі пройми і оката. При роботі не забувати про те, що: «Квапливий завжди в’яже двічі».

Фото в’язки рукавів спицями