Як зшити штори для альтанки своїми руками: 140 фото незвичайних рішень і кращих матеріалів

Детальна інструкція, як зшити красиві і незвичайні штори для альтанки своїми руками. Фото готових рішень з різних матеріалів. Рекомендації щодо вибору матеріалу і догляд за ним.

Альтанка на ділянці біля будинку є одночасно і архітектурним доповненням ділянки, і місцем для сімейного відпочинку. Створити в ній комфортну обстановку, підкреслити архітектурні особливості і приховати дрібні недоліки допоможуть штори. Їх нескладно змайструвати самостійно з різних матеріалів.

Види штор для альтанки

Для роботи можна застосовувати різні матеріали і техніки виготовлення. Їх необхідно підібрати з урахуванням специфіки альтанки, її зовнішнього вигляду і призначення.

В якості варіантів можна розглянути:

 • текстильні штори;
 • рулонні штори;
 • м’які штори ПВХ;
 • ролети і жалюзі;
 • японські шторки.

Проявивши творчий підхід, нескладно оснастити альтанку ефектними і функціональними саморобними шторами.

Текстиль

найпростішим варіантом самостійного виготовлення штор є пошиття їх з різного текстильного полотна:

 • тюля;
 • органзы;
 • шифона;
 • хлопка;
 • льна.

Легкі тканини зазвичай кріплять на кулісі або гардин і драпірують. Вони мають привабливий вигляд, і прості у догляді.

Щільні матеріали, брезент або парусину, кріплять за принципом римських штор. Своїми обрисами вони схожі на вітрила, а тому вносять в інтер’єр елемент середземноморського стилю.

Вуличні штори в альтанку своїми руками нескладно зшити, не володіючи великим досвідом подібної роботи. Важливо грамотно зробити виміри, і виконати акуратні шви.

Покрокова інструкція включає в себе наступні етапи.

 1. Виконавши попередні заміри, необхідно придбати тканину з невеликим запасом на підгин.
 2. Матеріал пропрасувати і розкроїти згідно з вимірами.
 3. Краю загнути і прошити за допомогою швейної машини.
 4. По верхньому краю готових виробів зробити підгин для шнура, пришити петлі або закріпити люверси.

Після цього готові штори залишиться тільки закріпити на віконних отворах. Даний варіант прийнятний для порівняно легких текстильних матеріалів.

Текстильні варіанти ідеально підходять для конструкцій з склінням. В умовах клімату середньої смуги їх доцільно використовувати тільки влітку, оскільки вони не захистять від вітру або косого дощу.

Рулонні варіанти

Рулонні штори для альтанки активно набирають свою популярність. Для відкритих будівель застосовують як відкриті моделі з касетою, так і більш складні варіанти з напрямними з боків для фіксації полотна.

При виготовленні рулонних штор нерідко використовують акрилові тканини, які відмінно відштовхують воду і не вбирають вуличну пил і бруд. Подібні штори здатні захистити від дрібного дощу, поривів холодного вітру, пилової бурі. Акрилове полотно не вигорає, відмінно розсіює світло, допомагаючи створити всередині альтанки ефектне освітлення.

Виготовити такі штори неважко.

 1. Необхідно вирізати полотно потрібного розміру, скласти його за принципом віяла, формуючи смужки однакової ширини.
 2. По краях пробити два отвори, пропустити через них міцну нитку.
 3. В нижній частині в якості утяжеляющего вантажу кріплять металевий стрижень або дерев’яну рейку. Для неї треба зробити кишеню.
 4. Для верхньої частини нескладно використовувати металеву дерев’яну стійку чи готовий механізм.
 5. Верхній край шторки обертають навколо штанги, прошивають або фіксують за допомогою степлера.

З урахуванням специфіки застосування в якості металевих кріплень для вуличних штор необхідно застосовувати стійкі до корозії метали.

Штори з тканини, незалежно від їх конструкції, не заважають природної вентиляції. Завдяки широкому асортименту матеріалів неважко підібрати підходящу забарвлення для будь-якого дизайн-проекту. До недоліків можна віднести необхідність постійного догляду. На зимовий період тканинні штори слід знімати. Термін служби тканинних штор обмежений 5-7 сезонами.

Тентові матеріали

Використання щільних тентових полотен помітно змінює специфіку приміщення. На відміну від звичайних текстильних полотен щільний тент є надійною перешкодою опадів, комахам і вітру. При необхідності конструкцію можна обігріти за допомогою електричних приладів. Тому застосування тентових полотен передбачає певну конструкцію самої альтанки.

За типом застосовуваного матеріалу тентові штори умовно ділять на два види:

 • брезентові штори;
 • бар’єрні екрани з ПВХ.

Завіси з брезенту відмінно захищають від вітру і дощу, але естетичний вигляд їм надати складно.

М’які штори для альтанки виготовляють із щільної плівки ПВХ, вони ефективно захищають внутрішній простір від будь-якого атмосферного впливу. Термін ПВХ штори для альтанки в даному випадку не зовсім доречний, оскільки це швидше скління, ніж декор.

Монтаж м’яких вікон не вимагає професійних навичок. Для кріплення застосовують поворотні скоби або спеціальні силіконові ремінці. Кріплення виконують по периметру віконних прорізів.

Догляд за такими «шторами» досить простий. Їх можна помити теплою мильною водою. Демонтувати не рекомендується.

Жалюзі

Цей варіант може мати як горизонтальне, так і вертикальне розташування елементів. Для застосування на вулиці жалюзі необхідно застосовувати з нержавіючої сталі або алюмінію. Плануючи змайструвати жалюзі самостійно, слід врахувати, що смужки, з яких вони складаються, мають вигнуту форму.

Відмінним варіантом, що дозволяє повністю закрити і навіть замкнути альтанку, є ролокасети. Їх замовляють у готовому вигляді, а з установкою нескладно впоратися самостійно. Для цього потрібно закріпити верхній короб і горизонтальні напрямні.

Японські шторки

Цей варіант являє собою полотно, натягнуте на раму. Можливість переміщення конструкції допоможе створити незвичайну альтанку зі шторами. Однак подібне оформлення рекомендується передбачити ще на етапі будівництва альтанки.

Змайструвати японські шторки можна своїми руками, натягнувши полотно на дерев’яні, металеві або пластикові рамки. Рамки фіксують у верхній частині. Використання спеціальних направляючих дає можливість вільно переміщувати їх за необхідності.

Незвичайні варіанти

Почерпнути ідеї для створення штор, призначених для вуличної альтанки або веранди, нескладно з фото штор для альтанки.

В якості оригінального оформлення нескладно застосувати готові бамбукові штори різного типу.

Ефектно виглядають саморобні декоративні завіси з нанизаних на шпагат намистин, камінчиків, дерев’яних деталей або підручних матеріалів (пробки від винних пляшок, наприклад).

Любителі рукоділля можуть сплести шторки в техніці макраме, зшити з стрічок або смужок тканини. Правда, термін служби даних виробів у вуличних умовах невеликий.

Проявивши фантазію, зовсім нескладно оформити альтанку за допомогою штор своїми руками без зайвих витрат.