Як звязати красивий бере своїми руками: інструкція від А до Я, схеми, викрійка, фото

Докладний огляд як звязати незвичайний і стильний бере своїми руками. Опис всіх етапів, майстер-клас від майстринь, фотографії процесу вязання і готової роботи.

Бере – прекрасний елемент одягу, що підходить для тих, хто втомився від гонок за новинками і нескінченних походів по магазинах у пошуках ідеально поєднуються шапки і шарфа. Більш того, часто бере демісезонний – в залежності від типу пряжі і в’язки його можна носити як взимку, так і восени або навесні.

Хоча, безумовно, кожен раз витрачати силу-силенну грошей, купуючи до кожного свого пальто, куртки і пуховики бере, нікому не хочеться. Для таких людей є можливість навчитися виготовляти берети, в’язані гачком або спицями, створюючи свій неповторний варіант, який захочеться носити не тільки з-за його краси, але й від усвідомлення того, що ти зробив сам.

З чого почати?

Зрозуміло, перше, що потрібно зробити – придбати матеріали для в’язання. До них відносять пряжу, спиці або гачок і мірну стрічку, якщо такий будинку не є.

Щодо беретів, в’язаних гачком, варто зазначити, що їх створення – більш трудомісткий процес, оскільки з даним інструментом варто бути точним – петлі швидко розпускаються і необхідно починати заново.

 • Потрібно акуратно підійти до вибору ниток, щоб уникнути незручностей і створити красивий, теплий і зносостійкий головний убір, тому дотримуйтеся поданих рекомендацій:
 • Бере, який передбачається носити взимку, краще в’язати з вовняної або напіввовняної тканини, її можна розбавити віскозою або ангорой.
 • Для в’язки від центру до країв купуються кругові спиці, так вийде безшовний бере.
 • Для вдалого виготовлення речі необхідно придбати нитки і спиці, відповідні один одному по товщині. Спиці завтовшки не менше 5мм потрібно купити для товстої пряжі, і до 3х для тонкої.

Існує безліч технік в’язання: від «верхівки» до в’язання «з мотивів», але новачкові, все ж, не варто відразу дивитися на фото в’язаних беретів, виконаних майстрами своєї справи, а реально поглянути на свої навички та навчитися, по-перше, додавати і збавляти петлі, по-друге, закруглювати і повертатися у початок.

Як вибрати свою?

Звичайно, тут потрібно терпіння і можливість тверезо оцінювати свої здібності. Питання про те, як зв’язати бере спицями початківцям непростий, тому вимагає посидючості, часу і бажання завершити розпочате.

Для чайників, до цього жодного разу не стикалися з такого роду заняттями, підійдуть відео в’язання беретів спицями, де людина докладно розкаже, що і як. Наприклад, їм може стати Юлія Долгова або Ганна Дубова Черняєва, чиї майстер-класи вже перевірені і зібрали свою аудиторію на YouTube. До того ж, вони обидві додають схеми в’язання беретів до своїх відео, чим і зможуть допомогти як новачкові, так і завзятою майстрині.

Як дізнатися розмір виробу?

Тут, як говорилося вище, і стане в нагоді сантиметрова стрічка. Потрібно провести ці виміри:

 1. Окружність від центру лоба через середину потилиці по колу.
 2. Відстань від верхівки голови до її краю.

Важливо врахувати глибину берета:

 • 1/3 голови при глибині до вуха.
 • Додаємо 1-1.5 см до окружності голови, якщо бере повинен бути до середини вуха.
 • 2-3см, якщо бере повинен доходити до мочки вуха.

Щоб розрахувати кількість петель необхідно:

 1. Обраним узором пров’язати квадрат 5х5 для того, щоб визначити щільність в’язання, кількості петель в 1см.
 2. Отримане число помножити на окружність голови.

Як зробити класичний бере?

Треба підготувати пряжу (підійде близько 100г напіввовняної) і спиці (№2 і №4).

Тепер потрібно провести вимірювання обхвату голови, обчислити кількість набраних петель. Для такого типу ниток потрібно 15 петель на 10см в’язки. Модель, що складається крім цього з восьми клинів, зажадає поділ всіх петель на вісім, плюсом, не варто забувати про ще двох кромок.

 1. Спицями №2 зв’язати гумку близько 4х сантиметрів, використовуючи техніку чергування лицьових і виворітних петель.
 2. Основна частина в’яжеться спицями №4 панчішної гладдю, тобто на лицьовій стороні повинні бути тільки лицьові петлі.

Ось більш докладний опис в’язання:

У першому ряду необхідно поділити майбутню роботу на клини кольоровими нитками – у розмічених місцях будуть робитися додавання.

 1. Наступні двадцять поруч пров’язати панчішної в’язкою, не забувати додавати по одній петлі в кожному другому ряду до кожного отриманого раніше клину.
 2. Після – пров’язати ще 5см для отримання округлої форми виробу.
 3. Продовжувати в’язку з зменшенням в тих місцях, де раніше додавали (провязивать дві петлі разом). Наприкінці повинно вийти вісім петель і дві кромок.
 4. Через них протягнути нитку і затягнути, тієї ж ниткою закріпити виріб, пошивши його трикотажним швом з зовнішньої сторони.

Як зв’язати бере платочної в’язкої?

Легкість створення цього типу берета полягає в тому, що він досить популярний, і на нього можна знайти схему в’язання. Для нього підходять безліч видів пряжі, і тому він буде легкий у виконанні навіть новачку.

Для роботи потрібно наступне:

 • Кругові спиці №3.
 • Ангоровая пряжа, близько 100гр (480м).

Більшість схем розраховане на щільність 2 петлі на 1см, з обхватом голови в 57см. Для щільності сидіння вироби віднімають 2см. Після приступають до роботи згідно з наступного опису:

 1. Набрати 112 петель і пров’язати 6 рядів полуторним гумкою. Непарні ряди чергувати лицьовими і виворітними, а парні в’язати тільки лицьовими, обходячи виворітні, щоб залишити нитка перед роботою.
 2. Додати 10-20 петель. Пров’язати з 14-16см платочної в’язкою.
 3. Закрити дно, провязав дві петлі разом у непарному ряду, а потім 4 без убавок, потім знову ряд з скороченнями. 1,5 без убавленій, скоротити в останній раз. В’язати ще два ряди і, зібравши залишилися петлі на нитку, стягують виріб.
 4. По закінченню бере зшивають по двох краях.

Вийшов аксесуар, модель кінцевого в’язаного берета, тепер зможе не одну зиму гріти вас, до того ж відмінно поєднуючись з іншим іміджем.

Пам’ятайте, що головне у в’язанні – не кидати, не закінчивши, а нехай і повільно, тихо, йти до своєї мети, вкладаючи в рукоділля сили і душу.

Фото в’язаного берета