Як звязати плед спицями своїми руками: фото кращих варіантів, поетапний майстер-клас, схеми вязання спицями

Майстер-клас для початківців з вязання спицями. Готова схема вязання пледа своїми руками, реальний приклад, фото, гарний дизайн, незвичайні ідеї від майстринь порталу.

Вироби для домашнього затишку завжди виглядають розкішно, особливо якщо це плед спицями своїми руками. Затишна річ, в яку можна загорнути дитину або закутатися в кріслі біля ноутбука в холодні дні.

На сьогодні розроблено безліч технік і двосторонніх візерунків, які добре виглядають з лицьового і виворітного боку.

Як підготувати пряжу для пледа

Вибір пляжі залежить від обраної моделі. Якщо це плед із спеціальної мега-пряжі, то можна обійтися без спиць, але на вигляд це буде те ж саме. Такий виріб в’яжуть на руках перекинутими петлями. Це один з кращих способів в’язання для новачків. Воно буде готове буквально за кілька годин. Товстий плед з поліефіру прикрасить будь-який інтер’єр.

Більшість виробів в’яжуть із залишків пряжі. Якщо краса важливіше функціональності, тоді необов’язково підбирати бобіни з ниток на вовняній основі. Для кольорового «всесезонного» пледа підійде акрил, напівшерсть та інші змішані нитки.

Теплий плед своїми руками в’яжуть із залишків натуральної пряжі:

 • шерсть і напіввовна;
 • альпака і лама;
 • козячий пух;
 • верблюжа шерсть;
 • кроляча «ангорка»;
 • фактурна пряжа – букле, травичка, помпони.

Іноді можна так підібрати поєднання кольорів, що виходить полотно з 3D ефектом. Легкі літні накидки в’яжуть з пряжі з «холодить» ефектом – бавовна, льон, віскоза.

Для дитячих пледів краще не брати грубу вовняну пряжу, вона може викликати роздратування. У спеціалізованих магазинах сьогодні дуже багато «дитячої» пряжі на основі бавовни, віскози.

Як зв’язати плед спицями

В’язаний плед – велике трудомістке виріб. В залежності від товщини ниток і спиць, а також складності візерунка, подібну річ в’яжуть кілька тижнів або місяців. Новачкам краще відмовитися від трудомістких способів в’язання пледа.

Цілісний виріб в’яжуть по довжині, набираючи необхідно кількість петель на спиці з гнучким зв’язком. Якщо полотнище вийшло менше, ніж передбачалося, його можна оформити широким обрамленням з контрастною пряжі або широкою каймою.

Гарне доповнення – бахрома з нарізки залишків пряжі, як на фото в’язаного пледа.

порада! Щоб плед не втрачав форму, краще приєднувати окремі фрагменти з прямим і поперечним напрямком в’язання.

Смужки і зигзаги – ще один зручний метод в’язати величезне полотно. Кожна смуга приєднується по мірі роботи. Важливо не збитися з кількістю рядів по малюнку, коли в’яжуться зигзаги, щоб збіглися поворотні напряму з попередньою роботою.,

Плед-накидка квадратиками

Найпростіше зв’язати велике покривало з окремих квадратиків. Їх пришивають встик або приєднують через кромочні петлі один до одного.

Варіанти з квадратиків:

 • однакові ажурні зразки, які в’яжуться від центру на 4-х спицях;
 • кольорові блоки щільною платочної в’язкої;
 • однакові фрагменти з пухнастою «травички», приєднувані від центру або від кута.

Коли є схема і докладний опис, як зв’язати плед своїми руками, можна сміливо братися за роботу. Витрата пряжі зазвичай вказують в описі моделі, але її може знадобитися набагато більше, ніж очікувалося.

Є легка та важка пряжа, тому важливо мати запасний варіант, як виправити становище з додаванням інших ниток.

Дитячі пледи з двосторонніми візерунками

В’язані ковдри, покривала і пледи спицями зазвичай в’яжуть для своїх дітей чи онуків, тому виконуються з великою любов’ю. Сьогодні немає привабливих моделях для ліжечка малюка.

Висока естетика подібних речей продиктована ще й функціональністю. Сплячої дитини нерідко доводиться відразу ж загортати в красивий в’язаний плед, щоб занести коляски в приміщення.

Підходять візерунки на основі «плутанки». Це чергування лицьових і виворітних петель, які утворюють малюнок. Схеми з котиками, зайцями, дельфінами або песиками підходять для в’язання дитячого покривала.

найпростіші способи виготовлення пледів

Дивлячись на красу об’ємних накидок і покривал, початківці рукодільниці бояться приступати до роботи, сумніваючись у своїх здібностях. Проте в цьому немає нічого складного, за винятком великого формату. Кращі способи в’язки для новачків можна практикувати на пледах.

 1. Ажурні доріжки. Будь-який візерунок у вигляді широкої смужки можна використовувати для дитячого пледа або невеликого покривала. Смуги можна зшити, обв’язати гачком або зібрати по краю атласними стрічками у вигляді шнурівки.

порада! Якщо окремі фрагменти не вийшло акуратно з’єднати, можна закрити їх декоративним швом.

 1. Плед-накидка із спеціальної пряжі, де спосіб зазначений на упаковці мотків. В цьому випадку не потрібно підбирати візерунок або спосіб в’язки, є докладна інструкція і фото вироби.
 1. В’язання з фактурної пряжі. Букле, «травичка» або нитки з іншим декоративним ефектом не вимагають володіння складною технікою. Можна поєднувати гладкі і фактурні квадрати одного кольору або чередувати контрастні елементи. Вийде плед з ефектом шахової дошки.
 1. Покривало з пряжі секційного фарбування. Сьогодні в магазинах для рукоділля дуже багато цікавих пропозицій, де кілька відтінків поєднуються водному мотку. Ці нитки чудово виглядають у великих плетених полотнищах. Підійде звичайна в’язка лицьовими і виворітними петлями.

Важливо! Щоб краї не закручувались, краще в’язати виріб платочної в’язкою.

 1. Жаккард – двоколірний візерунок з чергуванням ниток з протяжкою по вивороту. Красиво виглядає, але потрібна підкладка, щоб нитки не витягувалися нитки з вивороту. Краще використовувати так званий «помилковий жакард», у якого немає протяжек на виворітній стороні.

Об’ємні пледи для ліжка

В’язані накидки і покривала виглядають набагато краще, чим текстильні моделі. Єдиний недолік – вони мають велику вагу. Тому не так просто застеляти постіль, покривала доводиться згортати рулоном, а потім розвертати.

Це важливо! Немає сенсу в’язати занадто великі і об’ємні пледи для диван-ліжка або розкладного крісла. Великий плед важко прати. Вбираючи воду під час прання і полоскання, він стає ще важче.

Подібні вироби перуть і віджимають у ванні. Після цього плед виполіскують, зливаючи воду, на завершення віджимають в центрифузі.

Красиво виглядають моделі з великими візерунками, косами і джгутами. Це так звані «аранские» візерунки спицями, які дуже популярні у верхньому одязі. Уточнити всі нюанси щодо виконання трудомістких виробів найкраще при перегляді майстер-класу по в’язці пледа своїми руками.

Фото в’язаного спицями пледа