Яку грунт любить полуниця: інструкція, як вибрати правильні пропорції для гарного врожаю

Інструкція, як підготувати грунт і грядки для полуниці своїми руками. Докладний опис усіх властивостей і особливостей грунту, для отримання максимального врожаю полуниці.

Полуницю (садову суницю) вважають однією з найулюбленіших садових ягід. Вона не вибаглива до грунту. Однак, щоб отримувати високі врожаї, необхідно дотримуватися технологію її вирощування.

Важливо що б місце посадки полуниці було сонячним, без протягів. Визначившись з місцем посадки і сортом ягоди, варто дізнатися яка потрібна грунт для посадки полуниці, щоб отримати хороший врожай.

Кохана земля полуниці

Незважаючи на те, що полуниця не вважається дуже примхливою ягодою, для отримання високих урожаїв треба знати яка грунт для полуниці краще. Полуниця воліє супіщані і суглинисті грунти, які:

 • досить родючі;
 • легені;
 • помірної кислотності;
 • хорошою повітропроникності;
 • швидко прогріваються і повільно остигають;
 • не накопичують вологу і довго не пересихають;
 • на них не утворюється кірка;
 • не потребують поліпшенні структури.

Вибір місця посадки

Для посадки садової суниці треба вибирати рівне або з невеликим схилом місце. Не можна вибирати місце в низині, де скупчується багато води. Щоб коренева система не загнивала, підземні води повинні бути нижче 2 м від поверхні.

Полуницю можна висаджувати після пасльонових: томати, картопля, перець та інші. Після цих овочевих культур у ґрунті залишаються спори різних захворювань. По межі ділянки не повинно бути високих дерев і чагарників, які будуть затінювати полуницю. Ділянка не повинна бути занадто закисленным, засолених та вапняним.

Підготовка грунту до висадки

Новий ділянку до посадки садової суниці треба готувати за 1-2 роки до висадки. На таких ділянках проводять такі роботи, як:

 • глибока перекопка;
 • видалення бур’янів, каменів, великих коріння або гілок;
 • розкислення землі (якщо необхідно) деревною золою або доломітового борошном, багатої на магній;
 • важку грунт полегшують додаванням піску в кількості 2 кг на квадратний метр або золи, білої глини, тирси;
 • піщану землю для обважнення вносять чорнозем або торф до 8 кг на кв. метр.

Знезараження грунту

Грунт перед посадкою полуниці повинна бути знезаражена, так як в ній накопичуються шкідливі мікроорганізми і комахи зимують.

Існує кілька способів знезараження.

Хімічний

При цьому способі використовуються препарати, які містять шкідливі для полуниці елементи. Тому треба вибирати найбільш безпечні засоби. Наприклад, ТМТД або «Ровраль» (фунгіцид). Їх можна застосовувати навіть перед посадкою рослин або додавати прямо в лунку.

Після хімічного знезараження треба обов’язково відновлювати родючість землі.

Біологічний

Для знезараження використовують біологічні препарати на основі бактерій, знищують патогенні мікроорганізми. Наприклад, «Алирин-Б», «Бактофіт», «Гамаїр», Фітоспорін-М». Їх можна використовувати як для знезараження грунту, так і для лікування рослин на будь-якій стадії розвитку.

Агротехнічний

Грунт під полуницю восени при перекопуванні не тільки очищається вручну від решти рослин. На ній висаджують між рядами рослини—репеленти, що відлякують комах—шкідників і переносників збудників хвороб. До таких рослин відносяться чорнобривці, настурція, пижмо, полин, часник.

Є ще один метод агротехнічного знезараження, який відрізняється своєю трудомісткістю, тривалістю, безпекою та хорошим ефектом. Суть його полягає в тому, що протягом 3-5 років земля пластами викопується, складається штабелями і обробляється гнойовою рідотою. В результаті цього гинуть насіння бур’янів і суперечки багатьох хвороб.

Весняна підготовка грунту

Навесні підготовка грунту для полуниці полягає в її збагачення. Для цього на кожен квадратний метр грунту вносять органічні і мінеральні добрива в складі:

 • перегній (6 кг),
 • сульфат калію (120 г),
 • суперфосфат (100 г).

Потім ділянку вирівнюють та розмічають грядки. При подальшому розвитку кущів корисно мульчування торфом, яке робить структуру грунту більш пухким і повітропроникним. У грунті не можна допускати перенасичення хлором. Він дуже небезпечний для полуниці.

Добрий ефект збільшення родючості грунту, знищення грибків і мікробів дає використання біологічного гумусу, їх теж можна застосовувати для поліпшення структури грунту.

Заміна грунту на ділянці

Для отримання високого врожаю може бути грунт для суниці у відкритому грунті замінена на родючу. Цю процедуру проводять навесні, в наступному порядку:

 1. У лісі знімають родючий шар (не менше 10 см).
 2. Пласт поливають гнойовою рідотою.
 3. За вісім пластів укладають у штабель.
 4. Штабель вкривають плівкою і роблять дірки для повітря.
 5. протягом трьох місяців грунт перевіряють, видаляють бур’яни. Після цього грунт готовий до вирощування улюбленої ягоди.

Грунт для висаджування в горщиках

останнім часом любителі смачної ягоди часто стали вирощувати її в горщиках або пакетах. Для отримання добрих врожаїв в таких умовах треба знати як підготувати грунт для полуниці.

Грунт для горщиків, мішків, контейнерів і труб готують з різними добавками.

Наприклад, для посадки в мішках садівники радять додавати добриво вермикуліт, а для посадки в труби додавати 10% піску і 10 г деревної золи щоб полуниця не загнивала.