Який матрац краще: правила вибору якісного матраца, поради професіоналів, різновиди матраців

Дізнайтеся, як вибрати якісний матрац, з допомогою нашого керівництва і порад професіоналів. Різновиди матраців і наповнювачів, їх плюси і мінуси.

Без якісного матраца не вийде отримати повноцінне задоволення від нічного сну або денного відпочинку. Дана фраза, звичайно, не стосується всіляких йогів, яких і на цвяхах цілком затишно.

Разом з тим види сучасних матраців настільки різноманітні, що їх вибір є досить складним заняттям. Тим більше, що одним зовнішнім виглядом тут не обійтися.

Питання: «Як визначити якісний матрац?» часто стає каменем спотикання для багатьох покупців. Насправді вибрати найкращий сучасний матрац не так складно, як це здається на перший погляд. Є кілька показників, які допоможуть знайти оптимальні матраци для односпальних і двоспальних ліжок для всіх членів сім’ї.

Жорсткість матраца

Жорстким чи буде виріб або м’яким можна визначити ще в магазині. Для цього просто треба натиснути рукою або присісти на придивився примірник. Але не варто захоплюватися занадто м’яким матрацом, навівають спогади про бабусиної пуховій перині. У сучасному світі така краса вже не сильно котирується.

 • Матраци з підвищеною жорсткістю відмінно підійдуть для людей із захворюваннями хребта. Іноді їх вибирають і абсолютно здорові люди, але в цьому випадку вибір повинен бути суто добровільним. Жорстке виріб з пінополіуретану, композитів або кокосового волокна абсолютно точно не принесе комфортний сон. Домочадцям, що переступили 50-річний ювілей, подібне виріб не рекомендовано (крім особливих випадків, коли рада про придбання дає лікар).
 • Матраци середньої жорсткості користуються найбільшою популярністю. Вони відмінно підходять для людей середнього зросту і ваги, не обтяжених особливими хворобами. Як набивання таких аксесуарів для сну застосовуються штучний латекс, струттуфайбер, кокосова койра.
 • Матраци з низькою жорсткістю будуть найбільш підходящим предметом для членів сім’ї похилого віку. Вони ж стануть вірним відповіддю на питання: «як правильно підібрати матрац для дитини?» Не підійдуть подібні постільні елементи для людей, що мають зайву вагу.

до Речі, хороші й дорогі моделі часто мають особливі позначки в паспорті, де розписано, для якої ваги вони призначені.

Надлишкова маса тіла зробить і жорсткий матрац досить комфортним засобом якісного відпочинку, а надто худому людині навіть середня жорсткість може нагадувати про муки принцеси на горошині.

Товщина матраца

Від ваги сплячого буде залежати і товщина майбутнього придбання:

 • Для огрядних людей краще придбати матрац товстіший (24-40 сантиметрів).
 • худорляві жінки можуть трохи заощадити на товщині (14 сантиметрів цілком вистачить для солодкого сну), так як все одно не продавлять спальну конструкцію. Подібні елементи також можна придбати для дітей або нечастого використання. При тривалому застосуванні нормальними людьми подібне творіння може призвести до різних захворювань хребта.
 • Для середньостатистичних людей кращим варіантом стане середньостатичний матрац (14-30 сантиметрів).

Проте навіть дитині не варто вибирати матрац, що має пару сантиметрів висоти. Такий елемент більше відноситься до категорії наматрацників і не принесе абсолютно ніякого задоволення.

Розміри матраца

Ще одним пунктом у переліку «Що враховувати перед покупкою матраца» стануть розміри майбутнього придбання. Ідеальним стане матрац, повністю відповідає габаритам ліжка.

 • Занадто великий матрац буде або неохайно звисати і намагатися звалитися на підлогу, або стирчати хвилями, заважаючи спить нормально перевертатися.
 • Надто маленький аксесуар спального ложа змусить придбану частину подорожувати по ліжку, що знову негативно позначиться на якості відпочинку. До того ж виглядає такий елемент не дуже естетично.

Існує всього кілька розмірів матраців, тому, щоб надалі не мучитися з підбором цього елемента, краще придбати ліжко стандартних розмірів.

Матрац з пружинами

Залежні пружинні блоки використовуються вже кілька століть. Але це не означає, що такий варіант стане кращим способом практичного доповнення ліжка. При тривалому функціонуванні пружини починають скрипіти, між ними накопичується пил, де чудово обживутся шкідливі мікроорганізми і пил звичайна, яка теж може призвести до погіршення здоров’я. Вийшли з ладу пружини можуть завдати шкоди хребту.

Незалежні пружинні блоки стали поліпшеним варіантом старовинного матраца. Кожен елемент такого пристрою поміщений в спеціальний чохол і повністю незалежний від сусідів. Така конструкція ідеально прогнеться під вигини тіла лежачого, напівлежачого або сидячої людини, не потривоживши його сусіда.

Це найкращі матраци 2020 року, та їх особливості допомагають їм залишатися в числі фаворитів покупців. Найбільшу привабливість мають їх:

 • ортопедичні властивості з максимальною підтримкою спини;
 • тривалий термін використання;
 • можливість використання людьми з різною масою тіла;
 • високі експлуатаційні характеристики;
 • відсутність сторонніх шумів;
 • широкий ціновий діапазон.

Безпружинні варіанти матраців

Матраци з пінополіуретаном (ППУ) зовсім не мають пружин. Вони відмінно підійдуть для дітей або для дачного відпочинку, як бюджетні маловикористовувані доповнення до ліжок. Хоча і серед них можна підібрати цілком непоганий варіант, але при цьому необхідно вибирати вироби з маркуванням «помірно-жорсткий» або «середній».

Ортопедичні матраци без пружин мають начинку з латексу, кокосового волокна, кінського волоса. Вони характеризуються підвищеним комфортом і стійкістю, але і ціна подібного вироби істотно відрізняється від інших товарів цього сегмента.

Наповнювач матраца

Звичні наповнювачі (вата, пух, поролон) потихеньку поступаються місцем більш просунутим матеріалів. Це можуть бути:

 • комфортний натуральний латекс;
 • дешевший пінополіуретан;
 • пружна кокосова койра;
 • миттєво відновлюється холлофайбер або струттофайбер.

Всі вони володіють високими ортопедичними властивостями, довговічністю і зносостійкістю.

Наведені фото та поради з вибору матраців допоможуть вибрати самий відповідний варіант для комфортного відпочинку.