Зарядний пристрій своїми руками для зарядки автомобільного акумулятора – збірка пристрою своїми руками поетапно + інструкція від професіоналів

Дізнайтеся, як зробити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора своїми руками, використовуючи нашу докладну інструкцію, Різновиди пристроїв, поради професіоналів.

Зараз на ринку присутня велика кількість цих видів продукції. Отже, не завжди можна купити якісне зарядний пристрій.

При відносно високій ціні і передчасному виході з ладу придбати цей пристрій зможе не кожен. Для самостійного створення апарату для зарядки необов’язково мати особою кваліфікацію.

Інформація до роздумів

Накопичувач електроенергії називається акумулятором. При включенні струму в накопичувачі заряду відбувається хімічна реакція і накопичується електричний заряд. Включаючи навантаження в ланцюзі, відбувається зворотний процес.

Для стабільної роботи і безвідмовної роботи хімічного накопичувача енергії, його необхідно регулярно заряджати. Заряджання залежить від типу акумулятора. Недотримання інструкцій може призвести до передчасного виходу з ладу батареї.

Тому характеристики зарядного пристрою підбираються строго під конкретний енергоносій. При використанні універсальних зарядних пристроїв з регульованими параметрами проблем не виникає.

Ви можете купити зарядний пристрій для певного типу акумулятора. За все це доводиться платити. Універсальний зарядний пристрій ручної роботи стає все дешевше і краще.

Типи пристроїв для зарядки

При зарядці акумулятора застосовується невелике перенапруження. Все залежить від типу апарату, можуть поставлятися:

  • Постійний струм. Подається близько десяти годин постійного струму. Напруга може змінюватися від 14,5 до 12,8 вольт. Ємність акумулятора збільшується поступово. Така зарядка займає більше часу. Тут вам потрібно контролювати процес, оскільки електроліт закипає при зарядці.
  • Постійна напруга. Напруга 14,5 вольт на весь час зарядки. Тут більше значення заряду поступово зменшується до кінця процесу. Отже, пам’ять не потребує в управлінні. Перевага цього методу — більш короткий час завантаження. Мінуси: Швидко розряджається хімічний накопичувач енергії.

Для саморобного приладу блок живлення постійного струму — найкращий варіант.

Як зробити саморобний апарат

Саморобний блок має напругу півтора-два вольта на виході з силою струму два ампера. Обладнаний захистом від замикання і від переполюсовки для зарядки. Базою приладу є трансформатор двадцять п’ять вольт. Напруга випрямляється діодним мостом.

Регулюється напруга модулем лМ 2596. Для регулювання струму впаяний компаратор. Для того, щоб напруга регулювалося тільки до шістнадцяти вольт потрібно в схему впаяти змінний резистор 4,7 КоМ запараллеленный постійним резистором десять килоом.

Корпус можна взяти від будь-якого вимірювального приладу. Зміцнити на стінці понижуючий трансформатор і вставити амперметр зі стрілкою. Ставимо китайський цифровий вольтметр. Мінусовій провід паяємо до вольтметру між транзистором захисту і шунтом. Можна зробити Зу ще простіше. Припаяти випрямляючий діод до виходу понижуючого трансформатора.

Вищезазначені конструкції повинні мати запобіжники та пристрої для вимірювання параметрів навантаження. Можна і без них, але тоді для вимірювання доведеться використовувати мультиметр.

Недоліком такої конструкції є відсутність контролю заряду. Щоб підтримувати струм в допустимому діапазоні, додайте резистор до позитивного виходу діодного моста.

Саморобний зарядний пристрій може сильно нагріватися. Щоб уникнути перегріву ланцюга бажано запаяти кулер. Зворотною стороною дизайну є неможливість налаштування блоку живлення.

Саморобний пристрій для запуску авто

Якщо любитель зробить стартера зарядку своїми руками, проблем не буде. Напруга мережі 220 В повинна бути подана на первинну обмотку трансформатора через перемикач. Вторинна сторона знижує напругу змінного струму.

Підключаємося до мостового випрямляча з потужними діодами. Потім можна згладити напруга електролітичним конденсатором. На виході підключаємо підсилювач з транзисторами і тиристорами для підсилення напруги.

При збірці необхідно ретельно дотримуватися параметри деталей. Тиристори на струм не менше 80 ампер. Діоди на струм 100-200 ампер. Транзистор типу КТ 361 або КТ 3102. Резистори потужністю 1Вт.

Зарядний пристрій блоку живлення комп’ютера

Щоб зробити зарядний пристрій від комп’ютерного адаптера живлення, вам потрібно знайти старий комп’ютер. Пристрій має хороші властивості. На саморобний зарядний пристрій підійде блок живлення мікросхеми Тл494 або Ка 7500.

Кожне пристрій захищений від коротких замикань і перенапружень. Цей захист повинна бути відключена. Для цього відріжте слід від VREF + 5V. Після таких маніпуляцій прилад повинен включитися автоматично.

Для установки блоку знімаємо резистори 28,7 Ком і 5,6. Замість цього ми використовуємо змінний резистор 100 КОМ. Це забезпечує плавне регулювання від 4 до 16 вольт. В місці пайки чорного і жовтого проводів припаюємо два товсті дроти для акумулятора. Можна додати в конструкцію амперметр і вольтметр.

Багато умільці відзначають, що саморобні зарядні пристрої нічим не гірше куплених у магазині.

Фото саморобного зарядного пристрою